Skip to content

Podział zwiastuna „Andor”: Bądź świadkiem początku buntu

1 de sierpień de 2022
DE6B7EC2 860D 4CF4 B818 6380EFD067AC

The Gwiezdne Wojny franczyza nadal się rozwija! Chociaż minęły trzy lata odkąd oglądaliśmy ostatni film Gwiezdne Wojny, jedna z najpopularniejszych serii medialnych skupia się teraz na treściach na małym ekranie. Na początku tego roku obejrzeliśmy serial Disney+ Księga Boby Fetta i Obi-Wana Kenobiego, który śledził losy dwóch znanych postaci w ich własnych przygodach.

Teraz, we wrześniu przyszłego roku, prześledzimy podróż Cassiana Andora z Diego Luny, którego poznaliśmy po raz pierwszy w filmie antologicznym Łotr 1. Gwiezdne wojny – historia w reżyserii Garetha Edwardsa. Tony Gilroy, współscenarzysta filmu, służy jako twórca tej prequelowej serii, a Disney niedawno ujawnił oficjalny zwiastun, który spróbuje wyjaśnić w kilku akapitach poniżej.

Obejrzyj oficjalny zwiastun Andow poniżej:

Panowanie Imperium

Zwiastun zaczyna się mocno. Wcześniej ogłoszono, że seria będzie miała miejsce po wydarzeniach z Revenge of the Sith i przed wydarzeniami z Rogue One (która ma miejsce na krótko przed A New Hope). Serial będzie podążał za tytułowym bohaterem, który dołącza do Rebelii przeciwko Imperium, a zwiastun nie powstrzymuje się od próby pokazania nam, że Imperium szerzy swój terror w całej galaktyce.

Stellan Skarsgård jako Luthen

Podział zwiastuna

Weteran szwedzkiego aktora Stellan Skarsgård, znany z ról Erika Selviga w Marvel Cinematic Universe, Borisa Shcherbiny w serialu HBO Czarnobyl i barona Vladimira Harkonnena w Diunie Denisa Villeneuve, teraz dołącza do serii Gwiezdnych Wojen jako Luthen. Nie wiemy zbyt wiele o postaci, ale zwiastun dał nam mu dobry widok i wygląda na to, że odegra ogromną rolę w rekrutacji Andora do Sojuszu Rebeliantów.

Forest Whitaker powraca jako Saw Gerrera

Podział zwiastuna

Saw Gerrera jest weteranem Wojen Klonów. Postać została po raz pierwszy wprowadzona w serialu animowanym Star Wars: The Clone Wars, którego głosu użyczył Andrew Kishino. Forest Whitaker zadebiutował jako postać w Rogue One, w którym postać została zabita, ale Whitaker nadal wcielał się w rolę w serialu animowanym Star Wars Rebels i grze wideo Star Wars Jedi: Upadły zakon. Teraz ponownie obejrzymy Whitakera jako aktora Saw Gerrera. W jego krótkim występie w zwiastunie możemy zobaczyć, jak on i Luthen ze Skarsgård rozmawiają o wyruszeniu na wojnę przeciwko Imperium.

Denise Gough jako oficer cesarski, a Adria Arjona jako…?

Podział zwiastuna

Irlandzka aktorka Denise Gough zagra jednego z czarnych charakterów serialu, jednego z Imperial Officers, a Adria Arjona dołączyła do serialu jako nieznana postać, o której niewiele wiemy, ale zwiastun obiecuje, że obie będą miały duże wsparcie role w serialu. Zwiastun pokazał nam, że Gough gra zimnego i bezwzględnego Imperialnego Oficera, któremu zwykle towarzyszą Imperialni Szturmowcy. Postać Arjony prawdopodobnie odegra ogromną rolę w Rebelii, biorąc pod uwagę, że zwiastun pokazał nam scenę, w której zostanie aresztowana przez Imperium. Kto mógłby się założyć, że Andor będzie musiał ją uratować?

Genevieve O’Reilly powraca jako Mon Mothma

Podział zwiastuna

Mon Mothma to jedna z postaci Gwiezdnych Wojen, która od samego początku jest częścią serii, choć nigdy nie jest częścią głównych bohaterów. Caroline Blakiston zagrała tę postać w Powrocie Jedi z 1983 roku, a Genevieve O’Reilly zadebiutowała jako postać w Zemście Sithów z 2005 roku. O’Reilly powtórzyła rolę w Rogue One, a teraz wróci do większej roli w Andor. Zwiastun pokazuje nam, że Mon Mothma służy jako cesarski senator, który potajemnie pomaga Rebelii.

Co dalej z Kasjanem Andorem?

Podział zwiastuna

Pisaliśmy już o Diego Lunie, który dołączył do serii Star Wars w Rogue One. W tym filmie Andor był jednym z najbardziej znanych członków Rebelii, ale z pewnością nie cieszy się tym statusem w serialu. Biorąc pod uwagę, że serial skupi się zarówno na nim, jak i na początku buntu, możemy być pewni, że odegra on ogromną rolę w narodzinach Sojuszu Rebeliantów. Może nie jest złym pomysłem ponowne obejrzenie Rogue One przed premierą tej serii prequel/spin-off. W zwiastunie Cassian powiedział: „Aby okraść Imperium, po prostu wchodzisz, jak należy”, co oznacza, że ​​Cassian jest gotowy na nadchodzącą rewolucję i „jest zmęczony przegrywaniem!”

Premiera serialu Disney+ Andor z pierwszymi trzema odcinkami już 21 września! Pierwszy sezon będzie trwał 12 odcinków, a serial został już odnowiony na 12-odcinkowy drugi sezon, który zakończy serię i wprowadzi w wydarzenia z Rogue One.

Czy ten post był pomocny?