Skip to content
TV

Premiera 3 sezonu Mandalorian wyjaśnia, jak wielki plan Bo-Katana się nie udał

1 de marzec de 2023
l intro 1677673399

Bo-Katan Kryze w kamizelce kuloodpornej

Zawiera spoilery dotyczące odcinka 1 sezonu 3 „The Mandalorian”, „Apostata”

Wydaje się, że trzeci sezon „The Mandalorian” ma na celu zmuszenie każdego członka tytułowych ludzi do przeskoczenia wielu przeszkód. Din Djarin (Pedro Pascal) dąży do odzyskania honoru Mandalorianina, ale wciąż napotyka miliardy zadań pobocznych. Jego stara frakcja Mandalorian musi stawić czoła gigantycznemu atakowi aligatora kosmicznego dosłownie kilka minut po pierwszym odcinku. Jednak żaden z nich nie ma tak surowego interesu jak Bo-Katan Kryze (Katee Sackhoff).

Biedna Bo-Katan zdawała się mieć wszystko uporządkowane w 2. sezonie „The Mandalorian”, ale w „Apostacie” widzimy, jak dąsa się samotnie w swojej fortecy na Kalevali, bez żołnierzy, bez planów i bez szczególnego powinowactwa do protagonista. Na szczęście odcinek zajmuje trochę czasu, aby wyjaśnić, gdzie zniknęli jej sojusznicy i co stało się z jej wielkimi planami. Oto jak wszystko poszło nie tak dla Bo-Katan.

Brak Mrocznego Miecza oznacza brak sojuszników dla Bo-Katan

Powód, dla którego Bo-Katan zrezygnowała z wylegiwania się na swoim tronie i rzucania cienia na jedynego gościa, którego najwyraźniej miała od jakiegoś czasu, jest prosty. Jak powiedział Din niegdyś budzący grozę przywódca Mandalorian, fakt, że skończył w posiadaniu Mrocznego Miecza, oznaczał, że autorytet Bo-Katan był równie dobrze podważony, gdy wróciła bez niego. W związku z tym jej drogo zdobyte statki i sojusznicy są teraz rozrzuceni po galaktycznym wietrze, podejmując pracę najemników, gdzie tylko się da.

Wydaje się, że sytuacja zasiewa ziarno ostatecznej rozgrywki między Bo-Katan i Dinem. Jak poinformowały nas wydarzenia z „The Mandalorian” i „The Book of Boba Fett”, Din jest obecnym, w dużej mierze niechętnym właścicielem Mrocznego Miecza, a zatem technicznie stałym Wybrańcem Mandalorian (pomimo, jak na ironię, sam nim nie jest , przynajmniej jeśli chodzi o jego sektę). Jedynym sposobem, w jaki Bo-Katan mogłaby potencjalnie odzyskać rzekomo przeklęte ostrze w sposób, w jaki jej lud zaakceptowałby, jest zabicie Dina w walce.

Chociaż nadal wydaje się, że między dwiema postaciami istnieje forma niechętnego szacunku, a Bo-Katan jest całkowicie chętna do wskazania Dinowi następnego celu jego wyprawy pomimo jej obecnego upokorzenia, może się okazać, że w końcu zdecyduje nie ma innego wyboru, jak tylko sprowadzić go na ziemię, aby wypełnić swoją własną misję. Czy tak się stanie i jak to się okaże, ale na razie osłabiony stan Bo-Katan oznacza, że ​​może być na tyle zdesperowana, by zmierzyć się z Dinem w pewnym momencie trzeciego sezonu „The Mandalorian”.

Czy ten post był pomocny?