Skip to content

Scena otwierająca Boruto: Wyjaśnienie teorii!

10 de luty de 2023
BorutoOP

Jak wszyscy wiemy, Boruta kontynuował historię Masashiego Kishimoto Naruto. Teraz, gdy pozostało wiele postaci z oryginalnej serii, Boruta wprowadziła także mnóstwo nowych postaci, które przejęły role bohaterów „starego” pokolenia. I choć serial powoli buduje swoją narrację, Boruta właściwie zaczęło się od huku, zanim cofnęło się w czasie, aby wyjaśnić, co doprowadziło nas do sceny otwierającej, w której Boruto walczył z Kawakim w ruinach Konohy.

Ta scena była jednym z bardziej kultowych początków we współczesnym anime, głównie dlatego, że zasadniczo zniszczyła wszystko, co Masashi Kishimoto zbudował do tego momentu. I chociaż sama seria nigdy tak naprawdę nie spełniła całego szumu, scena otwierająca wciąż nas zastanawia, głównie dlatego, że tak naprawdę nie widzieliśmy, jak i dlaczego to wszystko się stało. W tym artykule porozmawiamy o tej scenie, przedstawimy ją wam, a następnie wyjaśnimy kilka teorii dotyczących tej sceny, w oparciu o najnowsze fakty z anime i mangi.

Co się stało w scenie otwierającej Boruta?

Ktoś zaczyna opowiadać, że era ninja dobiegła końca. Po tym widać błysk spowodowany zderzeniem broni, ujawniając w ten sposób dwóch shinobi walczących o zniszczoną twarz Naruto na Skale Hokage. Jako pierwszy przemawia dorosły Boruto, który ma bliznę na prawym oku i trzyma miecz; pyta swojego przeciwnika, czy o to chodziło, nazywając go Kawaki. Ten Shinobi, który nosi dziwny tatuaż na prawym ramieniu, sięgający lewego oka, które zamknął, i jest uzbrojony w laskę, odpowiada Boruto, że on i Siódmy Hokage wylądują w tym samym miejscu.

Uzumaki pyta go, czy nie ma innej opcji, na co dziwny przeciwnik odpowiada, że ​​nie, i że era ninja się skończyła. Zaraz potem, w tym samym czasie, Kawaki zaciska lewą pięść, niosąc za sobą tatuaż na ramieniu, który sięga do jego oka, zmienia kolor na czerwony, odsłaniając zniszczoną Konoha wokół już rozpadającej się Skały Hokage.

Jednak Boruto mówi Kawakiemu, że nadal jest ninja. W tym samym czasie zakłada ochraniacz na czoło i podobnie jak jego przeciwnik, znaki o podobnym wzorze pojawiają się na jego prawym ramieniu, które sięga prawego oka, które zmienia się z czarnego na niebieskie, a otwarcie prawego oka ujawnia dziwny wzór oka . Zaraz potem dwaj shinobi kontynuują walkę nad głową Naruto.

POWIĄZANY:

Jak i kiedy Boruto nauczył się wydań związanych z wodą, wiatrem i oświetleniem?

W przeszłości, w dobrze prosperującej Konoha, ktoś opowiada, że ​​historia sięga wielu lat. Po opowiedzeniu niektórych wydarzeń, pod koniec odcinka Boruto patrzy na wyrzeźbioną twarz swojego ojca, która wciąż nie jest naprawiona. Uważa, że ​​jego rodzice nie mają nic wspólnego z wybraną drogą i że pójdzie swoją drogą. Uśmiecha się, podnosi pięść i w myślach potwierdza, że ​​to jego historia, zdradzając, że to on jest narratorem od początku odcinka.

Borutascena otwierająca… wyjaśniona?

Jak można się domyślić, scena otwierająca Boruta był wstrząsającym momentem dla wszystkich Naruto Fani. Chociaż to nie Kishimoto ją napisał, nie ma wątpliwości, że się na to zgodził, ponieważ ta scena w zasadzie zniszczyła wszystko, co do tej pory zbudował. I chociaż ta scena zachęcała nas do stworzenia świetnej historii, narracja często była nieco rozczarowująca, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jak Kishimoto, który od tego czasu przejął proces pisania, buduje historię żeby scena otwierająca miała sens. Do tego czasu mamy kilka wskazówek, z którymi możemy pracować, wskazówek, które mogłyby wyjaśnić, jak i dlaczego Borutaświat jest w takim stanie.

