Skip to content

Taylor Swift na planie filmu „Wszystko za dobrze: film krótkometrażowy”

2 de wrzesień de 2022
GettyImages 1170383972 e1662140354328

Siła gwiazd Festiwalu Filmowego 2022 w Toronto nadal rosła w piątek, gdy pojawiły się wiadomości, że supergwiazda pop Taylor Swift pojawi się na tegorocznej edycji.

Swift będzie w Toronto na nową odsłonę TIFF W rozmowie z… serial, w którym zaprezentuje pierwszy w historii 35-milimetrowy pokaz swojego teledysku Wszystko za dobrze: film krótkometrażowy, a następnie dołączyła do dyrektora generalnego TIFF, Camerona Bailey, aby porozmawiać o tworzeniu filmów i wizualnych aspektach jej muzyki. Ich czat odbędzie się w piątek, 9 września, w TIFF Bell Lightbox.

Taylor Swift ogłasza, że ​​21 października ukaże się nowy album po wygraniu teledysku roku w MTV VMA

Napisany i wyreżyserowany przez Swifta, Aż za dobrze jest inspirowana utworem z jej czwartego albumu studyjnego z 2012 roku, Czerwony. Gwiazdy teledysków Dziwne rzeczy’ Sadie zlew i Strójto Dylan O’Brien. Wyprodukowali go Saul Projects i Taylor Swift Productions, a dystrybutorami PolyGram Entertainment, Republic Records i Universal Pictures. Film został wydany na YouTube w listopadzie zeszłego roku, aby towarzyszyć ponownie nagranemu albumowi Swift, Czerwony (Wersja Taylora). Swift wcześniej reklamowała projekt, w którym również występuje, podczas specjalnego pokazu na festiwalu filmowym Tribeca w 2022 roku.

„Uwielbiamy skrzyżowanie filmu i innych form sztuki, a Taylor Swift jest genialnym myślicielem wizualnym” – powiedział Bailey. „Jesteśmy podekscytowani słysząc wersję Taylor o tym, jak absorbujące wpływy z kina doprowadziły do ​​jej stworzenia Wszystko za dobrze: film krótkometrażowyktóry po raz pierwszy zaprezentujemy w oryginalnej formie 35 mm na TIFF.”

2022 MTV VMA Pełna lista zwycięzców: Taylor Swift jako teledysk roku, Bad Bunny artystą roku

Piosenkarka, autorka tekstów, producentka, aktorka i reżyserka, Swift jest jedyną kobietą w historii, która trzykrotnie zdobyła nagrodę Grammy za Album Roku. Ma na swoim koncie najwięcej wygranych Grammy od wszystkich artystów (obok Franka Sinatry, Stevie Wondera i Paula Simona) i do tej pory zdobyła nagrody w ośmiu dodatkowych kategoriach. Oprócz muzyki, Swift od dawna jest wizualnym gawędziarzem. Od wpływania na edycję jej teledysków, przez samodzielne pisanie opracowań, a następnie przejście do reżyserii, zdefiniowała odrębny styl, który wywodzi się z jej pisania piosenek. W 2021 roku wydała re-nagrania Czerwony (Wersja Taylora)a także jej uznany drugi album Nieustraszony (Wersja Taylora)jako akt rekultywacji i twórczego upodmiotowienia.

Bilety na W rozmowie z… Taylor Swift w sprzedaży dla Członków TIFF od 3 września, pozostałe bilety trafią do publicznej sprzedaży 5 września. Festiwal potrwa od 8 do 18 września.

Czy ten post był pomocny?