Skip to content

Scenarzysta „Philomeny”, Martin Sixsmith, rozpoczyna kolejny projekt; Wzrost Canal+ w I kw.; Sky Germany True-Crime Doc – Global Briefs

24 de kwiecień de 2023
Martin Sixsmith headshot e1682328383489

Scenarzysta „Philomeny”, Martin Sixsmith, rozpoczyna kolejny projekt

Filomena pisarz Martin Sixsmith i Jesteśmy Lady Parts” Raisah Ahmed pracuje nad telewizyjną adaptacją powieści Sixsmitha Dar Ayesha. Sześcioczęściowy thriller detektywistyczny rozgrywa się po przedwczesnej śmierci ojca brytyjskiej bizneswoman Ayesha Rahman, który najwyraźniej popełnił samobójstwo podczas wizyty u rodziny w Pakistanie. Jednak mając mocne powody, by sądzić, że jej ojciec został faktycznie zamordowany i nie mając pomocy ze strony władz Wielkiej Brytanii ani Pakistanu, Ayesha bierze sprawy w swoje ręce i zwraca się do Sixsmitha, dziennikarza śledczego, który również napisał książkę, która stała się Stephenem Frearsem film Philomena, w którym gra go Steve Coogan. Ahmed napisze i EP wraz z Sixsmith. Napisała scenariusz do wielokrotnie nagradzanej komedii Channel 4 Jesteśmy częściami damskimi a także opracowuje debiutancki film fabularny z Film4. Produkuje wspierany przez Channel 4 Freedom Scripted Dar Ayesha. „Wyruszanie z Ayeshą na poszukiwanie zabójców jej ojca postawiło nas w niezgodzie” — powiedział Sixsmith. „Rozwiązanie zagadek naszych indywidualnych strat przyniosło nam ukojenie, samopoznanie i wspólną nadzieję na wybawienie z żałoby. Teraz jestem niesamowicie podekscytowany, widząc, jak ta historia potoczy się na ekranie”.

Canal+ napędza wzrost przychodów Vivendi

Właściciel Canal+, firma Vivendi, odnotowała dziś nieznacznie lepsze przychody w pierwszym kwartale w wysokości 2,3 mld euro (2,5 mld dolarów), co przypisuje głównie wzrostowi Grupy Canal+. Konglomerat z siedzibą we Francji zwiększył obroty o 3,3%, przy czym Canal+ dodał w tym kwartale 32 mln euro, podczas gdy Studiocanal odnotował wzrost o 13,6%. „Ewolucję tę należy rozpatrywać w świetle wysokiej bazy porównawczej z pierwszego kwartału 2022 r., związanej z odbiciem aktywności po pandemii Covid” – czytamy w oświadczeniu Vivendi. Zespół przypisał wzrost Canal+ premierze kilku filmów oraz umowie z Apple TV+, dla której SVoD stało się dostępne dla wszystkich subskrybentów Canal+ we Francji i innych terytoriach francuskojęzycznych. Wyniki sygnalizują poprawę po tym, jak Vivendi odnotowało w marcu całoroczną stratę w wysokości 1,07 mld USD, co wiązało się z dekonsolidacją udziałów w Telecom Italia.

Sky Germany jest świadkiem „morderstwa na parkingu”

Niemieckie ramię Sky’a zamówiło lekarza od prawdziwych przestępstw w sprawie śmierci milionerki Charlotte Böhringer, którą znaleziono pobitą na śmierć w jej mieszkaniu na najwyższym piętrze nad parkingiem w Monachium. Jej siostrzeniec Benedikt Toth został później skazany na dożywocie za morderstwo, mimo że tylko poszlaki wiązały go z zabójstwem. Morderstwo na parkingu (tytuł roboczy) pochodzi z Bavaria Fiction, zawiera najnowsze ustalenia i rozwój sprawy. Dziś rano Toth został zwolniony z więzienia w Niemczech. Utrzymuje swoją niewinność, a wątpliwości co do wyroku skazującego pozostają, i udziela wywiadu dla doktora. Emanuel Rotstein z Bawarii oraz Christian Asanger i Nico Gammella z Sky są producentami wykonawczymi, Philipp Klees jest producentem, Astrid Holz jest producentem liniowym dla Bavaria Fiction, a Alexander Vexler jest operatorem zdjęć. NBCUniversal Global Distribution prowadzi dystrybucję na całym świecie.

Czy ten post był pomocny?