Skip to content

Rozmowy WGA ze studiami mogą przedłużyć się do przyszłego tygodnia

8 de kwiecień de 2023
wga 1 1

Gildia Scenarzystów Ameryki i Sojusz Producentów Filmowych i Telewizyjnych zasiadły w środę, podczas gdy rozmowy trwały w okresie wakacyjnym, który wcześniej został wyznaczony na dwutygodniową przerwę.

Wszykina rozumie, że w przyszłym tygodniu może być jeszcze więcej negocjacji, ponieważ Hollywood wchodzi w czwarty tydzień rozmów między obiema stronami. AMPTP zaprosiło WGA na początku tygodnia, ale scenarzyści poinformowali studia, że ​​nie mogą tego zrobić do piątku, źródło podało Wszykina.

Niezależnie od tego, pokazuje gotowość obu stron do kontynuowania rozmów w celu uniknięcia strajku.

WGA oczywiście chciałaby zapewnić jak najbardziej korzystne porozumienie, ponieważ głosowanie rozpocznie się we wtorek (11 kwietnia) w sprawie zezwolenia na strajk. Podczas gdy oczekuje się, że pisarze przytłaczającą większością zagłosują za wnioskiem, wielu pisarzy chciałoby uniknąć strajku, gdyby udało im się zawrzeć umowę, z której są zadowoleni.

W notatce skierowanej do członków wzywającej do głosowania nad strajkiem, WGA stwierdziła, że ​​AMPTP „nie zaoferowało znaczących odpowiedzi na podstawowe kwestie gospodarcze w żadnym z głównych obszarów pracy WGA – ekranie, telewizji epizodycznej i odmianach komediowych”. Dodano, że „uprzejmie wysłuchali naszych prezentacji i wykonali niewielkie ruchy tylko w kilku obszarach”.

Interesująca jest różnorodność komedii, w dużej mierze obejmująca nocne programy w transmisji strumieniowej, takie jak Apple TV + Problem z Jonem Stewartem, i Pawia Pokaz Bursztynowego Ruffina, zajmują takie czołowe i centralne miejsce w rozmowach. W tej chwili minimalne wartości nie obowiązują w transmisji strumieniowej, a WGA ma nadzieję to zmienić. Znawcy są optymistami, że można osiągnąć porozumienie w tej sprawie.

Wielu pisarzy m.in Lepsze połączenie Współtwórca Saula, Peter Gould, i zdobywca Oscara Daniel Kwan Wszystko Wszędzie Wszystko Narazzabrali się do mediów społecznościowych, aby zachęcić innych członków gildii do głosowania za zezwoleniem na strajk.

Inni podzielili się swoimi historiami za pośrednictwem własnych platform WGA. Ashley Lyle, współtwórca Żółte kurtki powiedział: „Studiom uchodzi na sucho morderstwo i wiedzą o tym. Myślę, że pieniądze wciąż są. Myślę, że słyszałeś te wszystkie historie o pisarzach, którzy naprawdę dobrze żyli w tamtych czasach i że pieniądze nigdzie się nie rozeszły. Po prostu wyrosło. Myślę, że istnieje silna niechęć, co nie jest zaskakujące ze strony tych korporacji, do trzymania z dala od pisarzy tego kawałka tortu, przez który wpadły w lukę” – powiedziała. „Ostatecznie, jeśli będziemy trzymać się razem, nie mogą tego zrobić bez nas”.

„Z jakiegoś powodu ludzie zapominają, że nie ma historii, nie ma nic do kręcenia bez nas” — dodała Charia Rose, która napisała w The CW’s Wszyscy Amerykanie: powrót do domu. „Jesteśmy na tym dziwnym szczycie technologii i następuje zmiana, a kiedy technologia się zmienia, są też kreatywne zmiany”.

Powiedziała, że ​​ma nadzieję, że te negocjacje mogą zabezpieczyć system na przyszłość również dla nowych pisarzy. „Jeśli nie dostaniemy tego, czego potrzebujemy w tych negocjacjach kontraktowych, zmieni się to na” Cześć, jestem Charia, jestem zawodowym pisarzem, oprócz posiadania licencji na nieruchomości… nie będzie to wykonalne dla … nasze twórcze pasje są jedyną rzeczą, którą robimy, jeśli to nie pójdzie po naszej myśli”.

Z drugiej strony studia twierdzą, że streaming był dobrodziejstwem dla pisarzy, zarówno pod względem pozostałości, jak i zwiększonych szans na uzyskanie zielonego światła dla większej liczby projektów.

Wskazują na przykład na fakt, że liczba anglojęzycznych seriali wzrosła o 35% między 2020/21 a 2021/22 ze 174 tytułów między wrześniem 2020 a sierpniem 2021 do 238 tytułów między wrześniem 2021 a sierpniem 2022.

Podczas ostatnich negocjacji między obiema stronami WGA uzyskało 46% wzrost pozostałości z wysokobudżetowych programów strumieniowych w ramach paktu, który został wyceniony na ponad 200 milionów dolarów w ciągu trzech lat.

Jednak jednym problemem może być to, że część tego strumieniowego wzrostu rezydualnego nie trafiła jeszcze na konta bankowe pisarzy.

„Ludzie mogą nie rozumieć, że obecna formuła nie trafiała na konta bankowe prawdopodobnie do jesieni 2022 r., a pozostałości wypłacane są z czasem, więc jest trochę upływu czasu” – powiedziało jedno ze źródeł.

Głosowanie w sprawie zezwolenia na strajk rozpocznie się we wtorek 11 kwietnia o 20:30 czasu pacyficznego i zakończy się w poniedziałek 17 kwietnia o godzinie 12:00 czasu pacyficznego.

Chociaż w przyszłym tygodniu może dojść do dalszych negocjacji, podkreślających gotowość obu stron do dalszych rozmów, rozmowy mają zostać wznowione w pełnym wymiarze godzin 17 kwietnia na osiem dni, przed wygaśnięciem umowy 1 maja.

Ponieważ wielu wciąż przewiduje strajk – jedno z wysoko postawionych źródeł powiedziało Wszykina w zeszłym tygodniu, że są „w 95% pewne”, że tak się stanie – ciekawe będzie, czy uda się osiągnąć porozumienie w ciągu najbliższych trzech tygodni. Jeśli nie, to nie z powodu braku spotkań.

Czy ten post był pomocny?