Skip to content
TV

Przynosząc Haikyuu!! Seria do życia nie była łatwym zadaniem

12 de październik de 2022
l intro 1665550795

Shoyo Hinata uśmiechnięta

„Haikyuu!” to sportowa seria anime od Production IG oparta na mandze o tej samej nazwie autorstwa Haruichi Furudate. Serial opowiada historię młodego entuzjasty siatkówki Shoyo Hinata (Ayumu Murase), który (mimo niskiego wzrostu) marzy o zostaniu sławnym siatkarzem. To marzenie prowadzi go do zapisania się do Liceum Karasuno ze względu na słynny program siatkówki.

Niestety Hinata przybywa do Karasuno i odkrywa, że ​​siatkarka stała się skorupą dawnego siebie i obecnie jest pośmiewiskiem ligi. Ponadto jednym z jego nowych kolegów z drużyny w Karasuno jest jego wieloletni rywal Tobio Kageyama (Kaito Ishikawa), z którym grał w gimnazjum.

Agresywna rywalizacja między Kageyamą i Hinatą przekształca siatkarską drużynę Karasuno w prawowitego rywala, a drużyna dramatycznie walczy o miejsce w krajowych mistrzostwach. Pomimo nieco uproszczonego założenia serialu, przez pierwsze cztery sezony „Haikyuu!!” wciąż jest mnóstwo ruchomych części. Rzeczywiście, chociaż może to brzmieć jak niezwykle prosta historia, kilku dyrektorów nadzorujących „Haikyuu!!” powiedzieć, że naprawdę trudno było wprowadzić serial do życia.

Zespół zmagał się z tempem i strukturą opowieści

Podczas wywiadu z animatetimes.com kilka „Haikyuu!!” kierownictwo dyskutowało o ogromnych wyzwaniach związanych z wprowadzeniem uznanej serii mangi do życia jako anime, twierdząc, że trudno jest dostosować historię mangi w angażujący sposób (poprzez Haikyuu!! Angielskie konto na Twitterze).

„Są pewne części historii, które należy skompresować, a niektóre muszą być narysowane bardziej ciasno niż inne” — wyjaśnił kompozytor serialu, Taku Kishimoto. „Bardzo trudno było zrównoważyć treść i długość historii, podkreślając rozwój fabuły i spójność każdego odcinka, nie zmieniając wrażenia z oryginalnej historii”. Reżyser Masako Sato powtórzył ten sentyment, omawiając szczególne trudności, jakie zespół ma z równoważeniem tempa między pełnymi akcji scenami siatkówki a bardziej przyziemnymi sekwencjami poza tymi grami.

Sato wyjaśnił, że każda pojedyncza akcja w tych scenach siatkówki jest szczegółowo odwzorowana i że czasami będziesz mieć niezwykle gęstą strukturę dla sceny, która kończy się „w mgnieniu oka”. Rzeczywiście, wygląda na to, że tłumaczenie akcji tych meczów siatkówki ze strony na ekran było prawie tak trudne, jak adaptacja gęstej historii „Haikyuu!!”. manga w ekscytujące i potężne anime. W związku z tym nic dziwnego, że przynosząc „Haikyuu!!” życie było tak ogromnym zadaniem.

Czy ten post był pomocny?