Skip to content

Prezes Federacji Pracy Hrabstwa LA ustępuje; Kandydaci na burmistrza Rick Caruso i Karen Bass wzywają trzech członków rady miejskiej do rezygnacji po wycieku taśmy – aktualizacja

11 de październik de 2022
Ron Herrea

ZAKTUALIZOWANO, 06:23 CET: Ron Herrera, prezes Federacji Pracy hrabstwa Los Angeles, który dołączył do ujawnionej rozmowy dźwiękowej, która wstrząsnęła kierownictwem ratusza, podał się do dymisji.

Lorena Gonzalez Fletcher, szefowa Kalifornijskiej Federacji Pracy, powiedziała w oświadczeniu na Twitterze: „Jesteśmy ruchem wielkich organizacji i głęboko zakorzenionych procesów. Ale ostatecznie stawiamy na pierwszym miejscu solidarność klasy robotniczej we wszystkich grupach rasowych ponad wszystko inne. Teraz nadszedł czas, aby nasz ruch robotniczy zebrał się i rozpoczął ciężką pracę nad uzdrowieniem”.

Rezygnacja Herrery następuje po ogłoszeniu przez przewodniczącego Rady Miasta Los Angeles Nury Martinez, że rezygnuje ze stanowiska. Ale ona zachowuje swoje biuro w Radzie Miejskiej, podobnie jak inni członkowie rady, którzy uczestniczyli w rozmowie, w tym Kevin de Leon i Gil Cedillo.

SAG-AFTRA dołączyła do chóru organizacji i urzędników publicznych wzywających osoby zaangażowane w rozmowę do ustąpienia, podczas gdy Hollywood Teamsters zagroziło wycofaniem swojego wsparcia z federacji związkowej, jeśli Herrera pozostanie na jej czele.

WCZEŚNIEJ, 14:40, poniedziałek: Kandydaci na burmistrza, Rick Caruso i Karen Bass, wezwali do rezygnacji trzech członków rady, których nagraliśmy podczas rozmowy w zeszłym roku.

Obecny burmistrz, Eric Garcetti, wezwał również wybranych urzędników do ustąpienia, dołączając do szeregu innych prominentnych osobistości politycznych, w tym senatora Alexa Padilli (D-CA) i reprezentanta Adama Schiffa (D-CA), którzy również wezwali ich opuścić.

Nury Martinez, przewodnicząca Rady Miasta Los Angeles, zrezygnowała z tego stanowiska wcześniej w poniedziałek, ale nie ze swojego miejsca w radzie.

Wyciekły dźwięk był rozmową, która obejmowała Martinez, członkowie rady Kevin de Leon i Gil Cedillo, a także Ron Herrera, przewodniczący Federacji Pracy hrabstwa Los Angeles. Martinez użyła hiszpańskiego terminu, aby opisać czarnego syna radnego miejskiego Mike’a Bonina jako „małpę”, a także wyśmiewała imigrantów z Oaxaca.

Audio wywołało bezprecedensowy kryzys przywództwa obywatelskiego, ponieważ ratuszem wstrząsnęła już seria skandali korupcyjnych. W poniedziałek aktywiści obywatelscy powiedzieli, że skandal był symptomem większych problemów w mieście, w tym tlących się napięć na tle rasowym, a także czegoś, co wydawało się być pozbawionym steru ratuszem, ponieważ Los Angeles boryka się z kryzysem bezdomności i rosnącymi obawami dotyczącymi przestępczości.

Caruso wezwał całą trójkę do rezygnacji w poniedziałek rano, krótko po ogłoszeniu Martineza.

„Wzywam Przewodniczącą Rady Miejskiej Nury Martinez, aby postąpiła właściwie i natychmiast zrezygnowała z urzędu” – powiedział. „Uważam, że radny Kevin DeLeon powinien zrobić to samo, podobnie jak mój przyjaciel, radny Gill Cedillo. Wierzę, że w głębi serca są lepszymi ludźmi niż podłe komentarze, które słyszeliśmy na tej taśmie”.

Później w poniedziałek Bass wezwał również trzech członków rady do rezygnacji, a także wezwał do odejścia Herrery ze stanowiska. Powiedziała, że ​​we wtorek zbierze „różnorodną grupę przywódców z całego miasta, aby opracować plan działania, który poprowadzi nas w kierunku jedności i postępu”.

„Aby iść naprzód jako miasto, musimy wyjść poza politykę dziel i rządź” – powiedziała. „W Los Angeles nie ma miejsca na podziały i nienawiść”.

Kilku ich kolegów z rady również wezwało ich do ustąpienia.

Zgiełk jest ostatnim, który uderzył w Ratusz. W zeszłym roku Mark Ridley-Thomas został zawieszony, ponieważ został oskarżony o przekupstwo. Były radny José Huizar również ma stanąć przed sądem w przyszłym roku w osobnej sprawie, w której został oskarżony o ściąganie haraczy i przekupstwo.

