Skip to content

Orion vs. Spartan II vs. III vs. IV: Który superżołnierz jest najsilniejszy?

11 de wrzesień de 2022
Spartan ops 28129 image copy

Jedną z rzeczy, które ludzie znają, jeśli chodzi o wszechświat Halo, jest to, że mówimy o różnych superżołnierzach, którzy są wyposażeni w zaawansowane zbroje i mają być specjalistami od frontu dla UNSC. Ci super żołnierze nazywani są Spartanami i istnieją różne generacje spartańskich żołnierzy. Istnieją cztery generacje spartańskich żołnierzy, a każde z tych pokoleń jest wyjątkowe. A więc, które pokolenie spartańskich super żołnierzy jest najsilniejsze?

Orion

O

Pierwszymi spartańskimi żołnierzami byli ci, którzy zgłosili się na ochotnika do projektu Orion, który został zainicjowany pod koniec 25ten wiek. Program ten został zainicjowany jako prekursor innych programów w przyszłości, ponieważ, praktycznie rzecz biorąc, był używany do testowania różnych ulepszeń, które mogłyby wyprodukować genetycznie i fizycznie lepszych superżołnierzy dla Rady Bezpieczeństwa ONZ.

ZWIĄZANE Z:

Czy Spartanie są ludźmi w Halo?

Zasadniczo, celem Oriona było wyprodukowanie żołnierzy, których mogliby umieścić w zbroi szturmowej Mjolnir, co wymagało od użytkownika zdolności fizycznej do radzenia sobie ze stresem noszenia tego elementu technologii. W związku z tym superżołnierze, którzy byli częścią Oriona, musieli zostać wzmocnieni fizycznie.

Problem polegał na tym, że augmentacje nie powiodły się z powodu różnych różnych czynników. Ponadto ci, którzy brali udział w eksperymentach projektu Orion, byli ochotnikami, którzy byli już dorośli. Było też wielu różnych ochotników, którzy zginęli w trakcie eksperymentów, i to doprowadziło do złomowania Oriona.

Silne strony

Superżołnierze Oriona (później nazwani Spartan-I), którzy byli w stanie przetrwać ten proces, ostatecznie stali się ulepszonymi ludźmi, którzy byli silniejsi niż zwykli ludzie. Jednak nie wszystkie ulepszenia zakończyły się pełnym sukcesem, a to oznaczało, że ochotników, którzy mogli przeżyć, nie zawsze uważano za personel wojskowy zdolny do czynnej służby.

W związku z tym, podczas gdy Spartan-I mógł stać się silniejszy niż większość innych zwykłych żołnierzy, wprowadzone im ulepszenia nie były do ​​końca skuteczne. Oznacza to, że nie są dokładnie najlepsi z tej grupy i dlatego superżołnierze Oriona są prawdopodobnie najgorszymi ze wszystkich spartańskich pokoleń.

Spartan-II

O

Mimo że projekt Orion był w dużej mierze porażką, w końcu został wskrzeszony dzięki wysiłkom dr Catherine Halsey, która kierowała projektem, który wkrótce stał się programem Spartan. Chociaż Orion rzeczywiście poniósł porażkę, niepowodzenia tego projektu pozwoliły Halsey na ulepszenie ulepszeń w jej programie Spartan, aby wyprodukować drugą generację spartańskich superżołnierzy znanych jako Spartan-II.

Program Spartan obejmował selekcję dzieci, które miały cechy genetyczne, które były lepsze w porównaniu z innymi dziećmi z ich grupy wiekowej. Są to dzieci, które z większym prawdopodobieństwem dorosną, aby stać się silniejsze, większe, szybsze i mądrzejsze niż inne dzieci. W związku z tym zostali porwani w wieku sześciu lat i zastąpieni klonami, które ostatecznie wyginęły.

Po porwaniu tych dzieci Halsey i ludzie stojący za Programem Spartan poddali je różnym mechanicznym, biologicznym i fizycznym usprawnieniom, które pozwolą im ostatecznie stać się silniejszymi, większymi, szybszymi i mądrzejszymi niż zwykli ludzie. Ich kości są również wzmocnione, aby stały się bardziej wytrzymałe.

Celem ulepszeń i ulepszeń wprowadzonych do tych dzieci jest przygotowanie ich do wspomaganej zbroi szturmowej Mjolnir, która wymaga od użytkownika przewyższania zwykłych ludzi ze względu na wymagania fizyczne i obciążenie, jakie może powodować noszenie zbroi. W związku z tym Spartan-II jako pierwsi połączył zaawansowaną technologię egzoszkieletu z doskonałymi cechami fizycznymi żołnierza.

