Skip to content

Rhea Seehorn i współtwórca Peter Gould „Better Call Saula”

19 de lipiec de 2022
better call saul rhea seehorn AMC 1

OSTRZEŻENIE O SPOILERA: Ten artykuł zawiera szczegóły dzisiejszego odcinka „Fun and Games” ostatniego sezonu Lepiej zawołaj Saula.

„Pytałeś, czy byłeś dla mnie zły”, mówi Kim Wexler z Rhea Seehorn Saulowi Goodmanowi z Boba Odenkirka w dzisiejszym piątym i ostatnim odcinku AMC. Lepiej zawołaj Saula. „To nie to”, dodaje niedawno nominowana do nagrody Emmy aktorka. „Jesteśmy dla siebie źli”.

Pełen wszystkiego poza zabawą i grami, wyreżyserowany przez Michaela Morrisa i napisany przez Ann Cherkis odcinek „Fun and Games” sprawił, że związek Wexlera i Goodmana znalazł się na skraju przepaści, a także zwapniał innych, takich jak Mike Ehrmantraut Jonathana Banksa i baron narkotykowy Giancarlo Esposito. Frędzle. Mimo to, bez względu na to, co dalej pójdzie, Saul Goodman najwyraźniej jest teraz w pełnym locie prawniczym, a postęp w kierunku Breaking Badto właśnie zamykający monolog Wexlera Seehorna w dużej mierze zdefiniuje ten zwrot na BCS Autostrada. Nieobecny w serialu prowadzonym przez Bryana Cranstona i Aarona Paula, los Wexlera wydaje się zdeterminowany, a odpowiedź na pytanie, jak naprawdę urodził się Saul Goodman – przynajmniej na razie.

Zbliża się finał serii 15 sierpnia i te długo, długo wyczekiwane BCS występy zdobywców nagrody Emmy Cranston i Paul Looming, Seehorn i współtwórca serialu Peter Gould rozmawiali ze mną o poważnych implikacjach „Fun and Games”, kto jest naprawdę zły dla kogo i co dalej. Ponadto duet przedstawił własne spojrzenie na dziką jazdę BCS oraz nadchodzący występ Bryana Cranstona i Aarona Paula w serialu.

TERMIN OSTATECZNY: Czy widzieliśmy więc ostatnią Kim Wexler?

WIDOK NADNIA: Będziesz musiał poczekać i zobaczyć.

TERMIN OSTATECZNY: Piotr?

PIOTR GOLD: (ŚMIECH) Cóż, to się dopiero okaże. Mam na myśli to, że z pewnością wygląda na to, że ich dwoje się rozpadło. Czy to ostatni z Kim Wexler, to znaczy, że będziemy musieli zobaczyć.

TERMIN OSTATECZNY: Najwyraźniej nie poddasz się tak łatwo. Wypróbuję tutaj inną trasę. Rhea, opierając się na tym, co widzieliśmy dziś wieczorem z tym monologem pod koniec odcinka przez ciebie do Boba, jak ci się to podoba?

WIECZÓR: Posłuchaj, niezależnie od tego, czy zobaczymy Kima ponownie iw jakim charakterze, to było monumentalne zakończenie ery ich związku. Myślałem, że tak pięknie zostało to potraktowane w scenariuszu Ann Cherkis i reżyserii Michaela Morrisa, i tak naprawdę, tak jak Peter Gould montuje te ostatnie kilka odcinków.

TERMIN OSTATECZNY: Czy w tym jest to pauza czy objawienie?

WIECZÓR: Cóż, wszyscy się zastanawialiśmy, co sprawia, że ​​jej nie ma Breaking Bad? Pomyślałem, że to jasne, to znaczy, jeśli umarła przez jakieś wykroczenie własne lub Jimmy’ego, zanim zobaczyliśmy, jak zmienił się w Saula, co robią pod koniec tego odcinka, to jest to rodzaj tragedii. Dla mnie jej powiedzenie, że się kochamy i nie opuszczę cię z powodu jakiejkolwiek utraty miłości, ale zamiast tego ta absolutna rozpacz, nienawidząca siebie, kim się stała, drapiąca się i szarpiąca, próbując znaleźć jakiś sposób wydostać się z własnej skóry.

TERMIN OSTATECZNY: To oddało charakter i należny szacunek, pomyślałam…

WIECZÓR: Czy to nie wspaniałe, że pod koniec dnia dali jej jakąś agencję? Chociaż jest całkowicie zamknięta, nadal uważałem, że to wspaniałe, że ta rzecz, która zawsze była tak ogromną częścią Kim, jej podejmowanie własnych decyzji i próba bycia odpowiedzialnym za własne wybory, to właśnie robi.

