Skip to content

Oscary: po CinemaCon czy „Oppenheimer”, „Napoleon”, „Killers Of The Flower Moon”, „Color Purple”, „Dune 2” i „The Holdovers” są najlepszymi filmami?

29 de kwiecień de 2023
cinemacon 2

Właśnie spędziłem tydzień w Caesars Palace w Las Vegas. Od poniedziałku około południa do czwartku nie widziałem światła słonecznego. Ale widziałem kilka filmów, a przynajmniej część z nich. Był to oczywiście tydzień CinemaConu, lub jak lubię to nazywać, „nieoficjalne rozpoczęcie sezonu oscarowego”. Wielu ekspertów wolałoby wręczyć nadchodzącemu Festiwalowi Filmowemu w Cannes takie wyróżnienie, ale w ostatnim czasie ta zadymiona ekstrawagancja wystawców wydaje się być pistoletem startowym, Jeśli kierujesz się tym, co studia przesyłają między wszystkimi właścicielami kin z popcornem Naprawdę troszczyć się o.

W zeszłym roku CinemaCon był pierwszym przystankiem, jak się okazało, dla czterech z dziesięciu ostatecznych nominacji do Oscara za najlepszy film. Warner Bros w swojej prezentacji zrobiło wielką sprawę Elvisa. Pokazali materiał filmowy i zaprosili reżysera Baza Luhrmanna i gwiazdę Austina Butlera na obszerny wywiad na scenie, który trwał ponad 30 minut. Było to również miejsce, w którym Paramount postanowił zadebiutować Top Gun: Maverick na zdecydowanie pozytywną odpowiedź. Oba te filmy pojechały następnie do Francji na pozakonkursowe premiery w Cannes miesiąc później. Pomiędzy nimi ostatecznie zdobyli 14 nominacji (ale tylko jedną wygraną z TGM, która zdobyła najlepszy dźwięk). Podczas prezentacji Disneya pt kurs rzucili okiem na długo oczekiwanego Awatar: Droga wody. To też ostatecznie przeszło do nominacji dla najlepszego filmu i zdobycia Oscara za efekty wizualne. W ramach prezentacji Universal nie było tak naprawdę nic ze Spielberga Fabelmanowie (studio uratowało to ujawnienie dla Toronto), ale dział specjalistyczny Focus Features dał nam kuszący wgląd Smoła. Trwało to do 6 nominacji (ale bez zwycięstw). Jak na ironię, film, który podbiłby ich wszystkich, Wszystko Wszędzie Wszystko Naraz miał już swoją premierę na SXSW (do tej pory nie znany jako festiwal, który mógłby wypromować także zdobywcę Oscara) i był w produkcji, ale nikt przewidywał ostateczną wymianę Oscarów i prowadził stół w gildiach. Z pewnością nikt nie zakładał się, że remis będzie wymagał 3 z 4 aktorskich Oscarów Sieć I Tramwaj zwany pożądaniem za to wyróżnienie w historii Akademii.

Więc może CinemaCon nie dał nam pierwszego spojrzenia na wielkiego Oscara zwycięzcy, ale było to znaczące pod względem miękkiego uruchomienia dla niektórych prawdziwych rywali. Dlatego co roku jeżdżę z nadzieją, że zaczniemy nakrywać do Oscarów, bez względu na to, jak wcześnie będzie i jak powszechnie niewidzialny te rzeczywiste filmy są w tym momencie. Oto więc, na podstawie tego, co widzieliśmy na CinemaCon, kilka wczesnych prognoz.

Podczas poniedziałkowej prezentacji Sony Pictures po raz pierwszy w historii rozszerzyło spojrzenie na najnowszą epopeję Sir Ridleya Scotta, Napoleon w którym występuje Joaquin Phoenix i jest produkcją Apple Original Films. Ponieważ jest to Scott i wyraźnie DUŻY zakres, ten musi mieć jakiś kinowy ślad, dlatego Apple połączyło siły z Sony, aby nadać mu „solidną” (jak nazywa to Tom Rothman) szeroką premierę w kinach, zanim ostatecznie trafi do streamera . Pokazana rozszerzona scena była główną sekwencją bitewną z setkami statystów (tutaj bez CGI), które wyglądały naprawdę spektakularnie i bardzo przyjaźnie dla Oskara. Miał w sobie klimat Kubricka, co jest ironiczne od czasu Barry’ego Lyndona reżyser miał skomplikowany i słynnie niezrealizowany plan samodzielnego nakręcenia eposu napoleońskiego. Scott, który ma 85 lat, powiedział mi podczas wywiadu tuż przed rozpoczęciem tego projektu, że ma w nim sześć, licząc ich, sześć scen bitewnych i był podekscytowany jak dziecko, aby to ruszyło. Rothman zwrócił uwagę, że Sir Ridley miał nigdy zdobył Oscara za reżyserię, przygotowując narrację, której nie można się oprzeć w nadchodzącym sezonie kampanii. Scott był trzykrotnie nominowany do reżyserii (Gladiator, Helikopter w ogniu, Thelma i Louise) I Gladiator właściwie zdobył nagrodę dla najlepszego filmu, ale niestety nie był przy nim producentem.