Na poziomie powiatu doszło do kłótni między szeryfem Alexem Villanuevą a jedną z jego krytyków w Radzie Nadzorczej, Sheilą Kuehl. Jego biuro wykonało nakaz przeszukania jej domu w zeszłym miesiącu, co było częścią trwającego dochodzenia w sprawie korupcji. Ale Kuehl powiedział dziennikarzom, że była to część „fałszywego, nie dochodzenia”.

W poniedziałek Kuehl wezwał również Martineza, Cedillo, de León i Herrerę do odejścia.

Taśma wyciekła na Reddicie, a jej fragmenty po raz pierwszy opublikował w niedzielę Los Angeles Times.

Bonin napisał na Twitterze później w poniedziałek: „Wciąż próbuję przetworzyć ostatnie 2 dni, ale wiem, że ludzie kłócą się o prez rady. Moje przemyślenia: Nie powinniśmy głosować na nikogo, kto nie domagał się rezygnacji. A jeśli odmówią rezygnacji, każdy wybrany z tymi 3 głosami kojarzy się z tą hańbą”.

WCZEŚNIEJ O 10:23: Nury Martinez zrezygnowała z funkcji przewodniczącej Rady Miasta Los Angeles w poniedziałek, dzień po ujawnieniu wycieku nagrania, w którym użyła rasistowskich określeń, w tym jednego o synu jednego z jej kolegów z rady.

Martinez pozostaje na swoim miejscu w Radzie Miejskiej, mimo że niektórzy wezwali ją również do rezygnacji z tego stanowiska.

„Proszę o wybaczenie moich kolegów i mieszkańców tego miasta, które tak bardzo kocham. W końcu to nie moje przeprosiny mają największe znaczenie; będą to działania, które podejmę od dziś” – powiedziała w oświadczeniu. „Mam nadzieję, że dasz mi możliwość zadośćuczynienia”.

Na nagraniu dźwiękowym z zeszłorocznej rozmowy Martineza, członków rady Kevina de Leona i Gila Cedillo, a także Rona Herrery, prezesa Federacji Pracy hrabstwa Los Angeles. Martinez użyła hiszpańskiego terminu, aby opisać czarnego syna radnego miejskiego Mike’a Bonina jako „małpę”, a także wyśmiewała imigrantów z Oaxaca.

„Szczerze przepraszam ludzi, których zraniłem moimi słowami: moich kolegów, ich rodzin, zwłaszcza Mike’a, Seana i twojego syna. Jako matka wiem lepiej i przepraszam. Naprawdę mi wstyd. Wiem, że to wynik moich własnych działań. Przepraszam całą twoją rodzinę za to, że cię przez to przeszła.

Bonin wezwał Martineza do rezygnacji z jej miejsca wraz z De Leonem.

Rick Caruso, kandydujący na burmistrza w listopadowych wyborach, wezwał również Martineza i De Leona do rezygnacji ze swoich urzędów, wraz z Cedillo. Ten ostatni poparł Caruso.

„Bycie liderem oznacza branie pełnej odpowiedzialności za swoje działania” – powiedział Caruso. „W tym ważnym dla naszego miasta momencie, wszystko poza rezygnacją całkowicie oblewa ten test”.

Gubernator Gavin Newsom powiedział, że był „zachęcony, aby osoby zaangażowane w to przeprosiły i zaczęły brać odpowiedzialność za swoje czyny”. Ale nie wezwał do rezygnacji.

„Na te komentarze nie ma miejsca w naszym stanie ani w naszej polityce i wszyscy musimy modelować lepsze zachowanie, aby żyć wartościami, o których ochronę tak wielu z nas walczy na co dzień” – powiedział.

POPRZEDNIO: Radny miasta Los Angeles Mike Bonin wezwał innych członków rady, Nury’ego Martineza i Kevina de Leon, do rezygnacji po ujawnieniu wycieku nagrania, w którym Martinez wygłasza rasistowskie uwagi na temat syna Bonina.

Dźwięk — uzyskany przeze Los Angeles Times tutaj — wstrząsnęła Radą Miejską, która w ostatnich latach była już przedmiotem serii skandali korupcyjnych. Szef policji Michel Moore nazwał to „mrocznym dniem dla naszego Miasta Aniołów”.

W nagraniu, które pojawiło się na Reddit, Martinez, przewodniczący rady, nazwał czarnego syna Bonina:parece changuito” lub jak małpa. Można ją również usłyszeć mówiącą: „Wychowują go jak małego białego dzieciaka, jak ja: „Ten dzieciak potrzebuje ciosu. Pozwól, że zabiorę go za róg, a potem sprowadzę go z powrotem”. Ona również nazywała Bonina „małą suką”.

