Skip to content

Prezes Akademii, Bill Kramer, przedstawia nowe cele, rozmawia z producentami i planami Oscara 2023 w „ekskluzywnym” wywiadzie dla członków

17 de sierpień de 2022
B KRAMER 332

Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej wysłała dziś nie tylko najnowsze wydanie swojego biuletynu cyfrowego, Ramka, do całego ponad 10 000 członków, zaalarmowała również prasę i udostępniła im go zaledwie godzinę później. Powód tego wszystkiego? „Ekskluzywny” wywiad z nowym dyrektorem generalnym Billem Kramerem, który zastąpił Dawn Hudson w zeszłym miesiącu.

Zwiększenie publicznego wizerunku wysiłków AMPAS na rzecz większej przejrzystości – nie tylko w mediach, ale także dla jej członków – jest priorytetem, a to Ramka Wywiad z pewnością oznacza nadejście nowej ery dla organizacji, która obejmie również nadchodzące możliwości prasowe bezpośrednio z Kramerem, ale także zapowiedziane spotkanie członków Akademii w nowym Muzeum Filmów Akademii we wrześniu, pierwsze z wielu tego typu spotkań utrzymywane w ciągu roku. I jest wiele innych sposobów, w jakie Kramer ma nadzieję odwrócić czasami wyboisty obraz, jaki przetrwała Akademia, szczególnie w świetle niepochlebnych doniesień prasowych o spadających ocenach Oscarów, #OscarsSoWhite, wyzwaniach dla przywództwa AMPAS ze strony członków w przeszłości, różnych szaleństw, które należy zaangażować” udział fanów” w Oskarach itp., itp.

Nie ma wątpliwości, że niedawne wybory Janet Yang na prezydenta i wniebowstąpienie Kramera, który wcześniej kierował długo opóźnianym i długo wyczekiwanym muzeum, do jego otwarcia, to rzeczywiście nowa era w AMPAS.

w Ramka wywiad, pisarka Elisa Osegueda opowiada o nadziejach Kramera związanych z Akademią, dlaczego jest podekscytowany podjęciem pracy, wysiłkiem na rzecz różnorodności, muzeum, stanem branży i jej zdrowiem, w tym Oscarami i jego drażliwymi relacjami w równoważeniu wystawy teatralnej za kwalifikację w porównaniu do streamerów i wiele więcej.

Szczegóły dotyczące tej ostatniej kwestii nie są tutaj tak naprawdę ujawniane. Na przykład nie ma wzmianki o przypadku Searchlight i Hulu Powodzenia, Leo Grande (lub inne podobne filmy), który zadebiutował w usłudze przesyłania strumieniowego bez ani jednego krajowego zaangażowania teatralnego, ale właśnie otrzymał zrzeczenie się prawa do Oscara z powodów technicznych (jego wydanie zostało wyryte w kamieniu, zanim AMPAS ogłosił nowe wytyczne dotyczące kwalifikowalności po pandemii, które wymagają przedstawienia teatralnego trwającego co najmniej 7 dni). Nie widziała światła sali projekcyjnej przed ani od debiutu w Hulu w połowie czerwca, ale Emma Thompson kwalifikuje się teraz do tytułu najlepszej aktorki (tak jak powinna).

Poza tym to, co Kramer miał do powiedzenia na temat kwestii przesyłania strumieniowego w porównaniu z kinem. „Doświadczenie teatralne jest tak ważne dla naszego członkostwa i pełnego doświadczania sztuki i nauki o kręceniu filmów. Oglądanie filmów to wspólne doświadczenie. A ponieważ kina zostały ponownie otwarte w całym kraju, przywróciliśmy wymóg kinowy dla Oskarów w 2023 r. – powiedział. „Wierzę, że zdrowe środowisko teatralne ma kluczowe znaczenie dla sukcesu branży i rozdania Oscarów. Biorąc to pod uwagę, przesyłanie strumieniowe pozwala większej i bardziej zróżnicowanej publiczności oglądać filmy. Jest w tym wielka wartość. Teatr i transmisja strumieniowa będą nadal współistnieć, ale teraz, gdy pandemia staje się coraz łatwiejsza do opanowania, a ludzie wracają do kin, myślę, że nadal będziesz widzieć wymóg kinowej kwalifikacji”.

Co do tego, czy mógł sobie wyobrazić, że Oscary będą transmitowane na żywo w usłudze parowej, a nie w sieci nadawczej, jak to miało miejsce od 1953 roku (głównie ABC, jak to jest obecnie), „Oskary to program telewizyjny na żywo i już są przesyłane strumieniowo rozszerzenia spektaklu. Nasza firma partnerska, Disney-ABC, ma dwie świetne usługi przesyłania strumieniowego — Disney+ i Hulu. Transmisja strumieniowa nadaje programowi życie wykraczające poza transmisję na żywo — ale nic nie powiela doświadczenia oglądania Oscarów na żywo. Uwielbiam ideę, w której świat łączy się wokół kina — podobnie jak Olimpiada i Super Bowl dla sportu. Myślę, że ten model będzie nadal ewoluował, a linearność i transmisja strumieniowa będą współistnieć w dającej się przewidzieć przyszłości. Wiele z tego jest związanych ze sprzedażą reklam i sposobem zapewnienia jak największej wartości dla naszych sponsorów. Nie mogę się doczekać współpracy z Disney-ABC, aby określić, jak wygląda to posuwanie się naprzód” – powiedział.

A jeśli chodzi o kolejny pokaz Oscarów w marcu 2023 roku, potwierdził, że woli zatrudnianie producentów do wielu transmisji Oscara, tak jak miało to miejsce w przeszłości z Neilem Meronem i ostatnim Craigiem Zadanem, którzy zostali sprowadzeni, aby zrobić trzy z rzędu kilka. lat temu, czy nieżyjącego już Gila Catesa, który wyprowadził 14 Oscarów. Ułatwiłoby to krzywą uczenia się, która zaowocowała niektórymi ostatnimi Oscarami, zwłaszcza skomplikowanymi programami telewizyjnymi związanymi z pandemią z ostatnich dwóch lat. „2023 to 95. Oscary, a energia wokół pokazu powinna przypominać masowe świętowanie kina i nagród – nasze dziedzictwo, nasi artyści, nasze filmy, nasza przyszłość. Już ciężko pracujemy z naszymi partnerami z Disney-ABC w serialu” – powiedział, jednocześnie mocno sugerując, że wymagany będzie powrót wszystko Kategorie Oscarów na żywo w programie (kontrowersyjnie osiem kategorii zostało zaprezentowanych w nagranym przed pokazem, edytowane i przeniesione do rzeczywistej transmisji na żywo w celu zaoszczędzenia czasu – tak się nie stało).

„Chciałabym zobaczyć: wszystkie dyscypliny artystyczne i naukowe wyróżnione na wystawie; na scenie byli zdobywcy Oscarów; obchody kultowych zwycięstw z przeszłości; i emocjonalna inwestycja w nominowanych. Myślę, że sprowadzanie producentów na wiele lat jest wskazane i nad tym też pracujemy. 95. edycja daje nam świetną okazję do połączenia niesamowitej spuścizny Oscarów, różnorodnej i potężnej pracy, którą wykonujemy w całej Akademii, oraz naszej wizji na przyszłość”.

Czy ten post był pomocny?