Silne strony

Ci, którzy byli częścią programu Spartan-II, stali się znacznie silniejsi niż jakikolwiek inny superżołnierz we wszechświecie Halo. Są również uważani za naturalnie lepszych od innych ludzi pod względem genetyki i biologii, ponieważ zostali selektywnie wybrani do udziału w programie. To dlatego, nawet jeśli nie były fizycznie wzmocnione, Spartan-II są nadal silniejsze, większe, szybsze i sprytniejsze niż przeciętny człowiek.

Oprócz tego, że Spartanie-II to ci, którzy zostali poddani największej liczbie eksperymentów i ulepszeń, to oni też byli szkoleni na żołnierzy od dzieciństwa. W wieku zaledwie sześciu lat Spartanie II są już wyszkoleni w sztuce wojennej, a to oznacza, że ​​są wychowywani, by stać się maszynami do zabijania na liniach frontu RB ONZ.

To właśnie charakter produkcji Spartan-II sprawia, że ​​są one lepsze od wszystkich innych superżołnierzy we wszechświecie Halo na poziomie indywidualnym. Niemniej problemy moralne związane z programem i liczne niepowodzenia, które widział, utorowały drogę programowi Spartan III.

Spartan-III

Orion vs. Spartan II vs. III vs. IV: Który superżołnierz jest najsilniejszy?

O

Program Spartan-III był następcą Spartan-II i miał być programem nowej generacji superżołnierzy dla UNSC. Jego celem było wyprodukowanie większej liczby superżołnierzy, które miały być zbędne i bardziej przystępne cenowo w porównaniu do Spartan-II.

Super żołnierze Spartan III byli zazwyczaj dziećmi z kolonii w wieku od 6 do 11 lat i zostali osieroceni z powodu skutków różnych wojen, w które zaangażowana była Rada Bezpieczeństwa ONZ. W związku z tym są to mściwe sieroty, które dobrowolnie poddały się programowi, aby mogli walczyć dla Rady Bezpieczeństwa ONZ i zemścić się na obcych rasach, które zrujnowały im życie.

Żołnierze Spartan-III są jednak wybierani z szerszej puli dzieci i poddawani są efektywniejszym treningom i augmentacjom w porównaniu z tymi, którzy byli zaangażowani w projekt Spartan-II. Oznacza to, że Rada Bezpieczeństwa ONZ mogłaby mieć więcej superżołnierzy na liniach frontu.

Silne strony

Spartan-III został poddany ulepszeniom mniej dotkliwym w porównaniu z eksperymentami przeprowadzonymi na Spartan-II, ponieważ celem było wyprodukowanie superżołnierzy w tańszym i szybszym tempie. Jednak Spartan-III wciąż są szybsze, silniejsze i mądrzejsze od ludzi. Mimo to ich zdolności fizyczne są niewystarczające w porównaniu z tym, co potrafią żołnierze Spartan-II.

Ale podczas gdy żołnierze Spartan-III są obiektywnie słabsi w porównaniu do swoich odpowiedników Spartan-II, są lepiej wyszkoleni w sztuce taktyki wojskowej i współpracy, ponieważ wokół jest więcej żołnierzy Spartan-III. W związku z tym są świetni w wykorzystywaniu taktyki wojskowej na swoją korzyść i wymyślaniu różnych środków współpracy z kolegami z drużyny, aby odnieść sukces na polu bitwy. Może nie są tak silni jak ich odpowiednicy Spartan-II, ale są lepsi w ustawieniu drużynowym.

Co więcej, sam fakt, że Spartan-III jest więcej, oznacza, że ​​mogą przytłoczyć żołnierzy wroga swoją liczbą. Jako takie, ilość i wydajność to tylko niektóre z głównych atutów Spartan-III.

Spartan-IV

Orion vs. Spartan II vs. III vs. IV: Który superżołnierz jest najsilniejszy?

O

Program Spartan-IV jest prawdziwym następcą oryginalnego projektu Orion, ponieważ program ten obejmuje wspomaganie dorosłych ludzi, którzy są już sprawdzonymi żołnierzami na polu bitwy. Dlatego większość super-żołnierzy Spartan IV to ODST (Orbital Drop Shock Troopers), którzy byli zwykłymi ludźmi, ale sprawdzili się jako żołnierze na polu bitwy, mimo że nie byli tak silni jak ich spartańscy odpowiednicy.

Zasadniczo program Spartan-IV jest całkowicie dobrowolny, ponieważ Rada Bezpieczeństwa ONZ nie musiała już porywać dzieci ani przekonywać ich do pomszczenia swoich rodzin poprzez zapisanie się do programu. W związku z tym ochotnicy są już sprawdzonymi członkami armii RB ONZ i są wystarczająco silni i doświadczeni, aby przetrwać ten proces.

ZWIