Skip to content
TV

Prawo i porządek: Fani przestępczości zorganizowanej dziwią się, że Stabler wciąż może działać pod przykrywką

27 de styczeń de 2023
l intro 1674847978

Christopher Meloni patrząc w przyszłość

Kiedy to rozbijesz, wykonywanie tajnej pracy policyjnej jest bardzo podobne do grania w serialu telewizyjnym. Oboje muszą odgrywać pewną rolę, która zwykle jest zupełnie inna od tego, kim są w prawdziwym życiu, i na pewno muszą sprawić, by była wiarygodna. Zarówno policjant pod przykrywką, jak i aktor muszą wcielić się w postać, którą grają, w przeciwnym razie konsekwencją może być śmierć. Oczywiście dla gliniarza może to być rzeczywista śmierć. Dla aktora może to oznaczać zakończenie kariery. Jednak najważniejszym podobieństwem między tymi dwoma zadaniami jest wypłata, przy czym obie otrzymują nagrody za bycie tak przekonującym, jak to tylko możliwe. Dla niektórych fanów „Prawa i porządku: przestępczości zorganizowanej” oglądanie tego rodzaju policyjnej fasady może trwać tylko do pewnego momentu, zanim przestanie być realistyczne.

Telewizyjne faux pas, które wkurza widzów, obraca się wokół detektywa Elliota Stablera (Christopher Meloni). Przed premierą tego spin-offu Meloni występowała wcześniej w „Law & Order: SVU” jako ta sama postać przez 281 odcinków. Jest rzeczą oczywistą, że postać Stablera miała już udział w sprawach karnych, z których kilka znalazło się w centrum uwagi opinii publicznej w fikcyjnym świecie „Prawa i porządku”. Oczywiście tego typu światło reflektorów utrudnia kontynuowanie tajnej pracy, ponieważ Stabler został publicznie ujawniony jako agent organów ścigania. Jednak to nie powstrzymało scenarzystów przed wrzuceniem postaci Meloniego w kolejną tajną sytuację, a niektórzy fani tego nie kupują.

Autorzy Law & Order ignorują problem uznania Stablera

Od pewnego czasu seria „Prawo i porządek” zapewnia fanom idealną równowagę między realizmem a rozrywką, dlatego zdroworozsądkowa pomyłka wydaje się nie do przyjęcia. To jest fikcja i istnieje wiele programów, które wymagają wyobraźni, ale nie tak przedstawiono te liczne serie „Prawo i porządek”. Dlatego gdy fani zauważą niewiarygodny wybór fabuły, będą o tym głośno mówić. Tak jest w przypadku obecnej fabuły z udziałem detektywa Elliota Stablera, który pomimo tego, że był w oczach opinii publicznej podczas zajmowania się wieloma wcześniejszymi sprawami, nadal działa pod przykrywką, zakładając, że nikt go nigdy nie rozpozna.

Siła mediów społecznościowych leży w dłoni fanów „Prawa i porządku” i wykorzystali ją, by zwrócić uwagę na ten błąd realizmu. Użytkownik Twittera @TVFan43 zastanawiał się: „Jak Elliot nadal może pracować pod przykrywką, skoro jego twarz była wszędzie oblepiona po tym, jak zeznawał przeciwko gliniarzom?” Tymczasem, @Bajecznie Młody słusznie oświadczył: „Fakt, że Elliot może nadal działać pod przykrywką, jest dla mnie zaskakujący”.

Na Reddit, rozmowy odzwierciedlały tę samą opinię z u / savagemom10, wskazując: „Wciąż nie mogę zrozumieć, jak ktoś taki jak Stabler, który był we wszystkich wiadomościach, nigdy nie jest rozpoznawany przez złych kolesi, gdy działa pod przykrywką. Czy oni wszyscy potrzebują sprawdzali im oczy czy co? A U/bestplumdumplings sarkastycznie wzywał do zasłużonego uznania, mówiąc: „Jak to się dzieje, że ci gliniarze nie są w tajnej galerii sław?! Nie zostają rozpoznani”.

Czy ten post był pomocny?