Skip to content
TV

Pomysł na odcinek Blue Bloods, który wprawiłby w mroczny obrót rodzinnych obiadach

13 de czerwiec de 2022
l intro 1655061985
Jeśli kiedykolwiek oglądałeś dowolną liczbę odcinków policyjnej procedury CBS „Błękitnokrwiści”, to jesteś bardziej niż zaznajomiony ze scenami obiadowymi. Rodzina Reaganów spotyka się co tydzień, aby łamać chleb i wiązać się wydarzeniami tygodnia. Jest słodkim i poniekąd niezbędnym dodatkiem do odcinków, gdyż w naturalny sposób komentuje tematy serialu. Te kolacje to także jedyny czas, kiedy cała obsada jest na planie w tym samym czasie, co jest ważne dla ukazania wszystkich więzi między postaciami, aktorami i wszystkimi zaangażowanymi – nawet jeśli, jak kiedyś Tom Selleck wspomniał Cinema Blend, kręcenie filmu te sceny mogą być długim procesem. „Ogarniamy rodzinny obiad”, powiedział Selleck, „jedynym problemem jest to, że zajmuje to od 6 do 8 godzin i trzeba po prostu jeść to samo stare jedzenie”.

Jednak jeden z Redditorów uważa, że ​​ma pomysł, aby sceny z kolacji były jeszcze lepsze. Ponieważ podczas gdy sceny z kolacji są zazwyczaj tylko wykrzyknikiem na końcu (czasami w środku) odcinka, u/readdeathmasque ma inną wizję jednej części. Jak napisali: „Myślę, że powinni zrobić cały odcinek, który jest tuż przy stole. Mogą się zdarzyć różne rzeczy; ludzie mogą przychodzić i odchodzić, ale chciałbym zobaczyć cały taki odcinek”.

Każdy odcinek „Błękitnokrwistych” krąży wokół członków rodziny Reagana, którzy poruszają się po okolicznościach w swoich konkretnych zakątkach wymiaru sprawiedliwości. Ponieważ cały odcinek skupiał się na scenie obiadowej, musiałoby wystąpić trochę kreatywnego pisania. Oto kilka sposobów, w jakie ten rodzaj odcinka może działać.

Sytuacja zakładników trzyma tam wszystkich

Pierwszym i być może najbardziej oczywistym sposobem, w jaki scenarzyści umieścili cały odcinek „Błękitnokrwistych” wokół stołu obiadowego, byłaby sytuacja zakładników. Czy jest lepszy sposób na zatrzymanie gliniarzy w jednym miejscu niż zmuszenie do tego złowrogiego przestępcy?

u/balasoori z wahaniem odpowiedział na oryginalny post, zanim dostarczył najłatwiejszy do realizacji scenariusz, aby rzeczywiście zadziałał. Ich komentarz mówi: „To by nie zadziałało. To, co sprawia, że ​​ten serial jest wspaniały, to fakt, że widzimy różne postacie w ich rolach jako gliny. Cały odcinek na rodzinnym obiedzie byłby dość nudny, chyba że mają sytuację zakładnika, w której zły facet się łamie do domu i przetrzymuje rodzinę jako zakładnika podczas niedzielnego obiadu”.

To okazał się być momentem żarowym dla tego samego Redditora, który następnie napisał: „D***, właśnie napisałem [the] spisek do odcinka.”

Z czterema odznaczonymi oficerami przy stole i dosłownie dziesięcioleciami przestępców uwięzionych przez Reaganów, istnieje długa lista przestępców, którzy mogliby wrócić, by zemścić się na rodzinie. Być może najbardziej fascynująca historia dotyczyłaby przestępcy, którego odrzucił Frank Reagan (Tom Selleck), zanim awansował do 1 PP. Oczywiście, podobnie jak Frank, ten przestępca miałby co najmniej 60 lat, więc pojawienie się ich syna i wnuka mogłoby postawić rodzinę przeciwko rodzinie, dziedzictwo przeciwko dziedzictwu. Takie podejście może również służyć jako pilot tylnych drzwi do serii prequeli młodego Franka, którą fani chcą zobaczyć. A jeśli serial poszedł tą drogą, być może jeszcze jeden sposób, w jaki mogliby trzymać się rodzinnego tematu, jest sprawienie, by Joe Hill (Will Hochman) był katalizatorem zwycięstwa Reagana.

