Skip to content
TV

Sam: Zamrożone fakty, aby wiedzieć, że nie zostaniesz pominięty na mrozie

24 de październik de 2022
l intro 1666615393

Woniya Thibeault patrzy

Na podstawie odnoszącego sukcesy programu survivalowego „Alone” twórcy uruchomili serię spinoffową „Alone: ​​Frozen”. Zanim zrozumiesz, że nie jest to coś przyjemnego i lekkiego, jak animowane przez Disneya muzyczne porywacze, które wszyscy kojarzymy ze słowem „Kraina lodu”. Ten program śledzi sześciu poprzednich zawodników „Alone”, którzy zostali zrzuceni do północnego Labradoru we wschodniej Kanadzie na 50 dni w środku zimy. Nasza odważna obsada to: Greg Ovens (sezon 3), Woniya Thibeault (sezon 6), Callie Russell (sezon 7), Mark D’Ambrosio (sezon 7), Amós Rodriguez (sezon 7) i Michelle Finn (sezon 8). ).

Od początku „Alone” widzom pokazywano zawodników walczących z najgorszymi wyzwaniami, z których wiele skutkowało długotrwałymi problemami zdrowotnymi, a nawet PTSD. Kiedy myślisz, że nie może być gorzej, intro głosi, że ta wersja serialu jest „najtrudniejszym i najniebezpieczniejszym doświadczeniem przetrwania, jakie kiedykolwiek próbowano”. Jak w przypadku każdego serialu reality, to, co widzimy na ekranie, niekoniecznie jest pełną historią, więc zagłębimy się w prawdę „Alone: ​​Frozen”, odkrywając perspektywy niektórych uczestników własnymi słowami. Spoilery przed nami, jeśli jeszcze się nie zagłębiłeś.

Pierwszy zwycięzca, który przeszedł do historii

Ostateczna zwycięzca „Alone: ​​Frozen”, 47-letnia Woniya Thibeault, była pierwszą w całej serii „Alone” — pierwszą kobietą, która wygrała. Ten program był wcześniej mocno zdominowany przez mężczyzn, podkreślając sposób, w jaki umiejętności przetrwania są często postrzegane w kategoriach mężczyzn, a nie kobiet. Zwycięstwo Thibeault nadchodziło długo, a oryginalny program „Alone” trwał już do dziewięciu sezonów, bez kobiet na szczycie.

W pytaniu i odpowiedzi dla Outside Online Thibeault odpowiedziała na to, mówiąc: „Nie jestem tylko pierwszą kobietą, która wygrała 'Sam’, ale teraz jestem również osobą, która spędziła najwięcej dni na pustyni w historii serialu. Myślę, że świat przez długi czas postrzegał umiejętności przetrwania jako bardziej dla mężczyzn, mimo że każdy z nas miał przodków – mężczyzn, kobiety, dzieci, starszych – którzy żyli w dziczy”. Z dumą zwróciła również uwagę, że trzy ostatnie uczestniczki tego programu to wszystkie kobiety i była niezwykle zadowolona, ​​że ​​może to reprezentować.

Możesz sprawdzić Woniya Thibeault na Instagramie pod adresem @buckskin_revolution, gdzie promuje swój czas w „Alone: ​​Frozen” wraz z innymi przedsięwzięciami, w tym zajęciami i wydarzeniami online. Jak podaje strona internetowa Buckskin Revolution, jej misją jest „pomaganie ludziom czuć się związanymi z ich najdzikszymi, najwolniejszymi jaźniami, ze swoją ludzką społecznością i otaczającym ich światem”.

