Skip to content
TV

Pokój z widokiem Gwiazda Julian Sands nie żyje w wieku 65 lat

28 de czerwiec de 2023
l intro 1687897844

Wiadomości Filmowe

Granatowa kurtka Julian Sands

Potwierdzono śmierć brytyjskiego aktora Juliana Sandsa. Sands zmarł w wieku 65 lat po tym, jak zaginął podczas wędrówki w rejonie Mount Baldy w hrabstwie San Bernardino w Kalifornii. Po pięciu miesiącach szczątki znalezione w miejscu, w którym zaginął Sands, zostały pozytywnie zidentyfikowane jako należące do aktora.

Departament szeryfa-koronera hrabstwa San Bernardino powiedział w oświadczeniu: „Proces identyfikacji ciała znajdującego się na Mt. Baldy w dniu 24 czerwca 2023 r. został zakończony i został zidentyfikowany jako 65-letni Julian Sands z North Hollywood. Sposób śmierci jest nadal badany, w oczekiwaniu na dalsze wyniki testów”.

Sands był zapalonym człowiekiem na świeżym powietrzu. „Blisko szczytu górskiego w cudowny, zimny poranek”, opisał swój najszczęśliwszy moment dla The Guardian w 2020 roku. Niepokojące wieści na jego temat zaczęły pojawiać się rano 19 stycznia, kiedy CNN poinformowało, że aktor zaginął od piątku, 13 stycznia. Według Departamentu Szeryfa Hrabstwa San Bernardino, ekstremalnie trudne warunki pogodowe w okolicy spowodowały śmierć dwóch osób w ostatnich tygodniach.

Sands pozostawił żonę Evgenia Citkowitz i troje dzieci.

Piaski prosperowały zarówno w dramacie, jak i horrorze

Sands był imponującą postacią, która zagrała w niektórych z największych dramatów swoich czasów. Jedną z jego najwcześniejszych ról filmowych był Jon Swain w dramacie Czerwonych Khmerów z 1984 roku Pola śmierci, który zdobył trzy nagrody Akademii. Już w następnym roku zagrał w dramacie Heleny Bonham Carter Pokój z widokiem, który również zdobył trzy Oscary. Sands zagrał także w dramacie „Leaving Las Vegas” Mike’a Figgisa, aw telewizji grał zwłaszcza Vladimira Bierko w „24 godziny” i Jor-Ela w „Smallville”.

Aktor znany był także z ról w horrorach. Miał nawet własną serię horrorów „Czarnoksiężnik”, w której grał tytułowego złoczyńcę w dwóch filmach, zanim Bruce Payne przejął rolę w trzecim filmie. Zagrał także jako Nick Cavanaugh w horrorze Body Boxing Helena oraz odegrał znaczącą rolę jako Dr. Atherton w horrorze o pająkach Arachnofobia.

Sands był solidnym profesjonalistą, który potrafił bardzo dokładnie analizować swoje role. „Dla mnie to było jak doświadczenie szekspirowskie”, mówił o swojej roli „Czarnoksiężnika” w wywiadzie dla Decider. „Sam czarnoksiężnik był klasycznym, kapryśnym złoczyńcą scenicznym w bogaty, zniuansowany sposób. Jego użycie języka, uśmiech, ruch, przypadkowa niegodziwość… To była świetna gra”.

Poza aktorstwem był równie rozważny. „Aby być miłym i chwycić go obiema rękami, wiemy, że jest krótki”, Sands podzielił się kiedyś z The Guardian swoją najważniejszą lekcją życia.

Czy ten post był pomocny?