Skip to content
TV

Para Dragon Ball, której fani wciąż nie mogą owinąć wokół głowy

24 de czerwiec de 2022
l intro 1656049680
„Dragon Ball” Akiry Toriyamy jest jedną z najbardziej znanych i wpływowych mang i anime. Jego kolosalna obecność jest wyczuwalna nawet wśród nowoczesnych serii Shonen, które dziś przyciągają uwagę fanów. Przygody Son Goku i jego przyjaciół Z Warrior zazwyczaj obejmują polowanie na siedem kul spełniających życzenia, a także walki z kosmitami, androidami, a nawet istotami z alternatywnych wszechświatów. „Dragon Ball” jest wciąż w trakcie długiej passy, ​​która będzie kontynuowana w nadchodzącym filmie „Dragon Ball Super: Super Heroes”. W tym stale zmieniającym się okresie fani przyzwyczaili się do pewnych oczekiwań związanych z serialem, w tym pełnych akcji walk i przemian koloryzacji włosów.

„Dragon Ball” ma również tendencję do tworzenia nieoczekiwanych par. Na przykład, chociaż ostatecznie okazało się, że jest słodkie, początkowe romantyczne połączenie Trunks i Mai było trochę irytujące, biorąc pod uwagę różnicę wieku Mai przed przekształceniem się w dziecko. Krillin i Android 18 zabłysnęli w „Dragon Ball: Super”, ale nie możemy zapomnieć, że ona i jej brat terroryzowali bohaterów w pewnym momencie serialu. Jednak, jakkolwiek dziwne mogą być te pary, jest jedna para „Dragon Ball”, której związek uderzył niektórych fanów jako jeszcze dziwniejszy niż te wymienione powyżej.

Bycie razem Vegety i Bulmy jest dziwne

W Dragon Ball Manga, rozdział 141 (via Viz), Trunks spotyka się z Goku i rzuca kilka ogromnych bomb o skazanej na zagładę przyszłości z zabójczymi robotami. Ale najbardziej zdumiewającym objawieniem jest to, że jest synem Bulmy i Vegety. Przyszłość rzeczywiście staje się teraźniejszością, ponieważ Vegeta i Bulma łączą się i mają Trunks, ale ich związek wciąż intryguje niektórych fanów na Reddicie „Dragon Ball”. Pierwszy post na ten temat zawiera solidną kwestię: ponieważ Vegeta próbował wcześniej zamordować większość obsady i ma zbyt duże ego, to powinno osłabić każdy rodzaj romansu, prawda?

Jak niektórzy fani zauważyli w poście, we wspomnianym rozdziale mangi, Trunks podał krótki powód, dla którego ta dwójka się połączyła. Ciągłe zdrady Yamchy kładą kres jego związkowi z Bulmą. A kiedy Bulma widzi Vegetę zupełnie samą, to po prostu się dzieje. Dwie postacie, które romantycznie się uwikłają, ponieważ są na najniższym poziomie, to powszechny trop w mediach, więc ma to sens. Mimo to, jak zauważył jeden z fanów, nigdy oficjalnie nie widzieliśmy początkowych iskier ich związku. „… Ale byłoby miło zobaczyć w retrospekcji w „Super”, jak ten związek się zaczął” – napisał u/ERu39. „Wiele osób jest tego słusznie ciekawi”.

Saiyanie są przyciągani do partnerów o silnej woli

Bulma krzyczy na Vegetę

Jeśli „Dragon Ball Super” powinien być rozpoznawany za cokolwiek poza rozwinięciem historii Goku i jego towarzyszy, to seria daje te zgrabne małe bryłki wglądu w obsadę, która tak wiele wyjaśnia. W odcinku 31 (przez Crunchyroll) otrzymujemy genialny przykład, który również stawia początkowe zainteresowanie Vegety w stosunku do Bulmy w centrum uwagi. W jednej ze scen wyjaśnia Goku, że Saiyanie są zaprogramowani na pociąg do partnerów o silnej woli. Mogliśmy poczuć, jak kropki łączą się po odtworzeniu sceny, ponieważ Bulma jest jedną z najbardziej zdecydowanych postaci w serialu. Nigdy nie bała się sprzeciwić Vegecie ani mu się przeciwstawić. Co więcej, jej temperament jest czasami tak przerażający jak jego.

Z drugiej strony, atrakcyjność Bulmy do byłego wroga Z Warriors jest drapieżnikiem, dopóki fani nie zaczęli myśleć o jej byłym, Yamcha. „Bulma nie jest najlepsza, jeśli chodzi o relacje”, napisał u/TheTrueDeathSkeleton. „Yamcha, na przykład, był bandytą i mniej więcej pierwszym rywalem Goku, ale także Bulma znów jest chłopakiem, aż do Android Saga”. Być może w głębi duszy Bulma zawsze lubiła wyzwanie radzenia sobie ze złym chłopcem. Ponadto bycie bogatym i geniuszem prawdopodobnie podnosi poprzeczkę dość wysoko. W każdym razie, pomimo mylącego charakteru ich zalotów, zdecydowanie stali się najbardziej ekscytującą parą w serii.

Czy ten post był pomocny?