Prawda o powrocie

Woniya Thibeault w pozycji leżącej

Ponieważ ten program jest spinoffem oryginału, a koncepcja wymaga doświadczonych uczestników, twórcy postanowili przywrócić poprzednich uczestników, począwszy od sezonu 3 aż do sezonu 8 — wyjątkowy rozwój dla serii „Alone”. Za pierwszym razem zawodnicy nie byli świadomi tego, w co się pakują; tym razem już raz to zrobili – i mimo to zgodzili się wrócić. Jest to powracający temat w ostatnich latach, a liczne seriale telewizyjne przyciągają uczestników po drugą szansę lub odkupienie. Widzimy to w innych programach, takich jak „RuPaul’s Drag Race” i „America’s Next Top Model”, ale „Alone: ​​Frozen”, jako ekstremalny program survivalowy, jest na zupełnie innym poziomie.

Zwycięzca Thibeault szczegółowo udokumentowała swoje doświadczenia związane z „Alone: ​​Frozen”, a w filmie na YouTube przedstawiającym serial wyjaśnia: „Nie rozumiesz długofalowych konsekwencji dla swojego ciała, kiedy wychodzisz po raz pierwszy”. Przed odważnymi powrotami nasi zawodnicy mają głębsze zrozumienie. Thibeault nagrała również recenzje odcinek po odcinku, aw swoim filmie z odcinka 1 skomentowała, że ​​”PTSD pojawia się dla ciebie… znowu wychodzisz, a twoje ciało i układ nerwowy mówią, co nam robisz? ciało pamięta to jako traumatyczne.” Odsłania to stronę tego programu, której widzowie mogą nie wziąć pod uwagę od razu – a mianowicie, jak bardzo będzie to obciążające dla tych surwiwalistów. Czy wykracza poza to, co można by uznać za moralną rozrywkę?

Czy Michelle Finn była gotowa?

Michelle Finn wygląda i pozuje

Michelle Finn startowała w regularnym sezonie „Alone” zaledwie na rok przed pojawieniem się w „Alone: ​​Frozen”, a widzowie martwili się, że nie miała wystarczająco dużo czasu, aby dojść do siebie. W wywiadzie dla Entertainment Weekly po jej pojawieniu się w „Alone”, Finn skomentowała: „Zostałem tam pobity do diabła. Byłem bardzo spustoszony; całe moje ciało było pokryte siniakami. Straciłem 22 funty z mojego i tak już malutkiego ciała. miałem objawy fizyczne, które były szkicowe. Moja krew nie krzepła; coraz częściej traciłem przytomność przez coraz dłuższe okresy. Miałem bóle w klatce piersiowej. Więc tak, czułem, że mógłbym pisnąć jeszcze kilka dni, ale jakim kosztem?”

Woniya Thibeault również wspomniała o tym w swoim filmie o „Alone: ​​Frozen”, odnosząc się do czasu rekonwalescencji po pierwszym sezonie. Podkreśliła, że ​​mogła iść dalej, ale zajęłoby „następny rok plus… w moim przypadku dobre półtora roku do dwóch lat, aby rzeczywiście dojść do siebie po tym doświadczeniu”.

Pomimo fizycznych i psychicznych skutków, które odczuła po swojej karierze w 8. sezonie „Alone”, Finn wciąż był bardziej niż szczęśliwy, mogąc wskoczyć od razu do lodowatego spinoffu. To tylko pokazuje, jak daleko ci pasjonaci będą się pchać i jak gotowi są na wyzwanie.

Okulary przyciemniane na różowo

Twarz Callie

Dla wielu widzów decyzja Michelle Finn o powrocie do „Alone: ​​Frozen” była równie trudna do zrozumienia, jak i łatwa do podziwiania. Warto jednak wziąć pod uwagę, że powracający zawodnicy mogą zobaczyć tę potencjalnie niebezpieczną okazję przez różowe okulary. Jak wszystko, co w jakiś sposób ma na nas głęboki wpływ, nasze wspomnienia o takim wydarzeniu mogą ulec wypaczeniu. Thibeault omówił to w filmie na YouTube, wyjaśniając: „Myślę, że jest to podobne do porodu… kiedy zapominasz o niektórych naprawdę trudnych momentach i po prostu pamiętasz całą miłość i chwałę… to zdecydowanie jest prawdziwe w przypadku „Alone” także.”

