Skip to content
TV

Prawdziwy powód, dla którego wszyscy w Code Geass kochają pizzę

29 de wrzesień de 2021
l intro 1632883352

„Code Geass” opowiada historię dwóch przyjaciół po różnych stronach konfliktu kolonialnego. Lelouch Lamperouge to wygnany książę Imperium Brytyjskiego, który dołącza do bojowników o wolność, którzy chcą uwolnić Japonię spod kontroli Brytyjczyków. Otrzymuje supermoc, tytułowy „Geass”, który pozwala mu wydawać ludziom niezłomne polecenia. Suzaku Kururugi jest obywatelką Japonii, która wstąpiła do armii brytyjskiej, aby zmienić ją od wewnątrz. Obaj młodzi mężczyźni chcą zakończyć wrogość, a także walczą o „złą stronę”, jeśli urodzicie się. Fani uwielbiają „Code Geass” za jego drażliwy relatywizm moralny, ale mają też obsesję na punkcie wyborów żywieniowych.

„Code Geass” rozgrywa się na alternatywnej ziemi, gdzie Anglia wygrała wojnę o niepodległość, ale przegrała wojny napoleońskie. Po utracie ojczyzny fikcyjna królowa Elżbieta założyła nowe imperium brytyjskie w obu Amerykach. Nie było II wojny światowej, wiktoriańskiej egitomanii. A jednak jakoś Pizza Hut jest dokładnie taka sama? Pizza, jaką znamy dzisiaj, powstała tylko dlatego, że odkrywcy przywieźli do Włoch owoce nowego świata. Potem przyszło jedzenie plecy do obu Ameryk, gdzie we włoskiej diasporze naprawdę się rozwinęło. Ale w „Code Geass” nie było włoskiej diaspory.

Ale nadal jest ulubionym jedzeniem naszych walczących o wolność bohaterów. Spektakl słynie z ciągłego korzystania z Pizza Hut. To prawie jedyne jedzenie, które CC (tajemnicza kobieta, która daje Lelouchowi moc Geass). W programie o alternatywnych mechach historycznych walczących z ich wersją II wojny światowej, największym pytaniem, które łamie rzeczywistość, które pozostaje w zawieszeniu, jest: co się dzieje z całą Pizza Hut?

Pizza Hut była sponsorem pokazu

Pizza jest ulubionym jedzeniem Akademii Ashford, ponieważ Pizza Hut Japan była sponsorem „Code Geass”. Według YouTubera Red Barda, który udokumentował niektóre z bardziej szalonych kampanii, promocja krzyżowa anime jest bardzo powszechną taktyką w Pizza Hut Japan.

Pierwszym sponsorowanym przez Pizza Hut anime był „Ghost in the Shell 2: Innocence” i otrzymali specjalne podziękowania w napisach końcowych wraz z KFC. The Hut zrobiło promocje z „Fullmetal Alchemist”, „Atak na Tytana” i tak, „Code Geass”. Stało się fandomem, że Pizza Hut zapłaciła tylko za 3-4 logotypy w programie. Ale animatorzy uznali, że byłoby zabawnie umieszczać go wszędzie, przez cały czas. I tak narodził się mem.

Pizza Hut Japan gwałtownie odeszła od swojej amerykańskiej firmy macierzystej. Oferują krewetki, majonez i nitki chili jako dodatki, a nawet świnie w cieście koc.

Czy ten post był pomocny?