Skip to content

Jaki jest związek Inkwizytora Revy z Obi-Wanem Kenobim? (i dlaczego go nienawidzi?)

2 de sierpień de 2022
Moses Ingram in Obi Wan Header

The Obi-Wan Kenobi miniserial miał swoją premierę dopiero niedawno i chociaż widzieliśmy już Obi-Wana Kenobiego i czekamy na odpowiedni występ Dartha Vadera, widzieliśmy już genialnego Mosesa Ingrama jako Wielkiego Inkwizytora Revę, znanego również jako Trzecia Siostra. Teraz widzieliśmy, że Reva ma bardzo specyficzną fiksację na punkcie schwytania Obi-Wana Kenobiego, co wydaje się nieco dziwne, biorąc pod uwagę, że jej postać nie była częścią historii Obi-Wana w oryginalnej trylogii. W tym artykule postaramy się wyjaśnić, dlaczego Reva jest tak skupiona na schwytaniu Obi-Wana Kenobiego.

Jak dotąd program nie dostarczył nam oficjalnego wyjaśnienia związku Revy z Obi-Wanem. Jak dotąd wydaje się, że jest po prostu nadmiernie gorliwa i chce schwytać Obi-Wana, ponieważ jest on cennym celem dla Dartha Vadera, na którego korzyść chce być; jej nienawiść zdaje się wynikać z indoktrynacji, przez którą przeszła. Nie wiadomo, czy Disney dostarczy nam bardziej konkretnego powodu.

Ten artykuł będzie poświęcony Inkwizytorowi Revie w Gwiezdne Wojny wszechświat. W tej chwili musimy powiedzieć, że niewiele o niej wiemy, ponieważ jest oryginalną postacią, której historia będzie ewoluować w ciągu czterech pozostałych odcinków, ale zamierzamy dać wam tyle, ile możemy w obecnych okolicznościach , tj. z posiadanymi przez nas informacjami.

Jaki jest związek Inkwizytora Revy z Obi-Wanem Kenobim?

Żeńska ludzka Reva, która później została Trzecią Siostrą, była członkiem Zakonu Jedi, będąc człowiekiem wrażliwym na Moc. W Zakonie została przeszkolona w zakresie podstaw walki mieczem świetlnym i kontroli Mocy. Jednak do czasu Rozkazu 66 pod koniec Wojen Klonów, popadła już na Ciemną Stronę Mocy i stała się częścią projektu Inquisitorius stworzonego przez nowego Imperatora Palpatine’a.

Podobnie jak inni Inkwizytorzy, Trzecia Siostra musiała wytropić ocalałych Jedi, którzy mogli stanowić zagrożenie dla rządów Imperium. W nieznanym momencie miała obsesję na punkcie schwytania Mistrza Jedi Obi-Wana Kenobiego, ale jej życzenie nie zostało zaaprobowane przez Inkwizytora. Wraz z Piątym Bratem niewiele było wiadomo o jej działalności w Inkwizytoriuszu. To podstawowy zarys jej historii. Zobaczmy teraz, jak daleko była gotowa się posunąć, by schwytać Obi-Wana.

W 9 BBY zaczęły pojawiać się plotki, że inny ocalały Jedi ukrywał się w jednej z kantyn na Tatooine. Wielki Inkwizytor, Trzecia Siostra i Piąty Brat udali się na planetę, aby wytropić i zniszczyć cel. Wielki Inkwizytor przesłuchał właściciela kantyny, próbując nakłonić go do zdobycia informacji.

Jednak Trzecia Siostra nie doczekała końca przesłuchania i użyła Mocy, by rzucić nożem w przesłuchiwanego mężczyznę, zmuszając Jedi do ujawnienia się w celu uratowania niewinnego człowieka. Inkwizytorzy otoczyli ofiarę i zamierzali ją schwytać. Jednak Reva próbowała zabić Jedi, nie uważając go za wystarczająco znaczący cel, ale został powstrzymany przez Wielkiego Inkwizytora.

Nieporozumienia między Inkwizytorami pozwoliły Jedi na ucieczkę, po czym Wielka Inkwizytorka stwierdziła, że ​​Trzecia Siostra miała zbyt obsesję na punkcie schwytania Kenobiego, co poddaje w wątpliwość jej kompetencje. Obiecał usunąć Revę, jeśli nie zrezygnuje ze swojego pomysłu. Trzecia Siostra i Piąty Brat kontynuowali podążanie śladem celu zbiegłego Jedi, Nariego, i przesłuchiwali miejscowych, którzy zebrali się na placu.

Na sugestię Piątego Brata, aby nagrodzić tego, który zdradzi Jedi, Reva zaczęła grozić mieszkańcom, odcinając rękę jednemu z mieszkańców. Inkwizytor przesłuchał również Owena Larsa, zdobywając informacje o jego rodzinie i obiecał zabić ich wszystkich, w tym samego Owena, jeśli Jedi nie zostanie złapany. Jednak pomimo zastraszenia Lars nie zdradził Kenobiego, który w rzeczywistości był również na Tatooine i obserwował Inkwizytorów z boku.

Piąty Brat nakazał trzeciej siostrze zatrzymać się, po czym przesłuchanie się zakończyło. Później Inkwizytorzy pokłócili się na osobności, a Piąty Brat skarcił Revę za to, że dała się ponieść emocjom. Nari został następnie złapany i zabity, a jego ciało powieszono na rynku, aby zastraszyć innych.