Oprócz mglistej mgły pamięci ich chęć powrotu może również wynikać ze zwiększonej pewności siebie; Thibeault wyjaśniła, jak czuła, że ​​ma więcej „doświadczenia oraz dużo więcej nauki i nauki”. Możliwe, że ci naturalni ocaleni i poszukiwacze mocnych wrażeń wskoczą bez zadawania pytań. W końcu ludzie często mają dzieci, pomimo ryzyka, które się z tym wiąże. Każdy jest inny.

Skutki COVID

Woniya Thibeault, Callie Russell i Michelle Finn uśmiechają się

Niektóre z tego wydają się teraz odległym wspomnieniem, ponieważ wiele ograniczeń COVID zostało złagodzonych lub całkowicie zniesionych, ale każdy, kto musiał podróżować podczas pandemii, będzie wiedział, jak było to trudne. Był to czas, w którym nasze zdrowie i bezpieczeństwo musieliśmy postawić ponad wszystko, a przemysł rozrywkowy nie różnił się; COVID miał, co zrozumiałe, głęboki wpływ na produkcję programów telewizyjnych i filmów. Wielu musiało wstrzymać sesje zdjęciowe, odroczyć lub ostatecznie całkowicie odwołać. Na planie „Alone: ​​Frozen” kręcono filmy, ale zawodnicy musieli uzyskać negatywny wynik testu na COVID w bardzo małym oknie swoich lotów.

Thibeault opowiedziała o swoim chaotycznym doświadczeniu w swoim filmie na YouTube o podróżowaniu do programu. Gdy wyniki jej testów nie przyszły, nie pozwolono jej złapać pierwszego lotu. Podczas kolejnej próby, lotu z inną zawodniczką Callie Russell, nie mogła wejść na pokład, ponieważ była pełna. Po kilku kolejnych komplikacjach udało jej się przybyć zaledwie dzień później niż pozostali. Na szczęście musiała wykonać tylko jeden dodatkowy test na COVID, aby upewnić się, że nadal jest negatywna.

Mark i Amos, oddani ojcowie

Amos pozuje

Od początku pokazu jedną z najważniejszych rzeczy dla uczestników „Alone” było ich połączenie ze światem zewnętrznym. Dla wielu są to partnerzy, dzieci, rodzina, przyjaciele i zwierzęta domowe. Kiedy postawisz się na ich miejscu, czy chciałbyś zostawić kogoś, kogo kochasz na tak długo, bez kontaktu? To jest poza odwagą. Dla zawodników „Alone: ​​Frozen” Marka i Amosa, dołączenie do programu oznaczało pozostawienie swoich bardzo małych dzieci. Jako świeżo upieczeni ojcowie musieli dokonać bardzo trudnego wyboru, czy wziąć udział w konkursie, czy pozostać w domu.

Przed oficjalną premierą mogli porozmawiać ze swoimi dziećmi na Zoom i nawiązać więź w ostatniej chwili, zanim rozpoczęło się wyzwanie. W pierwszym podsumowaniu odcinka Thibeault wspomniała, że ​​”Wiem, jak wielka była sprawa dla obu tych facetów, którzy byli z dala od swoich małych dzieci”. Szczególnie Mark głośno mówił o swoich zastrzeżeniach co do wyjścia po raz drugi. Ostatecznie stało się to powodem, dla którego Mark odpadł w odcinku 1, jak wyjaśnił Thibeault. Kontynuowanie „Alone: ​​Frozen” to odważna misja, ale być może jest coś odważniejszego w odejściu, by zostać oddanym rodzicem.

