Skip to content

Showtime wypuszcza 5-minutowy szczyt „Człowieka, który spadł na ziemię”

19 de wrzesień de 2022
the man who fell to earth1

Człowiek, który upadł na ziemię to powieść science fiction Waltera Tevisa z 1963 roku, później zaadaptowana do filmu z 1976 roku z Davidem Bowie, adaptacji telewizyjnej z 1987 roku, a teraz do nadchodzącego serialu telewizyjnego. Oryginalna historia opowiada o humanoidalnym kosmicie, Thomasie Jerome Newtonie, lądującym na Ziemi i poszukującym sposobu na przetransportowanie swoich ludzi na Ziemię ze swojej rodzinnej planety Anthea, która cierpi z powodu silnej suszy. Nadchodząca seria o tym samym tytule skupi się teraz na nowym kosmicie przybywającym na Ziemię w punkcie zwrotnym w ludzkiej ewolucji.

Nowy kosmita, grany przez Chiwetel Ejiofor, musi skonfrontować się z własną przeszłością, aby określić przyszłość planety. Zrobi to z pomocą Thomasa Jerome’a ​​Newtona, którego historia zakończyła się poddaniem się nowo odkrytemu apetytowi na ziemskie przyjemności, takie jak alkohol, i ostatecznie oślepnie, ponieważ FBI zrobiło mu prześwietlenie czaszki przez jego oczy.

ZWIĄZANE Z:


Po premierze, która odbyła się dzisiaj na SXSW, Showtime zamieściło w sieci wstępne 5 minut serialu. W klipie nowy kosmita Ejiofora wygłasza pozornie ważną przemowę, w której opisuje swoje przybycie na Ziemię oraz swoje motywacje, zmagania i cele, które go otaczają.

Przemówienie jest prawdopodobnie odbierane przez publiczność jako metaforyczne, ponieważ dotyka również naszych ról jako istot ludzkich na planecie, naszej potrzeby dostosowania się do naszego otoczenia, tego, jak odnosimy się do siebie nawzajem, zmagań z dopasowaniem i ciężaru zmian .

Serial został zaadaptowany do telewizji przez Alexa Kurtzmana i Jenny Lumet, którzy pracowali już razem w Star Trek: Odkrycie i nadchodzące Star Trek: Dziwne nowe światy. Kurtzman tworzył i pisał także dla innych głośnych programów science-fiction, takich jak Grzywka oraz Alias.

Wraz z Ejioforem Człowiek, który upadł na ziemię występują także Naomie Harris, Jimmi Simpson, Rob Delaney, Sonya Cassidy, Joana Ribeiro, Annelle Olaleye, Kate Mulgrew, Clarke Peters i Bill Nighy.

Człowiek, który upadł na ziemię premiera w dniu 24 kwietnia.

Poniżej możecie obejrzeć pięciominutowy klip:

  • Melody staw Melody staw

    Filmofil i początkujący pisarz. Od wczesnego dzieciństwa uwielbiała oglądać filmy i marzyć o magicznych światach, w które ją wprowadzili. Ma tendencję do nadmiernej analizy postaci i często szuka ukrytych symboli. Lubi każdy gatunek, ale na zawsze pozostanie zakochany w fantastyce.

Czy ten post był pomocny?