Mianowicie, przez lata poznaliśmy Kawakiego trochę lepiej niż wtedy, gdy zobaczyliśmy go po raz pierwszy. Kawaki miał bardzo trudną przeszłość, a jego związek z klanem Ōtsutsuki został dokładnie wyjaśniony. Został przyjęty przez Naruto i Hinatę jako ich adoptowany syn, stając się w ten sposób bratem Boruto i Himawari. Ale, podczas gdy Kawaki niewątpliwie kocha i szanuje rodzinę Uzumaki za to, co mu zrobili, kwestia Ōtsutsuki jest czymś, co niepokoi go od samego początku i pozostaje problemem, gdy jest zaniepokojony. Kawaki, mianowicie, nienawidzi Ōtsutsuki dość gwałtownie, a także zdaje sobie sprawę, że są one takim zagrożeniem, że muszą zostać całkowicie wyeliminowane.

I chociaż samo w sobie nie byłoby to problemem, fakt, że Momoshiki Ōtsutsuki mieszka obecnie w Boruto dzięki Kāmie, którą na nim umieścił, Kawaki jest w podobny sposób naczyniem dla Isshiki Ōtsutsuki. Teraz ostatnie rozdziały mangi ujawniły, jak bardzo Kawaki nienawidzi Ōtsutsuki i jak bardzo chce się ich pozbyć. Jest gotów poświęcić się, by wykorzenić Isshiki, ale musi zrobić to samo Boruto, aby wyeliminować Momoshiki. Właśnie dlatego Kawaki postanawia zostać czarnym charakterem tej historii.

POWIĄZANY:

Czy Kawaki ma Jōgana, Rinnegana lub Sharingana?

W ostatnim rozdziale mangi Kawaki zabił Boruto, ale ten ostatni przeżył i od tego czasu wyzdrowiał. To rozwścieczyło Kawakiego. Mianowicie Kawaki próbował zabić Boruto, aby wyeliminować Momoshiki; nigdy nie nienawidził Boruto, właściwie kochał go jak brata, ale jako ktoś, kto widział okropieństwa Ōtsutsuki, był gotów poświęcić wszystko, nawet swojego brata, aby ich wyeliminować. Po tym, jak Boruto przeżył, Kawaki podszedł do Naruto i Hinaty i poinformował ich o swoim prawdziwym planie wyeliminowania Ōtsutsuki, w tym Boruto.

Oczywiście rodzice Boruto odrzucili taki pomysł i nie mogli zrozumieć pragnienia Kawakiego, dlatego powiedzieli mu, że go powstrzymają. Kawaki był oczywiście przygotowany na taki obrót wydarzeń i użył swoich mocy, aby zapieczętować Naruto i Hinatę w dziwnym wymiarze, dopóki nie zabił Boruto; powiedział również, że Naruto może go później zabić, ale najpierw musi zabić Momoshikiego (a wraz z nim Boruto).

Są to istotne fakty do zrozumienia Boruta scena otwierająca, myślimy. Prawdopodobnie będzie tego więcej, ponieważ tak naprawdę nie wyjaśnia to zniszczenia Konohy i faktu, że w zrujnowanej wiosce nie ma nikogo oprócz Boruto i Kawakiego, więc uważamy, że więcej szczegółów zostanie podanych w nadchodzącym rozdziały i epizody. Wyrażenie Kawakiego, że era shinobi się skończyła, również nie jest jasne, tzn. tak naprawdę nie wiemy, dlaczego Kawaki miałby to powiedzieć.

Ale plan Kawakiego, by zrobić Boruto to, co zrobił swojemu ojcu, ma teraz sens, ponieważ wiemy, że Kawaki zrobił Naruto, chociaż powiedział, że planował sprowadzić ich z powrotem w pewnym momencie po wykonaniu swojej pracy. Kawaki i Boruto starli się o plan Kawakiego, a ponieważ żaden z nich nie chce się poddać, czeka nas walka w stylu Naruto kontra Sasuke, która może wstrząsnąć fundamentami świata Kishimoto. Wciąż jest kilka dziur do wypełnienia i będziemy musieli trochę poczekać, aż cała scena będzie czysta.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?