Skip to content

Gdy rozpoczynają się rozmowy kontraktowe WGA, Union mówi członkom, czego mogą się spodziewać w nadchodzących tygodniach

20 de marzec de 2023
WGA 1

Ponieważ rozmowy kontraktowe z AMPTP mają się rozpocząć dziś rano, WGA mówi swoim członkom w nowym filmie, czego mogą się spodziewać w nadchodzących tygodniach w związku z oczekiwanym zaciemnieniem negocjacji w mediach.

„W ciągu pierwszych dwóch tygodni twój komitet negocjacyjny i personel gildii będą spotykać się z przedstawicielami firm w siedzibie AMPTP w Sherman Oaks” — mówi członkom w filmie Kay Cannon, członek komitetu negocjacyjnego gildii. „Będziemy skupieni na przedstawieniu naszych propozycji studiom i nie będziecie się od nas odzywać, chyba że będzie coś ważnego do zgłoszenia.

„Mogą pojawić się plotki lub przecieki do prasy na temat tego, co dzieje się w tym pokoju. Weź to z przymrużeniem oka” – dodaje. „Prawdopodobnie pochodzą ze studia i mają na celu przestraszyć lub odwrócić uwagę oraz osłabić naszą siłę przy stole. Wiemy, że niewiedza dokładnie, co dzieje się w tym pokoju, gdy stawka jest tak wysoka, może być frustrująca, ale dopiero zaczynamy i nie podejmiemy żadnych wspólnych działań bez Twojego wkładu i zgody.

„Pod koniec tych dwóch tygodni, mniej więcej na początku kwietnia, wrócimy do Państwa z raportem na temat stanu negocjacji i dalszych kroków, które uważamy za konieczne przed wygaśnięciem naszej umowy 1 maja” Mówi Cannon. „Do tego czasu prosimy o cierpliwość i dziękujemy za zaufanie, że będziemy walczyć za nas wszystkich”.

Zobacz wideo tutaj.

W towarzyszącym komunikacie Komitet Negocjacyjny gildii powiedział, że „studia wydają miliardy dolarów na produkcję tworzonych przez nas treści i zbierają dziesiątki miliardów zysków. Te zyski odbywają się kosztem pisarzy, którzy nie nadążają. To musi się teraz zmienić. Naszym celem jest umowa, która pozwoli pisarzom na utrzymanie stabilnej kariery i sprawiedliwe wynagrodzenie za wykonywaną przez nas pracę. Nasze propozycje są rozsądne i mamy nadzieję, że studia potraktują je poważnie. Nie usłyszycie od nas zbyt wiele podczas tych pierwszych tygodni negocjacji, ale skontaktujemy się z Państwem, gdy tylko otrzymamy istotne aktualizacje”.

POWIĄZANE: Studia mówią, że celem jest utrzymanie „aktywności produkcji”, gdy rozpoczynają się rozmowy między WGA i AMPTP

W niedzielę Sojusz Producentów Filmowych i Telewizyjnych wydał oświadczenie, mówiąc: „Firmy AMPTP podchodzą do tych negocjacji i tych, które mają nastąpić, z długoterminowym zdrowiem i stabilnością branży jako naszym priorytetem. Wszyscy jesteśmy partnerami we wspólnym planowaniu przyszłości naszej firmy i jesteśmy w pełni zaangażowani w osiągnięcie obopólnie korzystnej umowy z każdym z naszych partnerów negocjacyjnych. Celem jest utrzymanie aktywności produkcyjnej, abyśmy wszyscy mogli kontynuować pracę i nadal dostarczać konsumentom najlepszy produkt rozrywkowy dostępny na świecie”.

Czy ten post był pomocny?