Skip to content

„Pretty Baby: Brooke Shields” – gwiazda zastanawia się nad swoim dorobkiem zawodowym, macierzyństwem i wreszcie opowiedzeniem własnej historii – Contenders TV: Doc + Unscripted

29 de kwiecień de 2023
Deadline Contenders Television Docs Unscripted 2023 Pretty baby

Brooke Sheilds przejmuje kontrolę nad narracją, dzieląc się swoją historią własnymi słowami w filmie dokumentalnym Hulu Pretty Baby: Brooke Shields, od reżyserki Lany Wilson.

Od Matador Content i BedBy8 dla ABC News Studio, film śledzi Shields od wczesnych lat jako kwitnącej modelki i aktorki do dnia dzisiejszego jako wpływowej kobiety, matki, żony i performerki z karierą trwającą ponad cztery dekady. Dotyka również jej skomplikowanych relacji z matką i menadżerką Teri Shields oraz tego, jak pracowała nad wczesnymi projektami, w tym nad projektem Louisa Malle’a. Ładne dzieckoRandala Kleisera Niebieska Laguna i Franco Zeffirellego Niekończąca się miłość — wszystkie przed 16 rokiem życia — narażały ją na publiczną krytykę i niechcianą uwagę dorosłych mężczyzn.

Teraz Shields jest gotowa opowiedzieć swoją historię własnymi słowami.

„To był właściwy czas, a także czułem się bardzo dobrze, że w końcu – wiesz, nikt tak naprawdę nigdy nie pytał mnie o moją opinię i nikt nie był nią naprawdę zainteresowany” – powiedział Shields podczas panelu dotyczącego filmu w Wszykina’s Contenders Television: Documentary + Nieskryptowane wydarzenie wirtualne. „Chcieli, aby narracja była taka, jak chcieli na nią rzutować. Więc to było dla mnie bardzo ważne i bardzo wyjątkowe móc powiedzieć: „OK, wszyscy powiedzieliście, co mieliście do powiedzenia, teraz pozwólcie, że powiem wam prawdę”.

POWIĄZANE: Contenders Docs + Pełna relacja z Unscripted Wszykina

Shields wiedziała, że ​​wraz z Wilsonem jest we właściwych rękach, będąc już fanem jej dorobku. Ale nawet z odpowiednimi ludźmi w jej zespole podróż była dla niej emocjonalna Nagle Zuzanna aktorka.

„To było wszystko; to było zdecydowanie bardzo emocjonalne” – pomyślała. „Były fragmenty, które były oczyszczające. Były fragmenty, które mnie zasmuciły. Po raz pierwszy zobaczyłem całe moje życie na wskroś, czego nigdy wcześniej nie widziałem, po raz pierwszy wydarzyły się dwie rzeczy: byłem absolutnie zdumiony siłą, która zawsze tkwiła w tej małej dziewczynce, która w jakiś sposób była na tyle uparta, by idź dalej i walcz o to, czego wiedziała, że ​​potrzebuje w naszym życiu i na różne sposoby, i jestem bardzo dumna z mojego dorobku. Byłem tak przyzwyczajony do bycia po prostu sławnym, ładnym, niesławnym, kontrowersyjnym lub wszystkimi tymi rzeczami. Przez cały ten czas byłam najbardziej zmotywowana i przywiązana tylko do mojego prawdziwego talentu i tego, jak się rozwijam, jestem kreatywna i jakby widzę to wszystko — byłam z tego bardzo dumna”.

Podczas tej podróży z Shields Wilson była pod wrażeniem historii jej bohaterki, która nauczyła ją wiele o tym, jaką matką chciałaby być.

„Właściwie zostałam matką podczas robienia tego” – powiedziała. „Patrząc na życie Brooke, jej relacje z mamą i jej dzisiejsze relacje z córkami, uznałem to za niezwykle osobiste i naprawdę inspirujące. Gdybym mogła stworzyć stół obiadowy taki jak jej, przy którym moje dziecko może swobodnie mówić i czuć się wspierane, z dynamiką rodzinną, w której ludzie mogą się odpychać, nie zgadzać i debatować, ale także rozumieć i chcieć uczyć się, stawiać wyzwania i rozwijać się sposób, w jaki widzisz Brooke i całą jej rodzinę w ostatniej scenie filmu dokumentalnego, myślę, że byłoby to niesamowite.

„Myślę też, że w dobie mediów społecznościowych istnieją naprawdę drażliwe kwestie i pytania, na które nie ma łatwych odpowiedzi” — dodał Wilson. „Myślę, że wszyscy po prostu staramy się czuć dobrze ze sobą w ramach, które nam dano. Osobiście zastanawiałem się, jak myślę, że nastolatki powinny nosić to, co chcą i wyrażać swoją seksualność, osobowość i tożsamość, jak chcą. Myślę, że dorośli, którzy tworzą dominującą kulturę wizualną w filmach i telewizji, powinni naprawdę przyjrzeć się temu, co robią. Czy reprezentujemy tylko naprawdę wąski wycinek tego, co to znaczy być kobietą i jak wygląda wzmocnienie seksualne? Mam więc nadzieję, że dokument będzie prowokacyjny, pozostawi wiele pytań i zapoczątkuje wiele pilnych rozmów”.

Zajrzyj ponownie w poniedziałek, aby obejrzeć panel wideo.

Czy ten post był pomocny?