Skip to content
TV

Oto, gdzie możesz obejrzeć serię Zapomnianej Fantastycznej Czwórki z lat 90.

27 de sierpień de 2022
l intro 1661563236

Stwór wygląda na zaskoczonego

Eksplodująca na scenie w 1961 roku Fantastyczna Czwórka jest jedną z najbardziej znanych i najważniejszych postaci Marvela. Słynna rodzina superbohaterów została stworzona przez Stana Lee i artystę Jacka Kirby’ego, prezentowanych jako potężny zespół bojowników przestępczości, którzy podwoili się jako kochająca, ale nieco dysfunkcyjna jednostka rodzinna. Ta rodzina, składająca się z ultrainteligentnego Reeda „Mr. Fantastycznego” Richardsa, Sue „Invisible Woman” Storm, Johnny’ego „The Human Torch” Storm i Bena „The Thing” Grimm, stała się tak samo rozpoznawalna ze względu na ich wady i sprzeczki, jak ich potężne super zdolności.

Jak wielu fanów zapewne już wie, komiksy nie są jedynym medium, w którym pojawiła się Fantastyczna Czwórka. Wystąpili kilkakrotnie w grach wideo i filmach, w tym w kilku adaptacjach na żywo. Obejmują one niewydaną, niskobudżetową wersję Rogera Cormana z 1994 roku, dwie nowsze adaptacje wydane w 2005 i 2007 roku oraz niechlujny restart w 2015 roku. Niedawno superrodzina została wykorzystana do uruchomienia Phase 6 Marvel Cinematic Universe z nowym film zaplanowany na premierę w listopadzie 2024 r. (przez Deadline).

Mniej znane są eskapady Fantastycznej Czwórki na małym ekranie. Jeśli nigdy nie słyszałeś o serialu animowanym z lat 90., możesz założyć, że przepadł on w czasie. Jednak serial jest dość łatwy do oglądania w streamingu.

Serial animowany z 1994 roku można znaleźć na Disney+

Wydany w połowie boomu seriali animowanych Marvela w latach 90. opartych na ich komiksowych postaciach, takich jak „X-Men”, „Spider-Man”, „Iron Man” i nie tylko, firma poddała swojej pierwszej rodzinie animację. Byłby to trzeci wyprodukowany serial animowany „Fantastyczna czwórka”. Pierwszym był serial stworzony przez Hannę-Barberę z 1968 roku, a następnie „Nowa fantastyczna czwórka” z 1978 roku. Działający od 1994 do 1996 roku serial o trafnym tytule „Fantastyczna Czwórka” trwał dwa sezony i początkowo był pomyślany jako część Marvel Action Hour, bloku programowego, w którym pokazywano dwa programy Marvela, z których drugi to „Iron Man”.

Pokaz zgromadził nie tylko ukochaną drużynę Marvela, ale także imponującą galerię łotrów, takich osobistości jak Dr Doom, Mole Men, Sub-Mariner, Silver Surfer, Galactus i wiele innych. Jednak nie wszyscy byli zadowoleni z adaptacji, a pisarz Marvela Tom DeFalco nawet rzucił się na serial w jednym ze swoich komiksów. Ale jeśli chcesz sam ocenić serial, masz szczęście. Z wyjątkiem odcinka „Incursion of the Skrulls”, serial jest dostępny w całości na Disney+.

Czy ten post był pomocny?