Skip to content

Pierścienie mocy: kto gra Finroda, brata Galadrieli?

10 de maj de 2023
l intro 1683726598

Telewizyjne dramaty telewizyjne

Finrod wyglądał na zadowolonego z siebie

W pierwszych kilku minutach filmu „Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy” Amazon Prime Video przedstawiamy dwójkę elfickiego rodzeństwa o imieniu Galadriela (Amelie Child-Villers/Morfydd Clark) i Finroda – z których ten ostatni poprzysiągł wyśledzić i zabić mrocznego pana Saurona, a następnie zginął podczas próby. Finrod pojawia się tylko na krótko podczas pierwszych 10 minut serialu, a później w retrospekcji podczas odcinka „Alloyed” i jest grany w obu występach przez dobrze zapowiadającego się aktora Willa Fletchera.

Można śmiało powiedzieć, że „The Rings of Power” (jako jeden z najdroższych i najgłośniejszych seriali telewizyjnych, jakie kiedykolwiek wyprodukowano) był pierwszym wielkim przełomem Fletchera jako aktora, a jego jedyne wcześniejsze osiągnięcia w IMDB należały do ​​filmu krótkometrażowego ” Conversations at Dusk” oraz w reżyserowanym przez Richiego Adamsa niezależnym filmie „The Road Dance”. Po swojej niewielkiej roli w Pierścieniach władzy Fletcher wystąpił w dwóch odcinkach miniserialu Tom Jones jako Mr. Nightingale, a wkrótce pojawi się w dramacie Fear Below.

Choć gra tylko przez krótki czas, jasne jest, że Finrod pozostaje jak dotąd najbardziej płodną częścią kariery Willa Fletchera – niezależnie od tego, jak mało czasu ma na ekranie.

Finrod jest niezwykle ważny w historii Śródziemia

Chociaż Will Fletcher miał tylko kilka nielicznych występów w całym „Władcy Pierścieni: Pierścienie mocy”, warto zauważyć, że Finrod jest w rzeczywistości niezwykle wpływową postacią w oryginalnym materiale źródłowym napisanym przez JRR Tolkeina.

Według „Silmarillionu” Tolkeina (szczegółowy opis stworzenia i historii Śródziemia), Finrod był królem Nargothrongu, podziemnego miasta elfów, które zostało zbudowane przez Finroda wraz z krasnoludami. Był także pierwszym z elfów Ñoldorów, który odkrył ludzi żyjących w Śródziemiu i bardzo się z nimi zbliżył – pewnego razu podarował magiczny pierścień człowiekowi o imieniu Barahir, który później został przekazany Aragornowi, synowi Arathorna. Śmierć Finroda w książkach również nastąpiła z rąk Saurona, chociaż dokonał ostatniego aktu heroizmu, kiedy uwolnił się z więziennej celi i uratował bohatera Berena przed wilkołakiem – wkrótce potem zmarł z powodu odniesionych ran.

Chociaż w „Pierścieniach mocy” pominięto większość długiej i ważnej historii Finroda, można śmiało powiedzieć, że krótkie pojawienie się Willa Fletchera nadal ma duży wpływ na serial – ponieważ śmierć Finroda jest impulsem do poszukiwań Galadrieli i pokonać Saurona i siłę napędową jej wątku fabularnego przez cały pierwszy sezon serialu.

Czy ten post był pomocny?