TERMIN OSTATECZNY: Tak wiele „Fun and Games” gra na fali rozbijającej się fali, której doświadcza w promieniu wybuchu morderstwa Howarda (Patrick Fabian) przez Lalo (Tony Dalton)…

WIECZÓR: Myślę, że scena na parkingu, kiedy całuje Jimmy’ego, jest dla mnie… po tej scenie pamięci, kiedy zdaje sobie sprawę, jak beztrosko potrafiła być okrutna, i że nie trzeba czekać, aż ktoś inny powie jej, jak ma odpokutować. Nie jest problemem Jimmy’ego być jej włosianą koszulą. Prześladowanie jej nie jest jego problemem. Kocha go i to będzie jej praca, którą będzie musiała wykonać, to odsunąć się od sytuacji i od prawa, co jest jej własną tragedią.

TERMIN OSTATECZNY: Peter, jest tak wiele rzeczy, których teraz wyraźnie nie powiesz, ale jaki jest twój POV tak blisko końca?

GOULDA: To znaczy, jestem bardzo dumny z tych odcinków. Jestem bardzo dumny z tego, gdzie wylądowaliśmy, ale z pewnością trudno było się tam dostać. Jedna z niesamowitych rzeczy w tym odcinku i świetnej pracy, odpowiada na wiele pytań, od których zaczęliśmy. Pytanie, od którego Vince i ja zaczęliśmy na samym początku, dotyczyło tego, jaki problem rozwiązuje stawanie się Saulem Goodmanem? Wydaje mi się, że ten odcinek jest bardzo bliski odpowiedzi na to pytanie.

Dziś wieczorem!@Therealcherkisnapisała ten (jej ostatni!), #MichaelMorris wyreżyserowany (JEGO ostatni!?!) i uderza mnie tam, gdzie mieszkam… Tak wiele pytań, które mieliśmy na początku serialu, znajduje odpowiedź w tym niesamowitym odcinku. #Lepiej zawołaj Saula pic.twitter.com/nwm8TYuIJm

— Peter Gould (@petergould) 18 lipca 2022 r

TERMIN OSTATECZNY: Czytacie, że bierzecie te ostatnie sześć odcinków, aby przenieść historię nie tylko na początek Breaking Badale też w inne miejsce?

GOULDA: Tak. Myślę, że to absolutnie słuszne, Dominic. Muszę powiedzieć, że to, co dzieje się w tych ostatnich kilku odcinkach, sposób, w jaki jest skonstruowany i o czym jest, bardzo różni się od jakiegokolwiek znanego mi programu telewizyjnego. Myślę, że to dlatego, że to wszystko odpowiada na pytania i zajmuje się strukturami, od których zaczęliśmy. Fakt, że to prequel i sequel, a to trudne. To opowieść o wędrówce człowieka przez życie i próbie znalezienia w sobie jakiegoś rozwiązania.

Więc tak, jest inaczej, to na pewno. Jest kilka super, super ekscytujących rzeczy, które dopiero nadejdą, a także kilka bardzo zabawnych rzeczy, które jeszcze nadejdą. Ostatnie kilka odcinków w większości nie było zabawnych, ale nie skończyliśmy jeszcze z komedią.

TERMIN OSTATECZNY: Rhea, wiem, że czas to zbieg okoliczności, ale z pewnością wygląda na to, że okoliczności dają ci możliwość przeprowadzenia jednej z największych kampanii Emmy w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Skoro tak wiele dzieje się w jednym odcinku, w ciągu jednego tygodnia twojego życia z nominacjami i serialem, gdzie to wszystko jest dla ciebie?

WIECZÓR: (ŚMIECH) Tak wiele rzeczy i myślę, że będziemy musieli błagać naszych uroczych widzów, wyborców i krytyków, aby pamiętali, że odcinki, które teraz oglądacie, są w rzeczywistości częścią kolejnego cyklu Emmy, ale tak, to niesamowite. Oczywiście nie miałem absolutnie nic wspólnego z tym, kiedy te odcinki się pojawiły, ale cieszę się, że… były trudne. Cały sezon był ciężki, a odbiór mojej postaci i mojego występu przez krytyków i fanów był głęboki i głęboko poruszający.

