Skip to content
TV

Postać Blue Bloods Toma Sellecka ma wiele kreatywnego DNA z Magnum PI

22 de wrzesień de 2022
l intro 1663814751

Tom Selleck uśmiechnięty

Wśród najwybitniejszych policyjnych procedur, które zdobią mały ekran, jest „Blue Bloods” twórców Robina Greena i Mitchella Burgessa. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku i skupia się na rodzinie Reagana, która jest ściśle związana z miejskimi organami ścigania na różnych szczeblach. W końcu to dla nich praktycznie biznes rodzinny, a obecność Reaganów w systemie prawnym sięga pokoleń wstecz. Głową rodziny jest dezorientujący fanów komisarz policji nowojorskiej Frank Reagan, który w oczach większości przejął pałeczkę od swojego ojca, byłego komisarza policji Henry’ego Reagana seniora (Len Carlou).

Aby ożywić postać Franka Reagana, zespół „Blue Bloods” sprowadził ikonę Hollywood: Toma Sellecka. Z karierą sięgającą późnych lat 60. Selleck stał się powszechnie znany m.in. dzięki takim filmom jak „Trzej mężczyźni i dziecko” i „Quigley Down Under”. Odniósł także niezwykły sukces w telewizji, poza „Błękitnokrwistymi”, występując w takich filmach jak „Przyjaciele”, „Las Vegas” i „Boston Legal”. Oczywiście nie można nie rozmawiać o spuściźnie telewizyjnej Sellecka bez przywołania „Magnum PI” – serialu kryminalnego, w którym grał w latach 1980-1988 jako prywatny detektyw Thomas Magnum.

Porównując role Toma Sellecka w „Błękitnokrwistych” i „Magnum PI”, nie mogliby się bardziej różnić. Jednak według samego aktora nie są tak różne, jak mogłoby się wydawać.

Magnum i Reagan mają kilka interesujących podobieństw

W lutym 2017 Tom Selleck usiadł z CBS This Morning, aby omówić swoją znakomitą karierę aktorską. Oczywiście pojawiły się zarówno „Blue Bloods”, jak i „Magnum PI”, co doprowadziło do interesującej analizy podobieństw między Thomasem Magnum i Frankiem Reaganem. Oprócz charakterystycznych wąsów Selleck zauważa, że ​​dwójkę bohaterów definiuje samotność. Są również oddani żonom, których nigdy nie widzieliśmy lub które odeszły. „Istnieje pewien wspólny mianownik. Może po prostu publiczność musi, w serialu opartym na postaciach, chcieć zobaczyć, jak historia rozwija się twoimi oczami” – powiedział Selleck o wpływie każdej postaci na widzów.

Opierając się na tym ostatnim punkcie, Selleck dodaje, że ludzkie elementy postaci takich jak Frank Reagan i Thomas Magnum sprawiają, że są one tak wciągające. Ułatwiają widzom nawiązanie z nimi kontaktu, ponieważ przechodzą przez rzeczywiste problemy, z którymi boryka się wiele osób. Zwłaszcza w przypadku Magnum Selleck bardzo ciężko pracował, aby uczynić go przyziemną, przystępną postacią. Jak powiedział AARP, pierwotna koncepcja postaci sprawiła, że ​​zachowywał się bardziej jak James Bond, ale Selleck nie widział, żeby to działało. Zamiast tego sprawił, że grał go tak, jak to możliwe – nawet przy wszystkich jego wadach na widoku.

Frank Reagan i Thomas Magnum — dwie postacie, które nie różnią się tak bardzo — to bez wątpienia telewizyjne legendy, a wszystko to dzięki Tomowi Selleckowi.

Czy ten post był pomocny?