We wtorek Warner Bros po raz pierwszy gdziekolwiek zajrzał do nowego musicalu Kolor fioletowy, adaptacja broadwayowskiego hitu producentów Oprah Winfrey i Stevena Spielberga. Oczywiście ten tytuł ma wiele historii Oscarów, ponieważ filmowa wersja powieści Alice Walker Spielberga z 1985 roku otrzymała 11 nominacji do Oscara, ale ani jednej wygranej. Otrzymał za to nagrodę DGA, mimo że jego film stał się jednym z największych odrzutów w historii Oscara. Ta wersja wygląda całkiem smacznie, a jej obsada począwszy od Fantazji (w jej debiucie filmowym), Danielle Brooks i Taraji P. Henson jest imponująca. Warners może otrzymać drugą szansę z Akademią na ten film, który otrzymał ogromny impuls od CinemaCon i długiego wywiadu na scenie z obsadą i reżyserem Blitzem Bazawule przez nikogo innego jak Oprah.

Studio też się popisało Wydma 2 i przyniósł reżysera Denisa Villenueve oraz gwiazdy Timothee Chalamet i Zendaya. Filmowiec opisał pierwszy film, który był nominowany do 10 Oscarów i zdobył 6 jako „przystawkę”, a ten jako „posiłek”. Nie można tego zlekceważyć, biorąc pod uwagę miłość AMPAS do pierwszej części. Barbie, Wonka, I Błysk też olśniony, ale najprawdopodobniej zostanie zdegradowany do rękodzieła, chociaż nigdy nie wiadomo, ale tak zazwyczaj Oscar traktuje komercyjne projekty takie jak te.

W środę Disney zrobił to, co robi Disney, pokazując hojne fragmenty swoich zapasów animacji na 2023 rok, co oznacza, że ​​​​zobaczyliśmy pierwsze 20 minut komedii ognia i lodu Pixara Pierwiastkowy który zamknie Cannes i Życzeniemuzyczna słodycz, która ma święto Mrożony klimat do tego. To były tylko dwa z wielu filmów pokazywanych przez studia, ponieważ animacja jest obecnie priorytetem. Letnie hity, film fabularny wyreżyserowany przez Roba Marshalla Mała Syrenka , i ostatnia runda Harrisona Forda jako Indiana Jones (również jadący do Cannes) są pewniakiem dla publiczności, ale Oscary? Oryginalny Indie przygoda, Poszukiwacze zaginionej Arki był nominowany do nagrody Best Pic, ale jest mało prawdopodobne, aby to się powtórzyło. Syrena prawdopodobnie mogłaby pokazać się w wybranych kategoriach rękodzieła, chociaż Melissa McCarthy wyraźnie podrywa Ursulę, złoczyńcę Syrena domu w dobrym stylu, przynajmniej w zapowiedzianym numerze „Poor Unfortunate Souls”. Dla mnie najważniejsze, które chcę zobaczyć, to Taika Waititi i Searchlight Wygrywa następny gol który wydaje się być rodzajem filmu, w którym można się zakochać.

Również w środę, chociaż wszystkie prezentacje studyjne były świetne, Universal zaprezentował najlepiej wyprodukowany i najbardziej olśniewający, a także zróżnicowany program, zaczynając od wielkiej nadziei studia na Oscara, Christophera Nolana Oppenheimera, który w oparciu o wcześniejsze zwiastuny, a teraz materiał skompilowany dla CinemaCon, wygląda, jakby kręcił się na wszystkich cylindrach. Prośby reżysera, aby znalazł się na liście prania różnych formatów, które wykręcił, nie mogą zaszkodzić w wykazaniu, że jest to rodzaj dużego i ważnego, a także zabawnego rodzaju filmów, z których powstają nominacje do Oscara.

Płynąc na fali sukcesu Film Super Mario Bros i najnowsze Buty Puss 'N, oryginał z Illumination o rodzinie kaczek, Migracja, wyglądał bardzo obiecująco, aby być może zapewnić firmie produkującej przeboje Chrisa Meledandriego nominację do Oscara za film animowany, na którą zasługuje. Uni pokazało również 2024 Podły, wciąż dopiero w połowie zdjęć i możesz postawić na to na 97. Oscary z wyglądu.

