Skip to content

Sam Claflin z Igrzysk Śmierci został przyciągnięty do mroczniejszych cech charakteru Finnicka

23 de maj de 2023
l intro 1684881722

Filmy science-fiction

Finnick szepcze do ucha Katniss

Nie ma wątpliwości, że jeśli chodzi o współczesne franczyzy dla młodych dorosłych, „Igrzyska śmierci” należą do najmroczniejszych, jeśli nie do absolutnego mistrza. Opowieść o dystopijnym świecie, w którym co roku zubożałe „dystrykty” wysyłają dwoje dzieci do walki na śmierć i życie w celu uspokojenia bogatego i potężnego Kapitolu, „Igrzyska Śmierci” rozpoczęły się jako seria powieści Suzanne Collins . Wkrótce zostały zaadaptowane do dobrze przyjętych filmów, w których zdobywczyni Oscara Jennifer Lawrence wcieliła się w zatwardziałą główną bohaterkę Katniss Everdeen, która spotyka naprawdę barwną obsadę postaci podczas swojego czasu w tytułowych Igrzyskach… w tym Finnicka Odaira.

Zagrany w filmach Sama Claflina, Finnick jest kimś w rodzaju powściągliwego playboya, natychmiast flirtującego z Katniss (i sprawiając, że czuje się nieswojo) i rozkoszując się uwagą. Claflina ze swojej strony pociągały najmroczniejsze cechy Finnicka, których jest mnóstwo; w końcu to „Igrzyska Śmierci”. Rozmawiając z The Daily Beast w 2013 roku po tym, jak został obsadzony, Claflin otworzył się na temat swojej postaci.

„To, o co mu chodzi, nie jest tym, co wiele osób bierze z książek” – powiedział wówczas Claflin. „Jest bardzo wrażliwą, niepewną zagubioną duszą. Jest załamanym człowiekiem. Myślę, że to wszystko kryje się za tą bardzo fałszywą, charyzmatyczną, czarującą, pewną siebie powierzchownością. To mnie naprawdę zainteresowało – tak wielu ludzi czyta książki i odbiera fakt że jest aroganckim facetem. Przejrzałem to. Przejrzałem to.

Finnick Odair to jedna z najbardziej tragicznych postaci w Igrzyskach Śmierci

Claflin ma absolutną rację, co tylko dowodzi, że był idealnym wyborem do roli Finnicka w „W pierścieniu ognia” i obu filmach „Kosogłos”. Pochodzący z 4. Dystryktu, znanego z wędkarstwa, Finnick wygrał 65. Igrzyska Śmierci i wraca na arenę u boku Katniss, gdy 75. Igrzyska (lub „Trzecia Kwarta”) przywracają poprzednich zwycięzców do walki na śmierć i życie. Katniss początkowo jest całkowicie odporny na jego uroki, ale okazuje się nie tylko zaciekłym sprzymierzeńcem, ale także niespokojną, traumatyczną osobą z wyjątkowo mroczną przeszłością.

Po wygraniu Igrzysk Finnick zostaje zmanipulowany przez Prezydenta Snowa do czegoś, co jest zasadniczo niewolnictwem seksualnym, zmuszonym do uwodzenia bogatych mieszkańców Kapitolu na polecenie prezydenta. Jak później mówi Katniss, robi to, ponieważ Snow grozi, że zabije jego rodzinę, jeśli tego nie zrobi; zręcznie manipuluje również sytuacją, ucząc się sekretów ze swoich podbojów i przechowując je w celu wywierania wpływu społecznego. Prawdziwe życie Finnicka jest równie tragiczne. Jego podopieczna z 4. Dystryktu, Annie Cresta, wygrała 70. Igrzyska Śmierci, ale doznała poważnej traumy po czasie spędzonym na arenie i oboje się w sobie zakochali. Pobierają się podczas wydarzeń z „Kosogłosa” podczas walki po stronie rebeliantów, ale tragicznie Finnick ginie w bitwie, rozdarty na strzępy przez zmutowanych genetycznie ludzi-jaszczurów z Kapitolu, aby mógł pomóc ocalić Katniss.

Sam Claflin niedawno przyjął kolejną mroczną rolę

Billy grający na gitarze

Sam Claflin podjął się kolejnego głośnego studium postaci w 2023 roku, ale tak nie było całkiem tak ciemny jak Finnick Odair, szczerze mówiąc. Claflin występuje w oryginalnym serialu Amazon „Daisy Jones & the Six” — również opartym na książce, tym razem autorstwa Taylora Jenkinsa Reida — jako Billy Dunne, utalentowana gwiazda rocka, która spotyka swoją partnerkę w Daisy Jones (Riley Keogh), niezaprzeczalnej sile którego ciągłe imprezowanie utrudnia Billy’emu zachowanie trzeźwości. Nie tylko to, ale związek Billy’ego i Daisy jest równie niezaprzeczalny, co może zagrozić jego małżeństwu z Camilą Dunne (Camila Morrone).

Billy’ego nie spotyka tak makabryczny los jak Finnick — i nie musiał dwukrotnie walczyć o życie w telewizyjnej grze — ale jego ciągła walka z nałogiem jest walką, zwłaszcza że wszyscy wokół niego jest w stanie zaszaleć. Główny występ Claflina w „Daisy Jones” jest istotnym elementem serii, ponieważ jego muzyczna i twórcza więź z Daisy pomaga zespołowi stworzyć niektóre z ich najlepszych piosenek, ale jest człowiekiem rozdartym między rodziną a karierą przez to wszystko .

Filmy „Igrzyska śmierci” są teraz przesyłane strumieniowo na Hulu, a jeśli jeszcze nie złapałeś „Daisy Jones & The Six”, jest on dostępny na Amazon Prime.

Czy ten post był pomocny?