Skip to content
TV

Przyjaciele: Mała kamea Brooke Shields okazała się wielkim momentem w karierze

31 de marzec de 2023
l intro 1680298190

Joey, Erica i Chandler w Przyjaciołach

„Przyjaciele” to serial, który wciąż daje.

Kultowy sitcom NBC nadal jest jednym z najczęściej omawianych programów z lat 90., ponieważ, no cóż, zdefiniował lata 90. Serial nie tylko zapoczątkował karierę głównej obsady, ale także posłużył jako cenna platforma dla kilku innych aktorów. Kilku kultowych wykonawców pojawiło się gościnnie w „Przyjaciołach”, w tym Brad Pitt, Denise Richards i Brooke Shields. Dla Shields jej występ w „Przyjaciółkach” był ważnym momentem, który ukształtował jej karierę.

Shield pojawił się w podwójnym odcinku sezonu 2 „The One After the Superbowl”, w którym wystąpiły także epizodyczne występy Julii Roberts i aktora głosowego Homera Simpsona, Dana Castellanety. W odcinku Shields występuje jako kobieta, która wierzy, że Joey (Matt LeBlanc) jest fikcyjnym lekarzem, którego gra w telewizji. Joey próbuje stłumić urojenia Shieldsa, ale mu się to nie udaje, co skutkuje jednym z najbardziej pamiętnych występów w całej serii.

Pojawiając się w The View, Shields był wiecznie wdzięczny za możliwość odegrania małej roli w „Friends”. „To był pierwszy raz, kiedy pozwolono mi być zabawnym” — powiedział Shields. Aktorka kontynuowała, wskazując, że charakterystycznego śmiechu jej postaci nie było w oryginalnym scenariuszu. „Powiedziałem:” Jest taka piękna, musi być naprawdę szalona ”- powiedział Shields, omawiając, w jaki sposób śmiech wiąże się z dziwaczną osobowością jej bohaterki. W końcu producenci zgodzili się pozwolić Shieldsowi się śmiać. „To było tak, jakby cała moja kariera właśnie stała się dla mnie jasna, ponieważ taki był mój instynkt, zaufali mi. To było słuszne. To było przezabawne”.

Broke Shields znalazła swoje miejsce w komedii

Spójrz na karierę Brooke Shields po „Przyjaciołach” i jasne jest, że komedia ją zdefiniowała. Przed pojawieniem się w „Przyjaciółch” Shields była najbardziej znana z występów w „Błękitnej lagunie” i „Pretty Baby”. Po odcinku z 1996 roku Shields poprowadziła sitcom „Suddenly Susan”, który przyniósł jej dwie nominacje do Złotego Globu. Wystąpiła także gościnnie w programie „Różowe lata 70.” i pojawiła się w filmach takich jak „Furry Vengeance”.

W wywiadzie dla The Guardian Shields zasugerowała, że ​​jest najszczęśliwsza, kiedy bierze udział w rolach komediowych. Dlaczego jest tak przywiązana do tego gatunku? „Wizualizacja ładnej dziewczyny upadającej na twarz jest w jakiś sposób naprawdę pociągająca. To było w komediach od dawna” – powiedział Shields, szczególnie chwaląc Lucille Ball. „Mój wizerunek przeszedł tak wiele różnych machinacji” – podsumowała aktorka.

Bez „Przyjaciół” trudno sobie wyobrazić, dokąd zaprowadziłaby ją kariera Shields. Aktorka pojawiła się ostatnio w komedii romantycznej Netflix o tematyce bożonarodzeniowej „A Castle for Christmas”, u boku gwiazdy „Princess Bride” Cary Elwes.

Czy ten post był pomocny?