De Leon wydawał się zgadzać z porównaniem dziecka Bonina przez Martineza do akcesorium, zauważając, że było to jak trzymanie torebki Louis Vuitton. Czasy. Wydawało się również, że odnosił się do władzy politycznej Czarnych jako do efektu „Czarodzieja z Oz”, sugerując, że ich reprezentacja jest przesadzona, ponieważ „krzyczą, jakby mieli 250 lat, kiedy jest nas setka”.

Słyszano także, jak Martinez beształ George’a Gascona, prokuratora okręgowego Los Angeles, mówiąc: „On jest z czarnymi”. Słyszano też, jak kpi z Oaxacan.

Rozmowa miała miejsce w zeszłym roku, kiedy Martinez, de Leon i radny Gil Cedillo rozmawiali na temat redystrykcji wraz z Ronem Herrerą, prezesem Federacji Pracy hrabstwa Los Angeles.

Demonstranci pojawili się przed domem Martineza w niedzielę wieczorem i odtwarzali fragmenty dźwięku na głośniku.

Bonin wezwał również do rezygnacji Herrery i wezwał Cedillo do „milczącej akceptacji” uwag.

„Boli mnie, że jedno z najwcześniejszych spotkań naszego syna z jawnym rasizmem pochodzi od jednych z najpotężniejszych urzędników publicznych w Los Angeles” – powiedział Bonin w oświadczeniu.

Rewelacje audio wpłynęły również na wyścig o burmistrza Los Angeles, ponieważ Rick Caruso i Karen Bass wydali oświadczenia potępiające te uwagi. Caruso próbowała powiązać skandal z samą Bass, zauważając, że „większość ludzi” w rozmowie ją poparła. Ale Cedillo udzielił wsparcia Caruso.

„Cała ta sytuacja pokazuje, że ratusz jest zasadniczo zepsuty i dysfunkcyjny” – powiedział Caruso w oświadczeniu.

Bass powiedział, że to, co słychać na nagraniach, było „przerażającym, antyczarnym rasizmem”.

„Nasze miasto przeżywa kryzys. Bezdomność wymyka się spod kontroli, przestępczość rośnie, a Angelenos są wyceniani poza ich rodzinnym miastem” – powiedziała. „Wyzwania, przed którymi stoimy, już grożą rozerwaniem nas, a teraz ta nienawistna i szokująca rozmowa między niektórymi z najpotężniejszych przywódców naszego miasta może nas jeszcze bardziej podzielić”.

W oświadczeniu skierowanym do mediów Martinez powiedział: „W chwili intensywnej frustracji i gniewu pozwoliłem, by sytuacja wzięła we mnie to, co najlepsze i rozliczam się z tych komentarzy. Za to przepraszam.

Dodała: „Kontekstem tej rozmowy była troska o proces redystrybucji i obawa o potencjalny negatywny wpływ, jaki może to mieć na społeczności kolorowe”.

De Leon powiedział, że żałuje, że „wydaje się tolerować, a nawet przyczyniać się do pewnych nieczułych komentarzy na temat kolegi i jego rodziny na osobności. Osobiście skontaktowałem się z tym kolegą. Tego dnia nie spełniłem oczekiwań, które postawiliśmy naszym liderom – i będę się trzymać wyższych standardów”.

Herrera również przeprosił, mówiąc: „Nie ma usprawiedliwienia ani usprawiedliwienia dla nikczemnych uwag poczynionych w tym pokoju”.

Cedillo przeprosił, że nie interweniował. „Nie udało mi się utrzymać innych i siebie na najwyższym poziomie” – powiedział. „Bolesne i krzywdzące uwagi wygłaszane pod adresem syna mojego kolegi były po prostu nie do przyjęcia. Wybieramy życie publiczne, ale nasze rodziny powinny być zawsze poza zasięgiem i nigdy nie powinny brać udziału w dyskursie politycznym”.

Członkowie Rady Paul Koretz i Nithya Raman również wezwali Martineza do rezygnacji. Stanowe i lokalne NAACP wezwały Martineza i wszystkich zaangażowanych członków rady do ustąpienia.

Federacja Pracy Hrabstwa Los Angeles wysłała list prawny do Czasy za pośrednictwem swojego adwokata, argumentując, że rozmowa została nagrana z naruszeniem państwowych przepisów o ochronie prywatności na terenie organizacji. Ale zgodnie z Czasyjego prawnik Jeffrey Glasser odpowiedział, pisząc: „W Stanach Zjednoczonych podstawową zasadą jest to, że nie zabraniamy ani nie karamy otrzymywania i publikowania informacji wartych opublikowania”.

Dźwięk z Reddit został również opublikowany na progresywnej stronie KnockLA.

Czy ten post był pomocny?