Skip to content

Oscarowe afronty i niespodzianki: Tom Cruise, Viola Davis, Taylor Swift, David Bowie i odrzucone kobiety-reżyserzy

24 de styczeń de 2023
snubs 3

Nominacje na 95czNagrody Akademii zostały odsłonięte dziś rano, a podczas gdy dla niektórych Wszystko Wszędzie Wszystko Naraz, Na zachodzie bez zmian oraz Banshee z Inisherin wyścig po chwałę Oscara trwa, są tacy, którzy nigdy nie zjechali z linii startu.

Ogłoszony w godzinach przed świtem w Los Angeles przez byłego zdobywcę Oscara, Riza Ahmeda, który sam siebie określił jako „nadmiar kofeiny” i M3gan gwiazda Allison Williams, nominacje obejmowały wiele przebojów, ofert streamerów i tradycyjnych dramatów w tym roku. Jednak nie każdy pretendent ostatecznie znalazł się w tej mieszance nominacji.

Spójrz na naszą listę najbardziej godnych uwagi wykonawców i projektów, które nie zostały docenione przez członków Amerykańskiej Akademii Filmowej i Naukowej we wtorek — a także niektóre nazwiska, które zostały odczytane, czego nikt tak naprawdę się nie spodziewał. Powiedz nam również, kogo Twoim zdaniem przeoczyliśmy razem z AMPAS.

Jeśli chodzi o kalendarz, Jimmy Kimmel, który był gospodarzem rozdania Oscarów w 2023 r., zostanie zaprezentowany w ABC 12 marca o 17:00 czasu pacyficznego/20:00 czasu wschodniego

SNUBY

Toma Cruise’a – Top Gun: Maverick wystartował z nominacjami dla najlepszego filmu i najlepszego scenariusza adaptowanego, ale gwiazda wysokiej mocy, która przewodzi franczyzie wysokich lotów, została dziś uziemiona przez Akademię.

Taylora Swifta – Sam pomysł supergwiazdy występującej na 95. ceremonii rozdania Oscarów mógł przyciągnąć miliony potencjalnych widzów na ceremonię spadku oglądalności. Dodajmy do tego melodię Swifta „Carolina”. Gdzie śpiewają Crawdads nie udało się z AMPAS po tym, jak już zdobył nominacje od Złotych Globów i Critics Choice, musisz się zastanawiać, czy wyborcy Oscara są głusi.

Kobieta Król Nic. Nic dla gwiazdy i byłej zdobywczyni Oscara Violi Davis. Nic dla reżyserki Giny Marii Prince-Bythewood. BTW: Davis odebrał zasłużone nominacje SAG i BAFTA, ale dziś całkowita abdykacja przez AMPAS.

Oliwia Kolman – Nawet ukochany były zdobywca Oscara nie mógł jej włączyć Imperium Światła wydajność.

Kobiety Dyrektorzy – Sarah Polley w sterze Kobiety rozmawiają otrzymał nominację dla najlepszego filmu dziś rano, ale Polley został odrzucony dla najlepszego reżysera. Po słońcu reżyser Charlotte Wells, The Kobieta KrólGina Prince-Bythewood i Do’s Chinonye Chukwu również nie zostali wpuszczeni do klubu dla chłopców. Słuchaj, AMPAS, powielanie pogardy, jaką Złote Globy żywili dla tych utalentowanych artystów, nigdy nie wygląda dobrze, a dzisiejsze niedopatrzenie tego mnóstwa talentów to poważny błąd w ocenie.

David Bowie – Reżyser Brett Morgan zdobył nominację do Oscara prawie dwie dekady temu Na linach i jego Księżycowy sen na jawie dokumentalny hołd dla Chudego Białego Księcia był prawdziwym artystycznym tour de force o człowieku, który był prawdziwym artystycznym tour de force. Niestety we wtorek nie było wezwania z AMPAS Ground Control.

