Skip to content
TV

Prawo i porządek: Octavio Pisano z SVU uwielbia kręcić w Nowym Jorku (pomimo wyzwań)

6 de kwiecień de 2023
l intro 1680798206

Telewizja

Joe Velasco w szarej koszuli typu henley

W „Law & Order: Special Victims Unit” detektywi i zastępcy prokuratora okręgowego pojawiają się i znikają, ku wielkiemu rozczarowaniu fanów. Zmiana jest trudna, zwłaszcza dla „SVU”, którym zagorzała pogarda jest, a jest wiele postaci, które fani „SVU” chcieliby, aby powróciły.

Nikt nie jest bardziej wyczulony na intensywny fandom niż nowicjusz Octavio Pisano, który gra najnowszego detektywa z wieloletniej serii, Joe Velasco. „Prawdziwi fani byli fanami od samego początku, prawda? Więc kiedy pojawia się ktoś nowy, zawsze są zniechęceni i myślą:” Cóż, kim jest ten facet? Upewnijmy się, że pasuje ”- powiedział aktor Podcast The Nerds of Color. „Zajęło im trochę czasu, zanim mnie przytulili, ale… mam nadzieję, że teraz to zrobili”.

Kolejną krzywą uczenia się członków obsady „SVU” jest przyzwyczajenie się do kręcenia na ulicach Nowego Jorku. Rzeczywiście, natknięcie się na sesję zdjęciową do „Prawa i porządku” to rytuał przejścia dla każdego nowojorczyka, równoznaczny ze zjedzeniem pierwszego kawałka dolara lub ucieczką przed pierwszym szczurem. W przypadku Pisano ta krzywa uczenia się była szczególnie stroma.

Pisano nigdy nie był w Nowym Jorku przed dołączeniem do SVU

„W Nowym Jorku nie ma nudy” – powiedział Pisano w podcaście The Nerds of Color. Podobnie jak jego postać, detektyw Joe Velasco, Pisano wychował się w Meksyku. Jednak w przeciwieństwie do Velasco, który wyrósł na wytrawnego nowojorczyka, Pisano nigdy nie był w mieście, zanim dołączył do obsady „Prawa i porządku: SVU”.

„Nigdy nie byłem w Nowym Jorku przed tym programem. Więc jeśli chodzi o mnie, poznaję miasto podczas kręcenia serialu” – powiedział Pisano. Dla Pisano udawanie zatwardziałego nowojorczyka było kolejnym aktorskim wyzwaniem do pokonania w „SVU”. „Postać jest tutaj od dłuższego czasu, więc jest to trochę mentalna kolejka górska”.

„Prawo i porządek” od dawna jest kołem ratunkowym dla nowojorskich aktorów, przez co Pisano jest nieco odstający. Według Sama Waterstona istnieje trwała symbioza między aktorami teatralnymi a „Prawem i porządkiem”. Wyjaśnił NPR, że posiadanie stałych występów w „Prawie i porządku” „było jedną z rzeczy, które umożliwiły aktorom dalsze zajmowanie się teatrem w Nowym Jorku”. Co więcej, wierzy, że „Prawo i porządek” zapoczątkowało nowojorski trend na seriale, a seriale takie jak „Błękitnokrwiści” poszły w ślady „Prawa i porządku” — nawet jeśli jest to wyzwanie dla początkujących aktorów.

Czy ten post był pomocny?