Skip to content
TV

Oto, gdzie możesz streamować Moonwalkera Michaela Jacksona

30 de sierpień de 2022
l intro 1661817404

Michael Jackson gapi się

Możemy otrzymać prowizję od zakupów dokonanych z linków.

Świat ma paskudny zwyczaj zbyt szybkiego zabierania ikon, ale żadna nie była tak tragiczna jak śmierć Michaela Jacksona. Króla popu praktycznie nie trzeba przedstawiać, ponieważ same jego osiągnięcia w branży muzycznej zapewniły mu miejsce w historii, do którego osiągnięcia niewielu może sobie wyobrazić. Jego kolorowy asortyment kultowych albumów, utworów i teledysków, w tym „Bad”, „Thriller”, „Beat It” i „Billie Jean”, pomógłby artyście osiągnąć światową sławę, a jego album „Thriller” pozostał wśród najbardziej udane albumy wszech czasów (przez CNBC). Ponieważ 29 sierpnia byłyby 64. urodzinami Jacksona, wielu poświęca czas, aby przypomnieć i uczcić wiele muzycznych osiągnięć Jacksona. Jednak niektórzy mogą nie zdawać sobie sprawy, że muzyka nie była jedyną dziedziną rozrywki, w którą Jackson się rozgałęził.

W szczytowym momencie swojej kariery Jackson stworzył ambitny film fabularny z antologią, „Michael Jackson’s Moonwalker” z 1988 roku. Film, nazwany na cześć charakterystycznego tanecznego ruchu Jacksona, działa jako zbiór eksperymentalnych filmów krótkometrażowych, które stanowią kronikę kariery Jacksona na przestrzeni lat lub działają jako teledyski do piosenek z jego albumu „Bad” z 1987 roku. Chociaż Jackson pojawił się wcześniej w filmach, takich jak „The Wiz” i „Captain EO”, to był to jego pierwszy raz, kiedy przejął własną wizję filmową. Chociaż nie jest tak dobrze znany jak niektóre inne wyczyny Jacksona, film pozostaje kultowym klasykiem, który jest łatwy do znalezienia zarówno dla starych, jak i nowych fanów.

Moonwalker można wypożyczyć na Amazon Prime

Pomimo nazwy artysty w tytule, „Michael Jackson’s Moonwalker” nie ma najszerszego asortymentu wydawnictw domowych. Film został początkowo wydany tylko na VHS w Stanach Zjednoczonych i nigdy nie ukazał się na DVD lub Blu-Ray w tym kraju (przez MTV). Zamiast tego film otrzymał tylko wydanie Blu-Ray w Wielkiej Brytanii. Na szczęście widzowie mogą zobaczyć kolorową wizję Jacksona na Amazon Prime, gdzie film można wypożyczyć lub kupić.

Jak powiedział ówczesny menedżer Jacksona, Frank DiLeo, w filmie dokumentalnym zza kulis, film został wymyślony przez Jacksona, gdy artysta tworzył fabułę wokół swojej piosenki „Smooth Criminal”. Z czasem to się rozszerzyło, ponieważ to, co zaczęło się jako krótka historia, stało się filmem fabularnym, w którym kilka piosenek Jacksona otrzymało własne narracje do włączenia. Jackson pracował wtedy nad filmem, jednocześnie balansując na gorączkowej trasie „Bad” i produkując album o tym samym tytule. Jackson w pełni sfinansowałby film, dając mu pełną kontrolę twórczą. Wiele segmentów filmu miało wiele znaczących nazwisk zaangażowanych w ich produkcję. Wśród nich był Will Vinton – najbardziej znany ze stworzenia California Raisins dzięki swojej charakterystycznej technice Claymation – który wyprodukował segment „Speed ​​Demon”. Colin Chilvers wyreżyserował segment „Smooth Criminal” i jest najbardziej znany z efektów pracy nad pierwszymi trzema filmami „Supermana” z Christopherem Reeve oraz pierwszym filmem „X-Men”.

Czy ten post był pomocny?