TERMIN OSTATECZNY: W tym z Lepiej zawołaj Saula jedna z nielicznych serii, która może rywalizować, a nawet przewyższać jej mothershow, jakie jest dziedzictwo Lepiej zawołaj Saula dla ciebie teraz?

WIECZÓR: Cóż, nie wiem, jak na to odpowiedzieć. Z przyjemnością cię o to zapytam, kiedy zobaczysz całość, ponieważ nie zapomnij, że nadal daliśmy zobaczyć, co się stało, gdzie pasuje również Carol Burnett, a to również bardzo wyjątkowa historia. Od teraz to tylko banany, tak mogę powiedzieć.

Ale wiecie, myślę, że podnieśli i odpowiedzieli na kilka ważnych pytań w tym odcinku, które były częścią trwających, bardziej złożonych tematów serialu, i kim jesteśmy z natury? Czy jesteś sumą swoich doświadczeń i relacji, czy po prostu urodziłeś się dobry lub zły? Wiesz, kwestionowanie swojej pozycji w życiu, która jest tak ważna.

TERMIN OSTATECZNY: Więc, skoro znasz ją prawie lepiej niż ktokolwiek inny, co dalej z Kim dla ciebie?

WIECZÓR: Za moje pieniądze, kiedy to skończymy, a ona się pakuje, to chyba nie ma pojęcia, dokąd się wybiera. Myślę, że jest skorupą człowieka i jest jak, no wiesz, jedna z tych bezimiennych ludzi bez twarzy, których mijasz na ulicy i nie masz pojęcia, że ​​mogli zrobić tak wiele.

Mam więc nadzieję, że jednym ze spuścizn jest to, że fani, widzowie, krytycy uznają, że to, co może być bardzo niedostępne, wzniosłe i filozoficzne, w rzeczywistości całkowicie dostępne i instynktowne, bo tak właśnie jest dla mnie. Zajmuje bardzo złożone, filozoficzne pytania i sprawia, że ​​stają się one instynktowne i sprawiają, że zastanawiam się nad nimi przez chwilę i mam nadzieję, że to jedna z jego spuścizny.

TERMIN OSTATECZNY: Peter, przybycie Waltera White’a Bryana Cranstona i Jesse’ego Pinkmana Aarona Paula do BCS jest powszechnie oczekiwany na poziomie kulturowym i narracyjnym. Czy ich wygląd ma związek z wyborami dokonanymi przez Kim Wexler w dzisiejszym odcinku?

GOULDA: Cóż, na pewno wybory, których dokonała Kim, wybory, których dokonał Jimmy, tak, absolutnie. Powiem, że naprawdę podoba mi się sposób, w jaki te postacie są wplecione w tę ostatnią grupę odcinków. Myślę, że to naprawdę fajne

TERMIN OSTATECZNY: Skończyliście, filmowaliście od wieków. Więc gdzie? Lepiej zawołaj Saula stać teraz dla ciebie?

GOULDA: Szczerze mówiąc?

TERMIN OSTATECZNY: Tak.

GOULDA: Ciągle mam na to perspektywę. Już prawie skończyliśmy. W tym sezonie, bardziej niż jakikolwiek inny sezon tego programu, kończy się dość blisko dat emisji. Więc nadal wykonujemy dużo pracy.

Robimy bardzo duże huśtawki, które dopiero nadejdą i mam nadzieję, że ludzie pokochają to tak jak ja.

Jaka jest moja perspektywa na cały projekt?

Chłopcze, ciężko mi teraz powiedzieć. Przede wszystkim jestem rozdarta między zawrotami głowy z zachwytu z powodu tego, co zrobiliśmy, ale też bardzo smutna, ponieważ to niesamowita grupa ludzi. To wspaniały zespół. Teraz bez względu na to, co zrobimy, nigdy nie uda nam się zebrać całego zespołu. Więc to jest coś, co wciąż przyswajam i staram się ogarnąć.

TERMIN OSTATECZNY: W połowie żartuję, a w połowie nie, czy Jeffrey Katzenberg zaproponował, że zapłaci za więcej odcinków? Lepiej zawołaj Saula tak jak powiedział kiedy Breaking Bad kończyło się w 2013 roku?

GOULDA: Nie żebym słyszał, ale zawsze chcemy od niego usłyszeć. Byłbym zachwycony, gdyby to zrobił. To był ogromny komplement Breaking Bad. Mam nadzieję, że słucha. Mam nadzieję, że czyta Ostateczny termin.

Czy ten post był pomocny?