Skip to content

Depesze z linii pikiet, dzień 11: Strajkujący zakłócają zdjęcia do filmu „FBI: Most Wanted” drugi dzień z rzędu: „Mówimy o tym poważnie”, mówi showrunner Dan Futterman

13 de maj de 2023
wga strike broadwaystages1 1

Uderzający pisarze w Nowym Jorku powiedzieli, że zakłócili kręcenie FBI: najbardziej poszukiwany przez drugi dzień z rzędu, wyruszając w piątek rano z zaplanowanej sesji zdjęciowej w publicznym parku na Brooklynie, a później powodując spowolnienie prac nad dramatem kryminalnym Dicka Wolfa z Dylanem McDermottem i Alexą Davalos w pobliskiej scenie dźwiękowej.

Organizatorzy związkowi powiadomieni o sesji zdjęciowej w Monsignor McGolrick Park w dzielnicy Greenpoint pojawili się o 7 rano w piątek rano i czekali, ale nie pojawiła się żadna ekipa filmowa, jak poinformowali przedstawiciele Gildii Scenarzystów Ameryki Wschodniej.

Nie było jasne, czy producenci serialu wstrzymali filmowanie z powodu pikietujących, ale przedstawiciele WGA powiedzieli, że widzieli tam listy telefoniczne potwierdzające zdjęcia i przypisali sobie uznanie za przechwycenie go, zanim mogło się rozpocząć.

Strajkujący i ich zwolennicy wstrzymali produkcję FBI: najbardziej poszukiwany również na kilka godzin w czwartek.

Niektóre strzelaniny miały miejsce kilka przecznic dalej w kompleksie produkcyjnym Broadway Stages na Greenpoincie w piątek, ale pomijając niektórych pracowników sceny i kierowców ciężarówek – odpowiednio członków komórki IATSE nr 52 i kierowców – którzy odmówili przekroczenia linii pikiety ustawionej na zewnątrz, — powiedział przedstawiciel WGA.

W upalny dzień z niewielkim zachmurzeniem pikietujący wybrali bezdrzewną dzielnicę przemysłową obok magazynu produktów spożywczych i handlarza złomem oraz w dół przecznicy od oczyszczalni ścieków na ostatnie konfrontacje z producentami filmowymi i telewizyjnymi po wygaśnięciu kontraktu scenarzystów tydzień. (Picketers mieli również maszerować przed Steiner Studios w biurze i parku przemysłowym Brooklyn Navy Yard w piątek, poinformowali przedstawiciele WGA.)

Gdy popołudniowe temperatury osiągnęły połowę lat 80., około czterdziestu osób maszerowało przed Broadway Stages, po obu stronach utwardzonej zewnętrznej strefy załadunkowej o szerokości prawie boiska piłkarskiego, gdzie FBI: najbardziej poszukiwany jest bliski ukończenia produkcji piątego sezonu.

Członkowie WGA, SAG-AFTRA, IATSE i w pewnym momencie trzej mężczyźni ze związku zawodowego United Steel Workers szli wzdłuż ulicy pełnej ciężarówek zaopatrzeniowych i odlewanych przyczep i obserwowali halę, gdzie ekipy robocze za ogrodzeniem z siatki mogły widać, jak wchodzą i wychodzą z budynku wielkości hangaru oraz ładują i rozładowują ciężarówki.

Demonstranci nie blokowali ludzi ani pojazdów, ale na jednej bramie z zamkiem szyfrowym przykleili taśmą odręczny napis: „Przekraczasz linię pikiety (fajnie!)”. .

Skandowali slogany, machali znakami i rozdawali kremy do opalania i butelkowaną wodę. Niektórzy zatrzymywali się, by zabrać lody z ciężarówki wysłanej i opłaconej przez gospodarzy pięciu talk-show.

Dziękuję nocnym gospodarzom za podarowanie innym strajkującym członkom WGA prezentu @vanleeuwen ciężarówką z lodami, podczas gdy pikietują „FBI: Most Wanted” na ulicy Monitora na Greenpoincie! #WGASilny pic.twitter.com/B6wt9cOkVZ

— Gildia Scenarzystów Ameryki, Wschód (@WGAEast) 12 maja 2023 r

W piątek przed Broadway Stages maszerował członek WGA, scenarzysta i showrunner Dan Futterman (Kapota, Zbliżająca się wieża, amerykańska rdza). „Wiele problemów dotyczy nie tyle biegaczy show”, powiedział Futterman Wszykina, „ale ważne jest, abyśmy trzymali się razem i pokazywali, że nam na tym zależy, szczególnie w przypadku młodszych pisarzy”.

Futterman powiedział, że jednym z najgorszych wydarzeń dla młodszych pisarzy jest rozprzestrzenianie się mini-pokojów – spekulacyjnych miejsc pracy, w których pisarze są zatrudniani do mieszania historii i scenariuszy dla pomysłu, który może, ale nie musi, zostać podjęty do produkcji lub na drugi sezon .

„Ten problem mini-pokojów był absurdalny” – powiedział – „a byłem w kilku z nich… Płaca jest absurdalna. Zawsze jest nisko i musisz być palantem, który próbuje przekonać ludzi, by przyszli do mini-pokoju. Zanim skończysz z tym, przenieśli się do innego programu.

„A potem ta grupa, która była w mini-pokoju, nie otrzymuje uznania za program, mimo że odegrała kluczową rolę w podniesieniu programu w pierwszym lub drugim sezonie” – powiedział Futterman. „To okropna sytuacja. To niesprawiedliwe. I to niszczy związki zawodowe”.

Futterman, który jest żonaty z scenarzystką ekranową i telewizyjną Anyą Epstein, z którą współtworzy odcinki Gracepoint, powiedział również: „Niezwykle ważne jest, aby pokazać studiom… że nie uginamy się. A kiedy spojrzysz na linię i zobaczysz tutaj SAG-AFTRA, mamy Teamsters na linii, IATSE na linii i traktujemy to poważnie.

W Steiner Studios „każda brama ma członków z przodu i mieszanych członków z różnych związków” – powiedział. „Nie odejdziemy”.

Tymczasem na drugim brzegu:

UWAGA: Nasz międzynarodowy prezes i kilku członków zarządu przeszli przez linię @WGAWest Dzisiaj.

Niepowodzenie AMPTP w spełnieniu rozsądnych żądań Pisarzy napędza hollywoodzkie gildie i związki zawodowe razem z NIESPOTYKANĄ SOLIDARNOŚCIĄ. https://t.co/LXlvomBDqv

— IATSE // #IASolidarity (@IATSE) 12 maja 2023 r

Urzędnik: @extspace zdobywa nagrodę za najlepszy znak pikiety 🪧 #wgamocny pic.twitter.com/7KKAXaj3ds

— Steven Canals (@StevenCanals) 13 maja 2023 r

Czy ten post był pomocny?