Skip to content
TV

Oto, gdzie możesz transmitować online Nie przytulaj mnie, boję się

24 de maj de 2023
l intro 1684875603

Telewizja

Czerwony Facet siedzi na krześle

Jeśli poczułeś się przerażony i dziwnie zafascynowany „Don’t Hug Me I’m Scared”, kiedy po raz pierwszy zaczął splatać się w ciemniejszych zakątkach internetu na początku 2010 roku, nie byłeś sam. Złożony z sześciu krótkich odcinków publikowanych online przez pięć lat, począwszy od 2011 roku, brytyjski serial wziął prostą niewinność programów edukacyjnych dla dzieci – pomyśl o „HR Pufnstuf” lub „Ulicy Sezamkowej” – i wrzucił to do mieszanki surrealistycznej przemocy i egzystencjalnego terroru. W krajobrazie medialnym, który został nagle przerwany przez dziwne i pokręcone telewizyjne zjawiska kulturowe, takie jak „Zbyt wielu kucharzy”, serial przyjął się. Do czasu wydania ostatniego odcinka w 2016 roku „Don’t Hug Me I’m Scared” obejrzano na YouTube ponad 120 milionów razy.

Nic dziwnego, że rozpoczęto prace nad pełnym serialem telewizyjnym. Zajęło to trochę czasu, ale od września 2022 r. nowe odcinki, trwające około 25 minut każdy, zostały wyemitowane w brytyjskiej publicznej stacji nadawczej Channel 4. To dobra wiadomość dla fanów trzech skazanych na zagładę głównych postaci w stylu Muppet — powszechnie określani jako Yellow Guy, Red Guy i Duck — a także ci, którzy mogą chcieć zainicjować się w ich pokręconym wszechświecie. Usługa przesyłania strumieniowego Channel 4, All4, ma wszystkie odcinki sezonu 2 „Don’t Hug Me I’m Scared” dostępne dla tych, którzy się zarejestrują.

Jest w tym jednak zgrzyt. All4 nie działa dla widzów spoza Wielkiej Brytanii. Nawet ci, którzy przejdą proces rejestracji — w tym podają fałszywy adres w Wielkiej Brytanii — stwierdzą, że usługa po prostu nie będzie dla nich przesyłana strumieniowo.

W nowej serii trio patrzy dalej w otchłań

Na szczęście, jeśli istnieje w telewizji, jest bardzo duża szansa, że ​​​​istnieje w wielu miejscach w Internecie. Wszystkie sześć oryginalnych filmów krótkometrażowych składających się na sezon 1 jest nadal dostępnych na kanale YouTube „Don’t Hug Me I’m Scared”. Dla tych, którzy mają dość odwagi, by trochę poeksperymentować, są miejsca na YouTube, gdzie można znaleźć wszystkie odcinki sezonu 2. Zawsze istnieje również możliwość korzystania z VPN.

W pierwszych sześciu krótkich odcinkach Duck, Yellow Guy i Red Guy z ciekawością badali podstawowe pojęcia, które możemy zobaczyć w programach dla dzieci – kreatywność, miłość, czas i technologię – tylko po to, by zostać wciągniętym w przerażającą i często makabryczną rzeczywistość. Sezon 2 jest bardzo podobny, choć ma dłuższe czasy działania. Trio dostaje pracę, tylko po to, by przedwcześnie się zestarzeć i okaleczyć. O przyjaciołach dowiadują się od przyjaznego robaka, który okazuje się być groteskowym pasożytem. Dowiadują się o transporcie z świadomego pociągu, który przewozi ich na ponure pustkowie. I, jak to miało miejsce w przypadku pierwszych sześciu odcinków, już spekuluje się, co, jeśli w ogóle, oznacza sezon 2.

Wydaje się, że obecnie nie ma żadnych planów udostępnienia „Don’t Hug Me I’m Scared” streamerom spoza Wielkiej Brytanii. Podobnie nie ma słowa o tym, czy serial otrzyma trzeci sezon. Biorąc pod uwagę, jak długo trwało, zanim sezon 2 doszedł do skutku, może minąć trochę czasu, zanim dowiemy się, czy tak czy inaczej. To powiedziawszy, istnieje duża szansa, że ​​analiza tego obłąkanego świata będzie nas w międzyczasie zajmować.

Czy ten post był pomocny?