Skip to content

Pomiń hałas korporacyjny: Disney zdominuje kasę na Święto Dziękczynienia dzięki „Wakanda Forever” i „Strange World”

22 de listopad de 2022
wakanda 1

Nazwij to świąteczną tradycją tak powszechną jak słodkie ziemniaki na stole Dziękczynienia, ale Disney znów będzie rządzić pięciodniowym okresem świątecznym po zwycięstwach w 2016 roku (Moana), 2017 (Kokosowiec), 2018 (Ralph psuje Internet), 2019 (Zamrożony 2) i w zeszłym roku (Encanto), jak Czarna Pantera: Wakanda na zawszeTrzeci weekend wygląda na udany 40 milionów dolarów od środy do niedzieli i Disney Animation’s Dziwny Świat ma nadzieję wycisnąć 30 milionów dolarów +. Wszystko to dzieje się, gdy Bob Iger zostaje ponownie zainstalowany jako dyrektor generalny Disneya, a car dystrybucji studia, Kareem Daniel, odchodzi.

To nie jest najlepszy wynik dla rodzinnego filmu Disneya, który pojawił się w ciągu 5 dni, liczba ta jest niższa niż w zeszłym roku Encanto który zarobił 40,5 miliona dolarów. Część dylematu z Dziwny Świat jest fakt, że jest to oryginalna animacja, co również jest trudne do sprzedania. Film opowiada o rodzinie odkrywców, Clade, którzy zapuszczają się do niezbadanej, zdradzieckiej krainy wraz z pstrokatą załogą, w skład której wchodzi psotna plama, trójnogi pies i mnóstwo wygłodniałych stworzeń.

Podczas gdy Disney był krytykowany za to, że nie został wystarczająco obudzony, a Chapek wpada we własne zamieszanie z ustawą „Don’t Say Gay” na Florydzie, studio w pełni przyjęło tutaj wątek fabularny LGBTQ + z Dziwny Świat w którym postać Ethana (głos użyczył Jaboukie Young-White) zakochuje się w innym chłopaku z filmu. Disney nie ulega presji zagranicznej na niektórych terytoriach, aby edytować tę zawartość, a jak poinformowała dziś Nancy Tartaglione, studio przyjmuje dobrowolną przepustkę na ponad 20 rynkach, na których nie zostanie wydane Dziwny Świat, Czytaj Bliski Wschód, Chiny, Malezja, Indonezja, Pakistan, Turcja, Wietnam, Afryka Wschodnia (Tanzania, Uganda, Kenia), Afryka Zachodnia (Nigeria, Ghana), Malediwy, Nepal i Bangladesz. Dziwny Świat kosztował 135 milionów dolarów przed P&A, a zdjęcie ma obecnie 72% świeżej oceny na Rotten Tomatoes. Disney wyrzuca film do Disney+ przed Bożym Narodzeniem, co nie ma miejsca Wakanda na zawsze, który ma dłuższe okno teatralne. Podczas gdy Dziwny Światmarketing nie zawierał niczego na temat homoseksualnej postaci, talent pic bardzo głośno o tym mówił podczas ich trasy prasowej.

Dziwny Świat trafia do 4000 kin w tę środę, a pokazy rozpoczynają się we wtorek o 18:00. Liczba kin Pic obejmuje 2000 lokalizacji 3D, ponad 250 audytoriów PLF i ponad 100 ekranów 4D/DBox. Wakanda na zawsze zakończył swój drugi weekend o godz 66,4 mln USD-63% przez dziesięć kolejnych dni łącznie 287,1 mln USD.

Również w sobotę o godzinie 14:00 czasu lokalnego w 1200 lokalizacjach odbywają się płatne pokazy przedpremierowe filmów Universal/DreamWorks Animation. Kot w butach: Ostatnie życzenie. Uni przeprowadziło w zeszłym roku zapowiedź w weekend w Czarny piątek dla Śpiewaj 2.

Treści dla dorosłych wypełniają resztę konkurencji i niestety tak było w przypadku kilku starszych kontrprogramów tej jesieni, to wszystko pojedyncze cyfry. Jeśli cokolwiek da wynik w postaci podwójnych milionów od środy do niedzieli, to jest to jak „Wow”.

Wyprodukowana przez United Artists Releasing ekspansja kanibalistycznego romansu drogi Luca Guadagnino Kości i wszystko idzie z pięciu lokalizacji w Nowym Jorku i Los Angeles do 2700, czego można się spodziewać 7-9 mln USD zająć 5 dni. Kobiety w wieku od 18 do 34 lat dominowały w miniony weekend w filmie Timothee Chalameta i to od nich oczekuje się, że będą kupować bilety. Projekcje jutro o 19:00.

Dziką kartą na temat tego, co może potencjalnie ukraść wielu dorosłych, jest tygodniowa zapowiedź Netflix Szklana cebula: tajemnica noża. Kontynuacja jest zarezerwowana w 638 kinach i będzie grana tylko przez tydzień, bez względu na to, ile zarobi, zanim zapadnie ciemność i pojawi się ponownie w usłudze OTT 23 grudnia. Jak wcześniej informowaliśmy, wszystkie trzy główne tory po raz pierwszy zarezerwowały Pewny punkt Netflix — AMC, Regal i Cinemark, ten ostatni grał już w produkt streamera. Kiedy Noże na zewnątrz 2 trafi do serwisu, kina mogą ponownie zarezerwować kontynuację. Brak zapowiedzi we wtorek. Nawet przez streamer nie zgłasza numerów, a 6-8 mln USD 5-dniowa prognoza jest szacowana przez konkurencyjne źródła. Netflix rozpowszechnia swoje holistyczne P&A od kinowych po strumieniowe przesyłanie zdjęć z kluczowymi spotami kupionymi w Sunday NFL, Yellowstone, SNL, The Walking Dead finał. iSpot szacuje, że Netflix zarobił około 4,3 miliona dolarów na spotach, które przyniosły 65 milionów wyświetleń, czyli mniej więcej połowę tego, na co Universal już wydał Fabelmanowie w swojej dotychczasowej kampanii. Lśniący 93% certyfikat świeżości na Rotten Tomatoes dla najnowszej kontynuacji Riana Johnsona i gwiazdy Daniela Craiga, który powraca jako detektyw Benoit Blanc.

Sony podpisało umowę dystrybucyjną na film pilotażowy myśliwca Korean War Navy firmy Black Label Media Poświęcenie, na co patrzy 7-8 mln USD przy 3400. Zapowiedzi rozpoczną się jutro o 14:00 w 2950 lokalizacjach tego starszego przekrzywionego filmu, w którym występują Jonathan Majors i Top Gun: MaverickGlena Powella. Pic pojawił się na TIFF i liczy aktualne Rotten Tomatoes na 77% świeżości.

Film autobiograficzny Stevena Spielberga od Amblin/Universal Fabelmanowie rozszerza się w środę o około 600, prognoza jest jednocyfrowa w ciągu pięciu dni. Przez dziesięć dni wyświetlania w czterech kinach dramat rodzinny Pano Dano, Michelle Williams, Seth Rogen, Judd Hirsch i Gabriel LaBelle liczy blisko 310 000 $.

Czy ten post był pomocny?