Skip to content

Przesyłki z linii pikiet WGA, dzień 16: Skrybowie serwowali melodie, tacos i mandalorianie w Los Angeles, odrzucono wynagrodzenie dyrektora generalnego poza WBD NYC z góry

18 de maj de 2023
WGA Strike Day 16

Ponieważ jutro pozostało tylko CW, prawie wolne od talentów upfronty dobiegają końca, a programy w Nowym Jorku wciąż są zamykane, podczas gdy na liniach pikiet w LA był mariachizm, tacos, melodie i kilku Mandalorian, by pobudzić żołnierzy .

w dniu 16cz W dniu strajku Gildii Scenarzystów dziś rano w pobliżu Madison Square Garden pojawiły się pikiety, gdy Warner Bros Discovery rozpoczął wyciszoną prezentację dla reklamodawców na tydzień przed tym, jak streamer firmy oficjalnie został Maxem. Ponieważ szef HBO, Casey Bloys, zaoferował wsparcie na scenie w MSG Theatre w celu uzyskania „sprawiedliwego rozwiązania” dla WGA, zewnętrzni pikietujący zostali prawie zniknięci z widoku wchodzących uczestników z powodu prawie budowy.

Linia pikiet, która miała znajdować się między 32 a 31 ulicą 8 alei, została przeniesiona dziś rano na 31 i 7 ulicę przed budynkiem Penn 11.

Skandując „Warner Bros/Nie jesteś dobry/Płać scenarzystom tyle, ile powinieneś” i nie tylko, w środę na miejscu było prawie dwa tuziny uderzających pisarzy i sympatyków. Nowy Jork okazał się silnym miastem związkowym, gdy przechodnie gwizdali, krzyczeli i machali pięściami w geście solidarności. Samochody, ciężarówki i motocykle również zatrąbiły w uznaniu, gdy trio funkcjonariuszy NYPD i mała policyjna furgonetka stały w pobliżu.

„Nie chodzi tylko o wkładanie pieniędzy do naszych kieszeni”, powiedział kapitan strajku WGA, Josh Gondelman, w rozmowie z Wszykina na ulicy.. „Chodzi o upewnienie się, że pisanie nie stanie się pracą ekonomiczną i upewnienie się, że pisarze są chronieni i mogą robić kariery i mieć rodziny oraz płacić czynsz lub kredyty hipoteczne, teraz i w przyszłości”, Ostatni tydzień dziś wieczorem dodał pisarz.

„Myślę, że ta konsolidacja korporacyjna i rosnące kierowanie bogactwa w górę jest szczególnie rażące” – zauważył Gondelman. „Myślę, że widzimy, że wydają tak dużo pieniędzy na produkcję programów, produkcję filmów. Widzimy, że wydają tak dużo pieniędzy na wynagrodzenia dyrektorów, dyrektorów generalnych, a wszystko, o co prosimy, to 2% ich zysków operacyjnych, aby zapłacić pisarzom za pracę, którą wykonujemy. To naprawdę stanowi podstawę tego, co dzieje się w tej branży”.

Inna osoba na linii wyznaczyła wyraźną granicę między stałym i wystarczającym dochodem a reprezentacją.

„Jestem Hindusem i od około trzech i pół roku pracuję w telewizji” — powiedział Guneet K. Singh. „Mogę szczerze powiedzieć, że pieniądze, które zarabiamy, zwłaszcza gdy zaczynamy się włamywać, zwłaszcza gdy jesteś na poziomie asystenta, nie wystarczą, by utrzymać cię przy życiu. Najbardziej frustrujące w tym wszystkim jest to, że brak zarobków zniechęca kolorowych do pozostania w branży”.

