Skip to content

Adam McKay i Jennifer Lawrence łączą siły, by stworzyć prawdziwy dramat

7 de grudzień de 2021
l intro 1638899714

W listopadzie 2021 roku Netflix opublikował nowy zwiastun „Don’t Look Up”, satyrycznej komedii o katastrofach, której reżyserem jest Adam McKay. Wcześniejsza filmografia McKaya obejmuje reżyserię „Vice” i „Wielkiego filmu krótkometrażowego”, a także pracę produkcyjną przy wielu różnych projektach, od „Sukcesji” po „Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby” (za pośrednictwem IMDB). W międzyczasie godna uwagi jest obsada „Don’t Look Up”, w której występują między innymi Ron Perlman, Meryl Streep, Timothée Chalamet, Cate Blanchett, Ariana Grande i Kid Cudi. Na czele tej groźnej grupy stoją Leonardo DiCaprio i Jennifer Lawrence.

Jak się okazuje, będzie to dopiero pierwsza z serii współpracy McKay’a i Lawrence’a. W 2018 roku McKay podpisał kontrakt na reżyserię „Bad Blood”, biografii o skompromitowanej miliarderce technologicznej Elizabeth Holmes, której liderem jest Lawrence. Jednak ruch w filmie wydawał się utknąć na kilka lat, przy braku jakichkolwiek nowych informacji na temat projektu. Teraz, po długim oczekiwaniu, raport Deadline potwierdził, że produkcja „Bad Blood” jest ponownie w toku.

Bad Blood znalazł nowe studio i dystrybutora

Według Deadline, nadchodzący film biograficzny „Bad Blood” Adama McKay i Jennifer Lawrence, Elizabeth Holmes, będzie wspierany finansowo i dystrybuowany przez Apple Original Films. Gigant technologiczny jeszcze nie ogłosił, czy oznacza to, że film będzie miał premierę wyłącznie w swojej zastrzeżonej usłudze przesyłania strumieniowego Apple TV+ lub na ekranach kin po premierze.

Holmes, prawdziwy bohater filmu, jest obecnie przed sądem za rzekomo oszukańczy startup Theranos, więc teoretycznie przyszłe wydarzenia w jej przypadku mogą nadal wpływać na jego historię. To powiedziawszy, film „Bad Blood” jest oparty na książce „Bad Blood: Secrets and Lies in a Silicon Valley Start Up” autorstwa reportera Wall Street Journal Johna Carreyrou, którego śledztwo w sprawie Theranosa było kluczowe dla ujawnienia rzekomych zbrodni Holmesa. Tak więc, jeśli film obejmuje jedynie treść książki, jego fabuła może już zostać ułożona w kamieniu.

Apple wyprodukuje film razem z Willem Ferrellem i Legendary, a także Lawrence i McKay, do których dołączą ich partnerzy. Zakładając, że nowo ogłoszone zaangażowanie Apple w projekt będzie oznaką postępów w jego produkcji, więcej szczegółów na temat „Bad Blood” może wkrótce być w drodze.

Czy ten post był pomocny?