Skip to content
TV

Podobno rola Aubrey Plaza w Marvelu może być najpotężniejszą kosmiczną istotą w historii MCU

27 de maj de 2023
l intro 1685118183

Streaming Disney+

Aubrey Plaza uśmiecha się

„Agatha: Coven of Chaos” to zdecydowanie jeden z bardziej intrygujących projektów Marvela, które pojawią się w najbliższej przyszłości. Spin-off „WandaVision” skupi się na Agacie Harkness (Kathryn Hahn), ale poza tym na razie niewiele wiemy o serialu. Jednak dodanie Aubrey Plaza do serii czarownic jest więcej niż wystarczające, aby zainteresować ludzi, a jeśli wierzyć źródłom, Plaza może grać jedną z najpotężniejszych postaci w Marvel Comics.

W chwili pisania tego tekstu jest to tylko plotka, więc weź to z przymrużeniem oka. Jednak Giant Freakin Robot donosi, że aktorka wcieli się w Śmierć, czyli uosobienie pojęcia śmierci, w „Agatha: Coven of Chaos”. Plaza powiedziała wcześniej GQ Magazine, że odegrała „naprawdę kluczową rolę” w nadchodzącym projekcie Marvela, a Death z pewnością pasowałby do tego rachunku.

Kinowe Uniwersum Marvela ostatnio eksplorowało bardziej kosmiczne istoty, takie jak wprowadzenie Wieczności do „Thor: Miłość i grzmot”, więc Śmierć byłaby dobrą kontynuacją tego trendu. Ale jeśli ta plotka okaże się trafna, czego fani powinni się spodziewać po części, do której Plaza najwyraźniej została stworzona?

Kim jest Śmierć Marvela?

Śmierć jest jedną z najpotężniejszych kosmicznych istot w Marvel Comics. Chociaż często jest postrzegana jako wróg życia, funkcjonuje głównie jako cichy obserwator. Utrzymuje kosmiczną równowagę wszechświata, ponieważ, jak sama tak elokwentnie powiedziała w pewnym momencie: „Mimo to nie zapomnij – Śmierć twierdzi wszyscy, prędzej czy później.”

Śmierć jest bliźniakiem Wieczności, która została już wprowadzona w MCU. Istnieje obok innych potężnych bytów, takich jak Lord Chaos i Master Order. Odegrała integralną rolę podczas wielu wydarzeń w Marvel Comics; jednak większość czytelników prawdopodobnie kojarzy ją z Thanosem. W komiksie Thanos zamierza zniszczyć połowę życia, próbując zaimponować Śmierci, gdy się w niej zakochuje.

Oczywiście Śmierć, jako ucieleśnienie śmierci, posiada każdą zagubioną duszę i ma zdolność przywracania istoty do życia, ale zdarza się to rzadko. Śmierć zazwyczaj pojawia się przed śmiercią, często przybierając postać ukochanej osoby lub ogólny kojący wygląd, aby ułatwić przejście z jednej płaszczyzny egzystencji do drugiej.

Czy postać Aubrey Plaza oznacza, że ​​Thanos może wrócić do MCU?

Thanos zaraz pęknie

Zakładając, że plotki są prawdziwe (i to wciąż jest duże „jeśli” w tym momencie), ciekawie będzie zobaczyć, jak śmierć wpływa na historię „Agatha: Coven of Chaos”. Oczywiście jej związek z Thanosem (Josh Brolin) będzie inny, jeśli w ogóle istnieje. Motywacje Thanosa w MCU zmieniły się z chęci zaimponowania Śmierci do chęci przywrócenia równowagi we wszechświecie, aby uniknąć wyczerpania zasobów. Mimo to może istnieć sposób, w jaki Szalony Tytan i wydarzenia Blip mogą wpłynąć na postać.

Możliwe, że Śmierć ma rachunki do wyrównania z Avengersami, widząc, jak przywrócili połowę życia. Śmierć to oczywiście jej domena, a pozbawienie jej tych wszystkich dusz mogłoby ją łatwo zdenerwować. Z drugiej strony Śmierć zazwyczaj nie jest przedstawiana jako zły mózg. Jest jedynie kosmiczną siłą — wszechpotężną istotą, której machinacje wykraczają poza pojęcia takie jak dobro i zło. Jest mało prawdopodobne, że Thanos powróci w jakimkolwiek charakterze, biorąc pod uwagę ostateczność jego śmierci w „Avengers: Endgame”, ale możliwe, że Śmierć zauważył to, co zrobił i będzie pod wpływem jego działań.

Ponownie, to wszystko przy założeniu, że Aubrey Plaza rzeczywiście gra w Śmierć, co nie zostało jeszcze potwierdzone. Jeśli jednak ta plotka okaże się prawdziwa, może sugerować, że „Agatha: Coven of Chaos” może uwzględnić więcej w większym MCU, niż wcześniej przewidywano.

Czy ten post był pomocny?