Do Wstrząsająca opowieść o zabójstwie 14-letniego Emmeta Tilla w 1955 roku przez rasistów i jego matkę Mamie Till-Mobley walczących o sprawiedliwość rzuciła światło na istotny fragment historii naszego narodu. Chinonye Chukwu pracowała za kamerą, a porywający występ Danielle Deadwyler przed kamerą w roli Till-Mobley otwierał oczy. Akademia odwróciła wzrok – a nie powinna.

Paweł Dano – Fabelmanowie współgwiazda Judd Hirsh został nagrodzony nominacją do nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego za to, co było w zasadzie rozszerzonym występem, ale często pomijany Dano nie dostał miejsca przy stole rozdania Oscarów. Odrzucony przez AMPAS w 2008 roku za swoje Tam będzie krwawo występ i odmówiono nominacji do 2016 roku Miłość i MiłosierdzieOjcowska rola Dano w na wpół autobiograficznym dramacie Stevena Spielberga o dojrzewaniu powinna była być jego wstępem do klubu Oscarów. Powinien był być. nie było.

Czarna Pantera: Wakanda na zawsze – Kontynuacja światowego hitu zdobyła dziś rano mnóstwo nominacji, w tym wielkie nagrody nominacji do nagrody dla aktorki drugoplanowej dla liderki Angeli Bassett oraz „Lift Me Up” Rihanny dla najlepszej piosenki. Jednak reżyser Ryan Coogler został porzucony i nie otrzymał najlepszego filmu dla filmu Disney/Marvel.

James cameron – Udowodniono, że jest to długo oczekiwana słownikowa definicja zadowalania tłumów w 2022 roku Avatar: Droga wody dopłynął dziś rano do nominacji dla najlepszego filmu i nie tylko. Niestety, niegdysiejszy Król Świata i Tytaniczny Zdobywca nagrody dla Najlepszego Reżysera z 1998 roku nie powtórzył nominacji z 2010 roku za oryginalny, przełomowy Avatar. Tak więc, AMPAS, wiesz, że był dosłownie skrupulatną siłą napędową Droga wodyprawidłowy?

Margot Robbie – Skąpany w nadmiarze na ekranie, The Babilon gwiazda została dziś wyraźnie pozostawiona poza murami przez wyborców AMPAS.

Will Smith – Po szokującym uderzeniu Chrisa Rocka przez zdobywcę nagrody dla najlepszego aktora w 2022 roku i przed oszołomioną wielomilionową publicznością podczas zeszłorocznej ceremonii i ekskomunikowania, nikt poważnie nie spodziewa się, że Smith Emancypacja rolę, aby otrzymać uznanie dzisiaj. Jednak faktem jest Król Ryszard gwiazda zdobyła nagrodę dla najlepszego aktora w zeszłym roku, a bycie w tym roku bezlitosnym przez rówieśników może być postrzegane jedynie jako kolejna kara

NIESPODZIANKI

Stephanie Hsu – Wszystko Wszędzie Wszystko Naraz zawsze miał duże znaczenie w sezonie nagród, które mieli Michelle Yeoh i Ke Huy Quan, i wszyscy spodziewali się, że Jamie Lee Curtis otrzyma nominację. Jednak nawet przy poprzednich nagrodach SAG Awards i Critics Choice kiwając głową, współgwiazda Hsu był postrzegany jako strzał w dziesiątkę – teraz już nie tak bardzo.

Brian Tyree Henry – Były nominowany do nagrody Tony podnosi stawkę i jakość wszystkiego, w czym jest, i zdobył już nominację do nagrody Independent Spirit Award dla najlepszego aktora drugoplanowego za swój Grobla rola. Jednak gdybyś podał jego nazwisko do biura bukmacherskiego przed dzisiejszym rankiem, szanse nie wyglądałyby tak dobrze – cóż, AMPAS rzucił kostką i we wtorek Henry zasłużył na szóstki.

Czy ten post był pomocny?