Skip to content
TV

Pięciu różnych aktorów grało Barbarę Walters w SNL, ale jedna personifikacja wyróżnia się na tle innych

31 de grudzień de 2022
l intro 1672466084

Barbary Walters w 1996 roku

Amerykańska dziennikarka i legenda telewizji Barbara Walters zmarła w wieku 93 lat. Spuścizna, którą po sobie pozostawiła, bez wątpienia należy do największych i najważniejszych w historii telewizji. Walters była oczywiście w dużej mierze znana ze swojego przenikliwego, trzeźwego, wyrazistego stylu przeprowadzania wywiadów i prowadzącego, dzięki któremu zbudowała się jako jedna z najtrwalszych postaci w amerykańskim cyklu informacyjnym od dziesięcioleci, stając się natychmiast rozpoznawalną postacią dla wielu pokolenia. Ale nawet pomijając fakt, że jest ikoną popu, to wkład Walters w historię dziennikarstwa telewizyjnego uczynił z niej giganta. W końcu była pierwszą kobietą, która współprowadziła amerykański program informacyjny, pierwszą prezenterką telewizyjną w czasie największej oglądalności i twórczynią pionierskiego talk show stacji ABC „The View”.

Krótko mówiąc, znaczenie Walters dla amerykańskiej kultury nie jest oczywiste, a świat będzie wspominał jej karierę, niezliczone osiągnięcia i kultowe wywiady. I, jak każda amerykańska ikona, jest też jedna szczególna dziedzina, w której Barbara Walters pozostawiła swój ślad: jako pożywka dla podszywania się. Wielu komików próbowało przez lata oszukać wyjątkową kadencję i postawę Walters oraz jej niepowtarzalny wizerunek publiczny. Tylko w „Saturday Night Live” wcieliło się w nią łącznie pięć aktorek, a „występy” obejmowały praktycznie całą jej 40-letnią karierę jako gospodarza telewizyjnego – i jedno z tych wrażeń jest samo w sobie ikoniczne.

Portret Waltersa autorstwa Cheri Oteri był podstawą SNL lat 90

Pierwszym członkiem obsady „Saturday Night Live”, który wcielił się w Barbarę Walters, była Gilda Radner, już w pierwszym sezonie — kiedy Walters był współgospodarzem „The Today Show”. Radner wcielił się w Waltersa jeszcze dwa razy w tym sezonie i kolejne dwa w sezonie 2, wchodząc na dziób Waltersa jako prezenterka „ABC Evening News”. Portret natychmiast stał się znany; Radner grał Waltersa jako „Baba Wawa”, podkreślając wadę wymowy, która spowodowała, że ​​prezenter wiadomości mówił z zaokrąglonym „R”. Sama Walters początkowo nie była fanką tego wrażenia, ale ostatecznie się do niego przekonała (za pośrednictwem New York Daily News).

Jednak tytuł najbardziej kultowej implikacji Barbary Walters w „SNL” najprawdopodobniej należałby do Cheri Oteri. Począwszy od swojego pierwszego sezonu jako regularny członek obsady, w 1995 roku, Oteri grała Barbarę Walters ze znaczną częstotliwością, czy to jako współgospodarz „The View”, czy w skeczach skupiających się na Walters. To był jeden z tych doskonałych pojedynków aktor-celebryta, w którym Oteri przygwoździła powagę i intensywne opanowanie Waltersa, nie przejmując się zbytnio jej wadą wymowy, a zamiast tego znajdowała humor w okazjonalnych napadach sprośności, które nagle wybuchały przez opanowanie Waltersa. Stał się ulubioną postacią Oteri i podstawą „SNL” lat 90. Rzeczywiście, Oteri zagrała Barbarę Walters łącznie 23 razy w serialu, a nawet dzieliła ekran z samą Walters w skeczu „Barbara Walters Wywiady z Barbarą Walters” w „The View” wiele lat później.

Kilku innych członków obsady zaoferowało swoją wersję Waltersa

Nasim Pedrad jako Barbara Walters

Kariera Barbary Walters jako gospodyni trwała 40 lat, począwszy od awansu na współgospodarza programu „The Today Show” w 1974 r. 2014. Przez cały ten czas Gilda Radner i Cheri Oteri nie były oczywiście jedynymi zabawnymi kobietami z „Saturday Night Live”, które przedstawiły swoje wersje Waltersa. Chociaż był okres prawie dwóch dekad między 1977 a 1995 rokiem, w którym Walters nie pojawiał się jako postać w serialu, szkice skoncentrowane na „The View” stały się powszechne po sukcesie lat Oteri.

Rachel Dratch była pierwszą członkinią obsady, która objęła płaszcz po Oteri, grając Barbarę Walters w trzech szkicach w latach 2003-2004. Wrażenie było na tyle uderzające, w typowo absurdalnym stylu Dratcha, że ​​nawet doprowadziła Walters do końca napisy w „30 Rock” lata później. Po Dratchu pojawiła się Michaela Watkins, która dwukrotnie grała Waltersa podczas swojego jednosezonowego ukłonu, oba na początku 2009 roku. Był też zawsze niedoceniany Nasim Pedrad, który miał okazję zagrać w Waltersa w trzech skeczach między 2009 a 2010 rokiem. sezony 2010-11; chociaż nie było ich tak wielu, wrażenia Pedrada za każdym razem rywalizowały z wrażeniami Oteriego pod względem całkowitej dokładności. Sama Walters pojawiła się w „Weekendowej aktualizacji” w 2014 roku z okazji jej przejścia na emeryturę z „The View” i udowodniła, że ​​potrafi też żartować z siebie.

Czy ten post był pomocny?