Skip to content
TV

Prawdziwy powód, dla którego Rosita zaginęła w sezonie The Walking Dead 8

11 de wrzesień de 2022
l intro 1662771281

Rosita o The Walking Dead

Najczęstszy sposób, w jaki ludzie znikają w „The Walking Dead”? To powinno być oczywiste: w rozdęte żołądki zombie. Nikt nigdy nie mógłby oskarżyć kultowego pokazu apokalipsy zombie o to, że jest cenny dzięki swoim zabójstwom.

Zazwyczaj postać, która zniknęła na dłuższy czas, nie wraca, chociaż są wyjątki, w szczególności Rick Grimes (Andrew Lincoln), którego zniknięcie w sezonie 9 doprowadziło do wszelkiego rodzaju spekulacji. W końcu dowiedzieliśmy się, że Rick żyje i ma się dobrze — i jest żarliwie poszukiwany przez Michonne (Danai Gurira).

Potem są tymczasowe zniknięcia. Jednym z przykładów jest przypadek Rosity Espinosa (Christian Serratos), która po raz pierwszy została nam przedstawiona w sezonie 4, kiedy jej grupa spotyka w drodze Tarę (Alanna Masterson) i Glenna (Steven Yeun). Następnie zostaje włączona wraz z Abrahamem (Michael Cudlitz) i Eugene (Josh McDermitt) do ekipy Ricka i od tego czasu jest mniej lub bardziej regularną obecnością w „The Walking Dead” – to znaczy do 8 sezonu.

Rosita wiele przeszła przez kilka sezonów The Walking Dead

Podsumowując wszystko, co Rosita przeżyła w ciągu pierwszych kilku sezonów, sporządziłaby imponującą listę. Ucieka z kanibalistycznej rzeźni Terminusa, widzi, jak Aleksandria zostaje opanowana i pomaga ją odzyskać, i ma dwoje kochanków brutalnie zabitych przez Negana (Jeffrey Dean Morgan). To bez wątpienia odgrywa rolę w jej zdecydowanym pragnieniu zemsty na nim i zobaczeniu, jak Saviors są zmiażdżeni przez większość sezonu 7. Podczas finału sezonu zostaje zastrzelona poza Sanktuarium, ale przeżyje.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe, jej względna nieobecność w sezonie 8 jest dość rzucająca się w oczy. Widać ją na krótko w premierze sezonu, która wraca do zdrowia po swojej ranie, ale potem nie widać jej ponownie aż do odcinka 6. Oczywiście dość szybko wraca do swojej twardej postaci, nawet prowadząc grupę ocalałych wraz z Darylem, gdy uciekają z wyrzuconej Aleksandrii na Hilltop , ale pod pewnymi względami sprawia to, że jej nieobecność przez większą część pierwszej trzeciej części sezonu jest jeszcze bardziej rażąca.

Christian Serratos urodziła swoje pierwsze dziecko pierwszego dnia zdjęć

Serratos na scenie podczas American Music Awards

Rozmawiając z Entertainment Weekly w 2017 r. Niedługo po premierze sezonu 8, Serratos wyjaśniła swoją nieobecność: zaszła w ciążę ze swoim pierwszym dzieckiem podczas kręcenia sezonu 7 i ostatecznie urodziła pierwszego dnia kręcenia sezonu 8. Więc ona i showrunner Scott M. Gimple wymyślił sposób na obejście tego, pisząc nieobecność Rosity w serialu.

To nie był pierwszy raz, kiedy „Żywe trupy” musiały ponownie skalibrować swoje filmowanie lub fabułę wokół ciąż aktorów. Sonequa Martin-Green – która grała Sashę przez nieco ponad cztery sezony – pracowała zarówno z klientami, jak i kamerzystami, aby umiejętnie ukryć swój guzek podczas kręcenia sezonu 5 (przez Entertainment Weekly). Podczas 7 sezonu ciąża Alanny Masterson była nieobecna przez podobny czas jak Serratos, chociaż nadal kręciła większość sezonu 6 będąc w ciąży (przez Insider). Scenarzyści wyjaśnili nieobecność Tary, wysyłając ją na katastrofalny bieg zaopatrzenia, z jej ponownym pojawieniem się w sześciu odcinkach w Oceanside.

Czy ten post był pomocny?