Skip to content
TV

Rola, o której prawdopodobnie zapomniałeś, że Alyson Hannigan zagrała na Roseanne

17 de lipiec de 2022
l intro 1658075053

Ruda Alyson Hannigan uśmiechnięta

Alyson Hannigan ma twarz, którą prawie na pewno rozpoznasz. Odważna rudowłosa działa zawodowo od ponad 30 lat i zgromadziła zdumiewającą listę osiągnięć aktorskich w swojej nieprzerwanej karierze (poprzez IMDb). Chociaż jej pierwszy film na ekranie dotyczy filmu Brada Dourifa „Nieczyste myśli” z 1986 roku, Hannigan pojawiła się jako samodzielna gwiazda, grając geekową wiedźmę Willow Rosenberg, postać LGBTQ+, której historia pomogła w „Buffy the Vampire Slayer” – zmiana programu telewizyjnego. Oprócz występu w „Buffy” ponownie zagrała rolę w serialu spin-off „Angel”.

Opierając się na tym sukcesie telewizyjnym, wielu widzów rozpozna ją również z filmów „American Pie”, w których gra Michelle, główną miłość Jima (Jason Biggs) w czterech głównych pozycjach serii. Oczywiście bardziej współczesna publiczność prawdopodobnie zna Hannigana z „Jak poznałem twoją matkę”. Gra Lily w komedii CBS, a jej często zdrowy romans z Marshallem (Jason Segel) pozostaje niezapomnianym punktem centralnym serialu wiele lat później.

Niezależnie od tego, aktorka, która jest w grze tak długo, jak Hannigan zgromadziła wiele częściowych ról w trakcie swojej kariery, a ta aktorka nie jest wyjątkiem.

Hannigan gra przyjaciela Becky, Jana na Roseanne

Jedną z tych wielu małych, ale zapadających w pamięć części Alyson Hannigan był jeden odcinek w przełomowym sitcomie z lat 90. „Roseanne”. W komedii z wieloma kamerami, w której wystąpili komediant Roseanne Barr, a także przyszły dzielny hollywoodzki John Goodman, komedia opowiada o wielu nieszczęściach klanu Connor. „Roseanne” oderwała się od standardowego sitcomu, próbując nieco bardziej ugruntować amerykańską rodzinę, pokazując bardziej typowe pułapki i komplikacje, które przytrafiają się życiu domowemu.

W odcinku „Like, A New Job” sezonu 3 Hannigan gra Jana, przyjaciółkę Becky (Alicia Goranson). Chociaż jest tylko postacią w tym odcinku, była to kluczowa, ponieważ w tym rozdziale „Roseanne” tytularna matriarcha opuszcza salon, aby przyjąć nową rolę w lokalnej restauracji. Oczywiście Becky jest przerażona i zawstydzona nową pracą mamy, zwłaszcza gdy idzie do restauracji z przyjaciółmi.

Jako Jan, Hannigan dostaje tylko kilka linijek podczas odcinka, ale jest natychmiast rozpoznawalna. Co zabawne, twórca „Buffy the Vampire Slayer” Joss Whedon był również scenarzystą serialu (via Vulture), a Hannigan kontynuowała swoją wielką karierę w swoim nadprzyrodzonym dramacie WB. Chociaż rola Hannigana w „Roseanne” była tylko niewielka, to pokazuje, że nawet mała część może mieć czasami duży wpływ na ogólny porządek rzeczy.

Czy ten post był pomocny?