Śmierć głównej postaci powoduje, że ludzie przychodzą i odchodzą

Modlitwa rodziny Regan

Ewentualnie istnieje inne — i być może bardziej emocjonalne — podejście, które może przyjąć seria.

Egzekwowanie prawa to niebezpieczne życie. Od gangów atakujących policję po skorumpowanych funkcjonariuszy próbujących pozbyć się dobrych gliniarzy na ogonie, policja codziennie mierzy się z niebezpieczeństwami. Fakt ten sprawia, że ​​jest stosunkowo prawdopodobne, że rodzina Reagana, głęboko zakorzeniona w biznesie, spotka ich sprawiedliwy udział w tragedii.

To prowadzi nas do prawdopodobnego tematu specjalnego odcinka skupionego wyłącznie na rodzinnym obiedzie. Do tej pory Reganie stracili żonę Henry’ego, Betty, na nieznaną chorobę. Stracili żonę Franka Reagana (Tom Selleck), Mary, na nieujawnioną chorobę. Drugi najstarszy syn Franka, Joe, został zabity przed premierą pierwszego sezonu przez Niebieskich Templariuszy, gdy ten badał ich. I wreszcie, jedyną śmiercią rodzinną, która miała miejsce podczas serii, jest Linda Reagan (Amy Carlson), która zginęła w katastrofie helikoptera między sezonem 7 a 8. Brak śmierci Reagana na ekranie daje serialowi interesującą i emocjonującą opcję dla odcinka — to znaczy skupianie się na jednej postaci, gdy wchodzi ona w interakcję z każdą z pozostałych, dopóki pod koniec odcinka nie zostanie ujawnione, że w jakiś sposób umarła.

„Błękitnokrwiści” ma szczególną formułę. Śmierć głównego bohatera to emocjonalny moment, który może strząsnąć formułę, aby całkowicie skupić się na smutku bohaterów i publiczności.

Cały odcinek to ewolucja do nowego rozdziału

Reaganowie siedzący przy stole

Koniec pewnej epoki to monumentalna okazja. Taka okazja może spowodować, że scenarzyści przełamią schemat i napiszą odcinek zupełnie inny od pozostałych. Być może dla „Błękitnokrwistych”, po ponad dekadzie rodzinnego biznesu, nadszedł czas na koniec ery, co dało powód do odcinka, który skupia się wyłącznie na stole obiadowym Reagana.

Frank starzeje się z biegiem sezonu i to tylko kwestia czasu, zanim ogłosi przejście na emeryturę z nowojorskiej policji. Może po przejściu na emeryturę on i jego ojciec postanawiają przenieść się z dużego domu i osiedlić się gdzieś, gdzie gryzą ryby. Sprzedaż domu, w którym dorastały jego dzieci, jest doniosłą okazją dla całej rodziny na ostatni rodzinny obiad.

Ponieważ odcinek skupia się na wspomnieniach, każdy członek Reaganów miałby okazję porozmawiać sam na sam z Frankiem i opowiedzieć mu swoje ulubione wspomnienie w domu. Jednym ze sposobów, w jaki scenarzyści mogą wzmocnić ten odcinek, dodając mu dodatkowej dawki emocjonalnego wzruszenia, jest pojawienie się Mary Reagan… oczywiście nie na prawdę, ale wyimaginowana rozmowa między Frankiem i jego zmarłą żoną na temat decyzji wyprowadzenie się z domu i przejście na emeryturę byłoby odpowiednim końcem dla jego charakteru.

Czy ten post był pomocny?