Oglądanie siebie w telewizji

Greg Ovens szuka

To, co musi być niezwykle dziwne, staje się jeszcze dziwniejsze dla uczestników, gdy korzystają z okazji, by oglądać siebie w telewizji jako odcinki „Alone: ​​Frozen” na antenie History Channel. Zawodnicy powiedzieli, że obserwowanie siebie w programie było dużym wyzwaniem, ponieważ byli w stanie porównać swoje lokalizacje i taktykę z innymi graczami.

W swoim serialu na YouTube zwyciężczyni Woniya Thibeault przyznała również, że oglądanie siebie w telewizji było niepokojące i stresujące, mówiąc: „[You’re] patrzenie na siebie, nie wiedząc, co pokażą, a czego nie, nie wiedząc, że rzeczy, które były dla ciebie naprawdę ważne, zostaną wycięte”. Jak wielu fanów telewizji reality zdaje sobie sprawę, producenci w tych seriach można wybrać, co pokazać, a czego nie.

Ekstremalne warunki pogodowe

Śnieżne drzewa jaskiniowe

Jak sugeruje tytuł serii, najbardziej wyjątkowym elementem w „Alone: ​​Frozen” jest pogoda. W tym spinoffie zawodnicy zostali zrzuceni w północnym Labradorze we wschodniej Kanadzie, gdy zima zbliżała się do szczytu. Oznaczało to szereg ekstremalnych warunków pogodowych — głównie, że było znacznie zimniej niż ci zawodnicy (nie wspominając o większości ludzi na Ziemi), do których byli przyzwyczajeni.

W serii podsumowań na YouTube Thibeault opowiadała o pogodzie i o tym, co było dla niej największym wyzwaniem. Podkreśliła, że ​​najtrudniejszym wyzwaniem pozostaje wiatr, który znacznie utrudnia nawet najmniejsze zadania. W tym filmie, będącym podsumowaniem odcinka 6, zaznaczono również, kiedy po raz pierwszy pojawił się śnieg dla naszej dzielnej grupy survivalowców. Jako widzowie prawdopodobnie założylibyśmy najgorsze, gdybyśmy utknęli w szczerym polu w mroźnym śniegu. Jednak Thibeault twierdził, że chociaż sprawiało, że przetrwanie było bardziej „wyzywające”, było to również zaskakująco ogromne korzyści, jeśli chodzi o polowanie na zwierzęta, ponieważ zawodnicy mogli zobaczyć „ruchy” swojej ofiary.

Czy to wszystko jest prawdziwe?

Callie na skale z oceanem

Jak w przypadku każdego reality show, widzowie „Alone: ​​Frozen” zastanawiają się, czy wszystko, co widzą na ekranie w trakcie serialu, jest całkowicie prawdziwe. Niektóre momenty wydają się wyreżyserowane, scenariuszowe lub nadprodukowane, ale w przypadku serii „Alone” wydaje się, że istnieje silna zgoda, że ​​to rzeczywiście jest prawdziwe. W ekskluzywnym artykule Distractify rozmawiało z producentem wykonawczym „Alone” Ryanem Penderem na temat zasadności długoletniego programu. Pender potwierdził, że zawodnicy są „naprawdę sami” i chociaż członkowie załogi pozostają w pobliżu, dotarcie do zawodników w nagłych wypadkach zajęłoby im od pół godziny do godziny.

Dodatkowo, w wywiadzie udzielonym Cynopsis w 2018 roku producentowi wykonawczemu „Alone”, Shawnowi Wittowi, obalił twierdzenia, że ​​którykolwiek z sezonów jest inscenizowany i zapewniał widzów, że to, co widzą, jest autentyczne. „Jesteśmy dumni”, wyjaśnił, „zapewniając każdemu uczestnikowi najbardziej niezakłóconą możliwość przetestowania swoich umiejętności przetrwania w izolacji, w dzikim środowisku – przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnych środków ostrożności”. Możemy założyć, że to samo dotyczy lodowatego spinoffu serialu.

Czy ten post był pomocny?