Trzecia Siostra wkrótce zaaranżowała porwanie Leii Organy, córki senatora Baila Organy z Alderaanu, aby zwrócić na siebie uwagę Kenobiego, którego Organa może poprosić o pomoc. Zwerbowała Vect Nokra i jego gang, wydając im rozkazy przez pocztę głosową. Spryt Inkwizytora zadziałał, a Mistrz Jedi rzeczywiście poszedł uratować księżniczkę, ale najemnicy wynajęci przez Revę zawiedli, a Obi-Wan wraz z Leią uciekli z niewoli do Daiya.

Tymczasem wiadomość, że Inkwizytor porwał córkę cesarskiego senatora, dotarła do przywództwa Inkwizytora. Wielki Inkwizytor w towarzystwie Piątego Brata i Czwartej Siostry poleciał do Daiya, aby przejąć kontrolę nad sytuacją. Po ukaraniu Trzeciej Siostry nazwał ją najgorszą z Inkwizytorów i zauważył, że schwytanie Kenobiego w żaden sposób nie polepszy jej pozycji.

Pau’an ogłosił również, że osobiście zajmie się eliminacją Kenobiego, a Reva zostanie wyrzucona z szeregów Inkwizytora. Nie chcąc oddać swojego łupu, Trzecia Siostra poinformowała świat podziemi, że Mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi ukrywa się na Daiyi. Inkwizytor chciał więc wpędzić go w kąt, zmuszając do walki z wrogimi bandami bandytów.

Obserwując strzelaninę z dachu jednego z budynków, siostra próbowała wyprzedzić Kenobiego, ale została zablokowana przez samozwańczego Jedi Haja Estri, który próbował opóźnić Inkwizytora, podszywając się pod tego, którego potrzebowała. Jednak Reva natychmiast wyczuła oszustwo i przycisnęła Haję do ściany, po czym przeczytała jego myśli i dowiedziała się, że ten, którego naprawdę potrzebowała, trafił do portu towarowego.

Kiedy Trzecia Siostra w końcu zdołała wyśledzić Obi-Wana, ujawniła, że ​​zna prawdziwą tożsamość Dartha Vadera i zamierza zabrać Kenobiego do swojego byłego ucznia, zyskując przychylność Sithów. Wiadomość, że Anakin Skywalker przeżył pojedynek na Mustafar, zszokowała Kenobiego. Nagle pojawił się Wielki Inkwizytor, który nie zamierzał dłużej tolerować ambicji Revy.

Próbował użyć Mocy, by dotrzeć do Kenobiego, który ukrywał się za pojemnikami, ale Trzecia Siostra dźgnęła Pau’ana, mszcząc go za to, że go upokorzył i starając się wziąć na siebie jej zasługę. Po zyskaniu trochę czasu Kenobi i Leia opuścili Daiya, a Reva nie zdołała do nich dotrzeć. W ślad za odlatującym statkiem, Reva krzyknęła, że ​​Obi-Wan nie będzie w stanie uciec od Dartha Vadera, a Inkwizycja ponownie wytropi zbiegłego Jedi.

Jak widać, nie ma żadnego konkretnego powodu, dla którego Reva atakuje Obi-Wana, z wyjątkiem własnych ambicji. Wygląda na to, że nie wchodziła w interakcję z legendarnym Mistrzem Jedi, gdy była Younglingiem, a on też jej nie zna. Z drugiej strony jest gotowa zrobić wszystko dla Dartha Vadera i wiedząc, jak ważny jest Obi-Wan dla Vadera, a także, że Obi-Wan zostawił Anakina w takim stanie, w jakim był, więc wydaje się, że jej chęć zadowolenia Vadera jest głównym powodem, dla którego ma obsesję na punkcie Obi-Wana.

To, czy Disney nieco zrewiduje tę historię i zapewni Revie odpowiednie połączenie z Obi-Wanem, okaże się, ale nawet jeśli historia pozostanie taka, jaka jest, będzie wystarczająco wiarygodna.

Dlaczego Reva nienawidzi Obi-Wana Kenobiego?

Jak już powiedzieliśmy, dotychczasowa historia nie ujawnia zbyt wielu szczegółów na temat tła relacji Revy z Obi-Wanem. Może coś tam jest, ale byłby to nowy fakt, o którym nie możemy wiedzieć z tego punktu widzenia. To samo dotyczy nienawiści Revy do Obi-Wana – po prostu nie zostało to jeszcze wyjaśnione.

ZWIĄZANE Z:

Kim jest Wielki Inkwizytor Reva w Star Wars Show Obi-Wana Kenobiego?

Teraz możemy wywnioskować, że jej nienawiść jest wynikiem jej indoktrynacji, widząc, jak wszyscy Inkwizytorzy nienawidzą Jedi, chociaż niektórzy z nich sami byli byłymi Jedi. Trening, któremu są poddawani, obejmuje pranie mózgu, a Ciemna Strona Mocy jest wystarczająco manipulacyjna, więc jest całkiem zrozumiałe, że zbiera nienawiść do Obi-Wana. Co więcej, nienawiść jest tym, co w rzeczywistości napędza Ciemną Stronę Mocy.

I tak wygląda sytuacja w tej chwili. Tak naprawdę nie wiemy, czy pisarze podadzą nam głębsze wyjaśnienie, z wyjątkiem tego oczywistego, więc musimy tylko poczekać i zobaczyć, jak ewoluuje postać Revy.

Czy ten post był pomocny?