Skip to content

Sasuke kontra Deidara: Kto wygrał walkę i czy naprawdę jest silniejszy?

21 de listopad de 2022
SvD

Jak zapewne już wiesz, światy Naruto oraz Boruta dostarczyli nam serii genialnych walk, które stały się – przynajmniej niektóre z nich – znakami rozpoznawczymi całego show. Niektóre z tych walk są na tyle interesujące, że możemy je tutaj omówić, i postanowiliśmy opowiedzieć wam o intrygującej walce, która miała miejsce pomiędzy Sasuke Uchiha i Deidarą podczas fabuły Naruto. Dowiecie się kiedy to się stało i kto wygrał walkę.

Sasuke i Deidara starli się podczas Itachi Pursuit Mission i była to naprawdę niesamowita walka, która pokazała nam, jakie niesamowite moce miały te dwie postacie. Deidara nie był tak daleko od pokonania Sasuke, ale ostatecznie przegrał, ponieważ poświęcił się w nadziei na zabicie Sasuke, który użył swoich zdolności do zablokowania eksplozji stworzonej przez Deidarę, aby przeżyć.

W dalszej części tego artykułu omówimy wyżej udzieloną odpowiedź, ponieważ zamierzamy dokładniej przeanalizować wspomnianą walkę. Przedstawimy wam przegląd wydarzeń, które doprowadziły do ​​walki, a także opowiemy, jak sama walka ewoluowała, po czym podamy dokładne odcinki, które musicie obejrzeć, jeśli chcecie sami przeżyć walkę.

Sasuke Uchiha i jego moce

Sasuke Uchiha to fikcyjna postać z mangi i anime Naruto, napisana i zilustrowana przez mangakę Masashiego Kishimoto. Został pomyślany jako najlepszy przyjaciel Naruto Uzumakiego, bohatera serii, posiadający liczne cechy, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, całkowicie przeciwne temu drugiemu.

Na początku jest przedstawiany jako postać pozytywna i fundamentalna w rozwoju fabuły; młody ninja jest częścią Drużyny 7, ale pod koniec pierwszej części mangi porzuca swoich towarzyszy, stając się antybohaterem, trawionym nienawiścią i pragnieniem zemsty (te uczucia w rzeczywistości całkowicie go zmienią, czyniąc go nie do poznania na oczach całej wsi).

Od wczesnego dzieciństwa Sasuke był uważany za geniusza przez członków tego samego klanu Uchiha, a później także przez swojego nauczyciela Kakashiego, do tego stopnia, że ​​będzie najlepszym ze swojego kursu w akademii ninja. Młody człowiek obsesyjnie rozwija swoje zdolności początkowo po to, by zdobyć siłę potrzebną do zabicia brata Itachiego, a później do pomszczenia go: w tym celu fundamentalne będą nie tylko nauki Kakashiego i Orochimaru, ale także rywalizacja z Naruto.

Od razu demonstruje wielkie umiejętności w sztukach walki, do tego stopnia, że ​​Kakashi musi używać obu rąk podczas testu dzwonka, a później, przed wzięciem udziału w egzaminie na Chunina, udaje mu się dalej poprawiać, kopiując styl Rocka Lee. Jest obdarzony nadludzką szybkością, niesamowitym refleksem i niezwykłą wytrzymałością, tak bardzo, że może z powodzeniem wytrzymać długie bitwy z bardzo potężnymi przeciwnikami (takimi jak Itachi i Danzo), a nawet po tym, jak już stoczył wyczerpujące (takie jak Kakashi i Naruto) ).

Szczyci się również wyjątkowymi umiejętnościami w posługiwaniu się dowolną bronią ninja oraz swoim mieczem Kusanagi, którym może również nasycać swoją czakrę.

W pierwszej części mangi zostaje napiętnowany przez Orochimaru przeklętym znakiem nieba, co poprawia jego zdolności kosztem rosnącego wpływu na niego czakry legendarnego ninja, a po ucieczce z Konohy Kwartetu Dźwięk sprawia, że ​​może korzystać z drugiego poziomu: kiedy Sasuke używa tej wersji marki jego skóra robi się ciemnoszara, twardówka obu oczu robi się czarna, włosy stają się grubsze i nabierają jaśniejszego koloru i rozwijają się od tyłu dwa skrzydła w kształcie dłoni.

Po krwawej bitwie z Itachim, Sasuke traci Przeklęty Znak, ale pozostaje z nim zgodny, co demonstruje przy kilku okazjach, kiedy zostaje uratowany dzięki tej mocy przez Jugo; zawsze dzięki treningowi z Orochimaru. Sasuke uzyskuje odporność na trucizny i uczy się wszystkich technik tych ostatnich związanych z wężami, ale po starciu z Itachim traci je i tak naprawdę jego wezwanie przechodzi z nich na jastrzębie.

Posiada również niezwykłe zdolności w używaniu sztuk iluzorycznych, chociaż nie na poziomie swojego brata: z podstawowym Sharinganem wciąż zdołał uratować się przed Tsukuyomi Itachiego, dialogować z Lisem w umyśle Naruto i ujarzmić król bogów. Węże Manda. Za pomocą hipnotycznego Sharingana był w stanie unieruchomić Killer Bee, niektórych samurajów i Shi, a także stworzyć iluzję podobną do techniki jego brata, za pomocą której odwrócił uwagę Danzo.

Po zdobyciu Rinnegana, zdolność Sasuke w genjutsu wzrasta do punktu, w którym jednym spojrzeniem można pokonać wszystkich dziewięciu łowców. Jak wszyscy Uchiha, ma naturalne predyspozycje do czakry typu ognistego, ucząc się techniki najwyższej kuli ognia w wieku siedmiu lat, a później uczy się również, jak używać czakry typu błyskawicy, ucząc się od Kakashiego Chidori i tworząc liczne wariacje.

