Skip to content

Re:Zero: Dlaczego Echidna nienawidzi Emilii?

5 de październik de 2022
EmiliaEchidna

Jeśli jesteś fanem anime i mangi, prawdopodobnie słyszałeś o Re:Zero − Rozpoczęcie życia w innym świecie, nawet jeśli nie znasz nazwy serii. Mianowicie, bliźniacy Rem i Ram mają tendencję do pojawiania się na stronach związanych z anime przez cały czas i na pewno stali się jednymi z najpopularniejszych postaci z anime w ostatnim czasie. Ale nie będziemy rozmawiać o bliźniakach w tym artykule, raczej skupimy się na dwóch innych postaciach – Emilii i Echidnie – ponieważ zamierzamy wyjaśnić, czego ta ostatnia nienawidzi tego pierwszego w Re:Zero.

Dokładny powód nigdy nie został sprecyzowany, ale sugerowano, że Echidna nienawidzi Emilii, ponieważ jest dla niej miła, ponieważ jest o nią zazdrosna i ponieważ zna matkę Emilii; twierdzi, że Emilia jest tak podobna do swojej matki, co wydaje się być jednym z powodów, dla których Echidna tak bardzo nienawidzi Emilii.

W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o związku między Echidną i Emilią w Re:Zero i jakie są dokładne powody nienawiści Echnidny. Jeśli nie jesteś w pełni na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami w Re:Zero − Rozpoczęcie życia w innym świeciemusimy Cię ostrzec, że w tym artykule mogą pojawić się spoilery, więc uważaj, jak podchodzisz do naszego tekstu.

Kim jest Echidna w Re:Zero?

Zanim odpowiemy na główne pytanie, szybko przedstawmy dwóch bohaterów tego artykułu dla tych, którzy nie mają pełnej wiedzy na temat Re:Zero. Echidna była Czarownicą Chciwości, wspominaną w całej serii, głównie ze względu na jej powiązania z Roswaal i Beatrice, zadebiutowała w głównym wątku podczas czwartej historii.

Podczas tego łuku jej dusza pełniła funkcję nadzorcy testów, które miały wyeliminować barierę Sanktuarium. Dowiedziawszy się o Powrocie Umarłych, próbowała zbliżyć się do Subaru, ale oddzielił ją od niej po odkryciu jej motywów. Pod koniec łuku udało jej się w pełni odrodzić, przenosząc swoją duszę do Ryuzu Shimy, nazwała się Omega i podróżowała po świecie z duszami pozostałych pięciu wiedźm w naszyjniku z kryształu piroksenu.

Ciekawość Echidny idzie w nieznane i wraz z jej pragnieniem wiedzy, to dwie rzeczy, które definiują jej zachowanie. Echidna jest zainteresowana zdolnością Subaru do powrotu ze śmierci, do tego stopnia, że ​​pomyślała o zostaniu jego doradcą do rejestrowania i zbierania informacji z różnych punktów w czasie stworzonych z jej zdolności.

Echidna ma czarne serce, ponieważ nie rozumie uczuć innych i może być uważana za psychopatę według normalnych standardów. Jeśli chodzi o wiedzę, nie ma problemów. Potrafi też posługiwać się sofistyką, kłamstwem i oszustwem wobec innych.

Kim jest Emilia? Re:Zero?

Przejdźmy teraz do Emilii. Emilia jest deuteragonistką Re:Zero. Mieszkała w Elior Forest, dopóki Kult Czarownic nie zaatakował pola, Emilia zamarła, ale wiek później Gromada uwolniła ją i zawarła z nią kontrakt. Ponieważ była dyskryminowana za podobieństwo do Satelli, została kandydatką do tronu Królestwa Lugunica.

Re:Zero: Dlaczego Echidna nienawidzi Emilii?

Później Felt ukradł jej insygnia, jednak Subaru jej pomógł, a następnie zabrała go do rezydencji Roswaal. Po tym, jak Subaru uratował wioskę Irlam przed Wolgarmami, zaczęli się z nią spotykać, ale po konferencji w stolicy Emilia opuściła go, by ją zawstydzić. Mimo to Subaru powrócił, aby ocalić wioskę przed Kultem Czarownic i pogodzili się.

Kiedy Irlam została ewakuowana, postanowili sprowadzić wieśniaków z powrotem do Sanktuarium, gdzie ukończyła testy Echidny. W trakcie tego procesu zerwała kontrakt z Packiem. Po przeprowadzce do rezydencji Miload, jej kampania została zaproszona na przyjęcie w Priestelli, gdzie Regulus zmusił ją do poślubienia go, jednak Subaru go pokonał. Po pojedynku udała się z grupą do Strażnicy Plejad, aby szukać rozwiązań wynikających z niej konsekwencji.

Dlaczego Echidna nienawidzi Emilii w Re:Zero?

Teraz, szczerze mówiąc, dokładne powody, dla których Echidna nienawidzi Emilii, nigdy nie zostały dokładnie określone. Jest dość oczywiste, że Echidna bardzo nienawidzi Emilii i chociaż otrzymaliśmy kilka wskazówek na temat charakteru ich związku i przyczyn nienawiści Echidny, nigdy nie zostało w pełni i właściwie wyjaśnione, co dokładnie kryje się za tą nienawiścią. Oto, co wiemy.

Echidna twierdzi, że nienawidzi Emilii od chwili, gdy ją po raz pierwszy zobaczyła. Podczas procesu Emilii, w którym latted była zmuszona zmierzyć się ze swoją przeszłością, Echidna zrobiła kilka sarkastycznych uwag na temat półelfów, szydząc z ich uzależnienia od Subaru.

Echidna zdaje się również wiedzieć coś o rodzicach Emilii, twierdząc, że jest tak samo uparta jak jej matka, co nie miałoby sensu, gdyby nie znała prawdziwej matki Emilii. Echidna dodała później, że zna osobiście swoją prawdziwą matkę i to jest jeden z powodów jej nienawiści do Emilii, choć nie jest to dalej omawiane.

ZWIĄZANE Z:

Re:Zero Watch Order: chronologiczna i data wydania

Innym powodem, dla którego nienawidzi Emilii, jest to, że półelf jest dla niej miły, mimo że Echidna nieustannie ją umniejsza, co wydaje się dość dziecinne. Z jakiegoś nieznanego powodu Echidna rozpłakała się podczas jednej z prób, mówiąc „Obrzydzasz mnie… Tak bardzo cię nienawidzę”, zanim ostatecznie zniknęła. Uważa się, że zostało to zrobione z zazdrości, ale nigdy nie zostało to potwierdzone. Twierdzi się, że Echidna stworzyła Pucka, aby czuwał nad Emilią, dzięki czemu związek Echidny z Emilią jest jeszcze bardziej tajemniczy.

Jak widać, przyczyny tej nienawiści, tak jak do tej pory przedstawiano, są dość niejednoznaczne, a z pewnej perspektywy wręcz głupie. Wydaje się, że nie ma żadnych precyzyjnych, ustalonych powodów, dla których Echidna nienawidziłaby Emilii, przez co ta nienawiść wydaje się dość powierzchowna. Mimo to uważamy, że coś kryje się za tą nienawiścią, ale jej prawdziwa natura prawdopodobnie zostanie ujawniona później. Do tego czasu musimy pracować z tym, co mamy.

  • Re:Zero: Dlaczego Echidna nienawidzi Emilii?

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?