Z Showtime Miliardy widząc, że produkcja została ponownie wstrzymana dzisiaj na Manhattanie z powodu Zespołów Szybkiego Reagowania WGA East, w promieniu strajku pikietujący pojawili się również w Wietrznym Mieście. Wśród tych, którzy byli w ciepły dzień w Chicago, była mieszkanka Gillian Flynn, autorka/scenarzystka Girl Gone i Sharp Objects oraz showrunner zamkniętej już Utopii Amazona:

Uderzając z WGA w Chicago, żądając uczciwej zapłaty za wartość, którą tworzymy dla studiów. #wgamocny pic.twitter.com/nGobDBnNtG

— Gillian Flynn (@TheGillianFlynn) 17 maja 2023 r

O MÓJ BOŻE! REPREZENTACJA WGA CHICAGO!!! Chicago to MIASTO ZWIĄZANE!!!! @WGAWest @WGAEast #WGASilny pic.twitter.com/7BYi51ZCYs

— Brett „Kapitan WGA” Neveu (@bneveu) 17 maja 2023 r

Na Zachodnim Wybrzeżu trzeci tydzień tego, co wielu spodziewa się długiego strajku, był pokarmem dla duszy i ciała pikietujących w NBCUniversal i Paramount.

Mariachi Lindas Mexicanas są dziś poza NBCUniversal w Los Angeles z linią pikiety La Lista #Strajk Pisarzy pic.twitter.com/hFDIZh9faO

— Wszykina Hollywood (@DEADLINE) 17 maja 2023 r

Jeśli to były słodkie melodie Mariachi dzięki uprzejmości LaLista na Lankershim Blvd w środę, na Melrose, to alternatywny rock z Los Angeles z lat 90. był tylko jedną z propozycji.

Dołączając do chóru zespołów i piosenkarzy śpiewających serenadę strajkującym w ciągu ostatnich dwóch tygodni, Weezer dał członkom WGA wybór w Paramount show składający się z dwóch piosenek. Grając na gitarach akustycznych przed bramą studia, frontman Rivers Cuomo i koledzy z zespołu wykonali utwór „Buddy Holly” z 1994 roku i przebój „Beverly Hills” z 2005 roku.

Co się stało? To się stało!!! Gah! Improwizowany występ w Paramount Lot! Dzięki @Weezer za podtrzymywanie nas na duchu i wspieranie pisarzy na linii pikiety! Najlepszy dzień ever!!!! #Strajk Pisarzy #WGASilny #WGAstrajk #weezer pic.twitter.com/iGhivf3RfF

— Brittney Jeng (@PurpleBJenga) 18 maja 2023 r

Również dzisiaj w Paramount, Dungeons & Dragons: Honor wśród złodziei scenarzyści (wraz z Michaelem Gilio) i reżyserzy Jonathan Goldstein i John Francis Daley wspierali innych skrybów, dostarczając jedzenie dla pikietujących.

Obrażając branżę, która, jak mówi Daley, „bardzo potrzebuje zmian”, duet dostarczył tacos dla zespołu uderzeniowego podczas tego, co stało się jednym z najliczniej uczęszczanych protestów studyjnych od czasu rozpoczęcia strajku 2 maja.

„To najmniej, co możemy zrobić” — mówią Jonathan Goldstein i John Francis Daley w rozmowie z Wszykina przed Paramount, gdy dostarczają tacos i solidaryzują się z #Strajk Pisarzy pic.twitter.com/WWOiJ3kAee

— Wszykina Hollywood (@DEADLINE) 17 maja 2023 r

Tymczasem w siedzibie Disneya w Burbank, Kobieta Król Helmer Gina Prince-Bythewood i inni Gwiezdne Wojny łowcy nagród byli w sile… gra słów zamierzona.

#WGAstrajk Tydzień 3. Uderzamy w Disneya z gwiazdą rocka @WeAreUndisputed Sprzęt „Power to the Writer” od @hollywoodhoodies pic.twitter.com/PnlfzrAZou

— Gina Prince-Bythewood (@GPBmadeit) 17 maja 2023 r

Tylko niektórzy Mandos solidarnie przeciw korporacyjnej chciwości! #WGASilny pic.twitter.com/G6uiodO122

— Carlos „Disney PM WGA Lot Coordinator” Cisco (@carlos_cisco) 17 maja 2023 r

Czy ten post był pomocny?