Specjalistyczny oddział Focus Features również pokazał swoje tytuły, a jeden z nich – Alexander Payne Wstrzymani z Paulem Giamattim, Da’Vine Joy Randolphem i innymi – czuje się jak film, który rozśmieszy i zapłacze wyborców Oscara, ciepły świąteczny film o tych, którzy zostali w szkole podczas wakacji. Biorąc pod uwagę ostatni najlepszy film zwycięzcy Jak na przykład Zielona Książka I Coda, wygląda to na podstawie pokazanego materiału filmowego, że może chwycić szczelinę serca. Jego filmowy rodowód z dwukrotnym zdobywcą Oscara Payne, nagrodzonym Oscarem producentem Markiem Johnsonem i innymi sprawia, że ​​warto obserwować grupę wspólnie odpowiedzialną za Bokiem I PotomkowieI Rain Man (który wyprodukował Johnson). Mam przeczucie co do tego listopadowego wydania. Focus ma też Wesa Andersona Miasto asteroid jedzie do Cannes i powiedziano mi, że jest chyba najlepszym z dotychczasowych. Materiał filmowy z pewnością był niewątpliwie filmem Andersona, więc wkrótce zobaczymy, gdzie wyląduje. Inny Wielki Budapeszt Hotel?

Wreszcie w czwartek Paramount miał jeden pewny magnes na Oscara z produkcją Martina Scorsese przez Apple Original Films Zabójcy Kwiatowego Księżyca, który nawet po 3 1/2 godziny (kolega rzeczywiście to widział) wygląda z materiału filmowego, który widziałem, na kwintesencję Scorsese, szczególnie z obsadą, w tym Leonardo Di Caprio w jego szóstej współpracy z mistrzem i Robertem De Niro z jego 10. ( !) Słyszałem, że Lily Gladstone w głównej roli kobiecej to prawdziwy przełom. Jako pierwszy western Scorsese („w tym miejscu jest dużo prerii”, zażartował nowojorski filmowiec podczas wspaniałego lunchu CinemaCon Legends Of Cinema, gdzie wręczono mu nagrodę za całe życie i udzielił wywiadu Di Caprio), wygląda to na pewny zakład . Dowiemy się, kiedy będzie miał swoją premierę w Cannes 20.

Wygląda na to, że to kolejny wspaniały rok dla Apple, który pozostaje jedynym streamerem, który zdobył nagrodę dla najlepszego filmu CODA w 2022. Tutaj znowu, jak Napoleon, połączyli siły z dużym studiem, aby dać mu duży występ kinowy w październiku , na długo przed rozpoczęciem transmisji strumieniowej. Ten rozwój wraz z potwierdzoną już gotowością Amazona do nadania niektórym swoim filmom szerszej niż symbolicznej dystrybucji w kinach, świadek Powietrze teraz na 43 miliony dolarów i wciąż rośnie, to bardzo pokrzepiający rozwój, który wzbudził aplauz właścicieli kin, nawet gdy streamer, w tym przypadku Apple, był obficie dziękowany przez szefów studia. Może czasy się trochę zmieniają. Wczoraj wieczorem Amazon miał oficjalne otwarcie swojego nowego komercyjnego kina, The Culver Theatre w Culver City, które faktycznie zostało otwarte w grudniu i pokazuje komercyjne filmy ze wszystkich studiów, które nie są przesyłane strumieniowo. Oczywiście Powietrze jest tam również prezentowany, ale jak na ironię, stawia to głównego streamera na tej samej łodzi, co wszyscy wystawcy zebrani w Vegas w tym tygodniu: mając nadzieję na komercyjne hity, które zatrzymają drzwi otwarte, a ludzie przyjdą po to, co najlepsze teatralny doświadczenie. Tak trzymaj.

CinemaCon jest bardzo pomocny w zobaczeniu, na co poszczególne studia są skłonne wydać pieniądze z kampanii. Programowanie tego nie jest zwykłym przypadkiem Zabójcy Kwiatowego Księżyca został wprowadzony przez szefa Paramount, Briana Robbinsa, że Napoleon został wprowadzony przez szefa Sony, Toma Rothmana, że Kolor fioletowy został wprowadzony przez Davida Zaslava z Warner Bros/Discovery i tyle Oppenheimera i Nolan zostali przedstawieni przez przewodniczącą Universal, Donnę Langley.

Więc tutaj jest wczesne dźgnięcie. Przynajmniej 5 z 10 nominowanych do Oscara dla najlepszego filmu będzie Oppenheimer, Zabójcy kwiatowego księżyca, Napoleon, Kolor purpury, I Wstrzymani. Nie byłbym zszokowany, w zależności od rozwoju sytuacji, gdybym również zobaczył Wydma 2 w tej mieszance wygląda na to, że będzie to rok dla DUŻYCH filmów. Dziękuję CinemaCon za umożliwienie mi przeprowadzenia 96. dorocznej gali rozdania Oscarów.

Teraz pozostaje tylko właściwie Widzieć te filmy.

Czy ten post był pomocny?