Skip to content

Główna rekwizyt Jennifer Lawrence zaczerpnęła z planu Igrzysk Śmierci

19 de grudzień de 2021
l intro 1639939836

To właśnie „Kość zimy” z 2010 roku umieściła Jennifer Lawrence na mapie, przynosząc aktorce swoją pierwszą nominację do Oscara, ale to jej rola jako Katniss Everdeen w filmach „Igrzyska śmierci”, opartych na serialu YA Suzanne Collins, to zmieniło ją w gwiazdę. Lawrence kierował serią jako zaradna dziewczyna z Dwunastego Dystryktu, której udział w corocznym konkursie na życie lub śmierć, znanym jako Igrzyska śmierci, prowadzi do upadku opresyjnego reżimu politycznego.

Oprócz wcielenia się w rolę Katniss w „Igrzyskach śmierci” i jego trzech kontynuacjach — „Igrzyskach śmierci: Łapiący ogień”, „Igrzyska śmierci: Przedrzeźniający sójka – część 1” oraz „Igrzyska śmierci: Przedrzeźniający sójka – Część 2” — Lawrence zagrała w kilku filmach, które odniosły sukces komercyjny i krytyczny. Jej inne filmy to „X-Men: Pierwsza klasa”, „American Hustle”, „Radość” i „Czerwony wróbel”. Zdobyła także trzy kolejne Oscary. nominacje, zdobywając Oscara dla najlepszej aktorki w 2013 roku za rolę wdowy Tiffany Maxwell w „Silver Linings Playbook”. Następnie pojawi się na ekranie w komedii Netflix „Nie patrz w górę” u boku Leonarda DiCaprio.

Podczas gdy Lawrence pojawił się w wielu intrygujących filmach, w jej CV jest jeden godny uwagi wpis, że zdecydowała się zachować kilka fragmentów: filmów „Igrzyska śmierci”. Tak, franczyza, która pomogła jej wybić się na liście A, jest tą samą franczyzą, z której wzięła kilka pamiątek, aby przypomnieć sobie swoje doświadczenia podczas jej tworzenia.

Jennifer Lawrence zatrzymała ubrania Katniss Everdeen i jej łuk

W 2015 roku Jennifer Lawrence opowiedziała o tym, jakie przedmioty z garderoby Katniss Everdeen zabrała do domu, kiedy kręcono film „Igrzyska śmierci”. Podczas rozmowy z E! Wiadomość na Comic-Con w San Diego ujawniła, że ​​zabrała skórzaną kurtkę myśliwską i buty swojej postaci. Jak powiedziała reporterowi Marcowi Malkinowi: „Mam skórzaną kurtkę — skórzaną kurtkę myśliwską — i buty […] skórzane buty myśliwskie”. Następnie zażartowała, że ​​nosi je „cały czas”.

Chociaż kurtka i buty Katniss mogą być najlepszą pamiątką, jaką wzięła z planu filmów „Igrzyska śmierci”, nie jest to jedyny przedmiot w jej szafie. Podczas wywiadu z 2018 roku w podkaście BBC Radio 1 „Filmy, które mnie stworzyły”, Lawrence omówiła swoją kultową rolę Katniss Everdeen w filmach „Igrzyska śmierci”. Pod koniec rozmowy z prowadzącym i krytykiem filmowym Ali Plumb aktorka ujawniła, że ​​wzięła pamiątkę z planu — a jej odpowiedź jest zupełnie inna niż ta, którą dała E! Nowości sprzed kilku lat. Podzieliła się: „Mam swoją oryginalną kokardkę” i powiedziała, że ​​nie prezentuje jej w widocznym miejscu w swoim domu, postanawiając trzymać ją bezpiecznie schowaną w szafie.

Ujawniła również, że wszystkie jej nagrody są w domu jej rodziców, ponieważ ma tendencję do umieszczania innych wyróżnień w niepozornych miejscach. Skromna A-listka uważa, że ​​to niepotrzebne i chełpliwe przypomnienie, że zagrała w filmie. „Nie chcę, żeby ludzie o tym myśleli, kiedy wchodzą do mojego domu” – żartował Lawrence.

Czy ten post był pomocny?