Deidara i jego moce

Deidara jest Nukeninem z Iwagakure i członkiem Akatsuki. W Iwagakure był zabójcą w jednostce wyburzeniowej Bakuha Butai. Potrafi robić figurki z gliny, które może eksplodować. W jego dłoniach są usta, których używa do tworzenia tych bomb.

Sasuke kontra Deidara Kto wygral walke i czy naprawde jest.webp

W bitwie Deidara używa specjalnych ust umieszczonych na każdej ze swoich dłoni, aby stworzyć Wybuchową Glinę, glinę nasyconą wybuchową czakrą Uwolnienia Wybuchu, która eksploduje na precyzyjny rozkaz Kamiennego ninja. Eksplozja jest zwykle wyzwalana komendą „Katsu”. Promień eksplozji jest zwykle określany przez ilość czakry, która jest wlewana do gliny.

Deidara udaje się stworzyć pięć różnych rodzajów materiałów wybuchowych, które zmieniają swoją nazwę w zależności od ilości czakry, którą ninja wkłada do gliny, która ma być modelowana: pierwszy poziom, ze skromną ilością czakry, to C1, który polega na tworzeniu małych zwierząt z „gliny przydatne tylko wtedy, gdy przeciwnik jest zaskoczony; drugi to mocniejszy poziom C2, za pomocą którego Deidara tworzy glinianego smoka, który z kolei jest w stanie generować mniejsze wybuchowe smoki, które wypuszcza z ust.

Poziom C3 jest najpotężniejszy, a wraz z nim Deidara tworzy gigantyczną bombę, której nadaje preferowany przez siebie kształt i która generuje eksplozję zdolną do zniszczenia całej wioski. Ostatni poziom to C4, zwany C4 Garuda, technika, która wymaga mniej czakry niż C3 i jest mniej destrukcyjna, ale z pewnością bardziej niebezpieczna i śmiercionośna dla żywych stworzeń.

ZWIĄZANE Z:

15 postaci z największą ilością czakry w Naruto i Boruto (RANKOWANIE)

Kształtuje glinę własnymi ustami, tworząc klon, który różni się wielkością w zależności od zasięgu. Eksplodując, C4 uwalnia tysiące mikroskopijnych bomb, które dostając się do układu krwionośnego poprzez oddychanie, niszczą wszystkie formy życia, które wdychają je od wewnątrz. Ostatnią desperacką techniką Deidary jest poziom C0.

Jest to samozniszczenie, powodujące eksplozję o przybliżonym promieniu 10 kilometrów; po zdarciu ubrania odkrywa otwór na klatce piersiowej w pobliżu serca, zapieczętowany nićmi zwykle używanymi przez Kakuzu. Po rozdarciu otwór okazuje się być kolejnym ustem, do którego Deidara wkłada dużą ilość gliny; linie tworzą się na całym jej ciele, następnie skupiają się w jednym punkcie i eksplodują; eksplozja tworzy postać na niebie, która bardzo przypomina rzeźbę artysty Tarō Okamoto The Tower of the Sun. Forma gliniana użyta do wykonania poziomu C3 jest również bardzo podobna do tej rzeźby.

Sasuke kontra Deidara: Kto wygrał?

Ze względu na fakt, że faktycznie widzieliśmy, jak walczą ze sobą w mandze i anime, przedstawimy podsumowanie ich walki, z którego będziesz mógł uzyskać wszystkie niezbędne odpowiedzi. Dlatego też zdecydowaliśmy się na takie podejście, a nie nasz system punkt po punkcie, ponieważ głównym celem tego artykułu jest bitwa, która faktycznie się wydarzyła, a nie jasna analiza. Oto jak wyglądała bitwa.

Następnie połączył siły z Tobim po śmierci Sasoriego, z którym pokonał ogoniastą bestię Sanbi. Następnie zapieczętował z innymi członkami Akatsuki Sanbi i ze złością wyszedł po tym, jak dowiedział się, że Sasuke zabił Orochimaru, mówiąc, że to od niego zależy, ponieważ Orochimaru odszedł i został zwerbowany przez Akatsuki. Spotkał Sasuke Uchiha i postanowił skonfrontować go z Tobim.

Okaleczył Sasuke po umieszczeniu pola minowego pod jego stopami i zaatakował go z powietrza pociskami. Sasuke ochronił się, przechodząc na poziom 2 i zdołał pokonać smoka C2 Deidary, opierając się na swoim mieczu wbitym w ziemię, aby uzyskać niezbędne metry, by go dotknąć. Deidara ze złością użył Garudy C4 i wypuścił w powietrze setki mikroskopijnych bomb, które po eksplozji zniszczyły komórki żywych istot, które je połknęły.

Sasuke użył genjutsu i uciekł, po czym zaatakował Deidarę, ale okazało się, że Deidara zauważył oszustwo i zostawił glinianego klona na swoim ptaku i ukrył się, czekając na pojawienie się Sasuke. Następnie zamknął go w Garudzie C4, ale Sasuke uwolnił się i zniszczył bomby, wysadzając się swoim Chidori. Deidara, któremu skończyła się czakra, zdecydował się wykończyć Sasuke, używając swojej Ultimate Art: samobójstwo w podmuchu obejmującym promień 10 km. Puścił usta na sercu i dał mu trochę gliny. Deidara zginął w wyniku eksplozji, ale Sasuke uciekł, wzywając Mandę, która przyjęła eksplozję zamiast Sasuke.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?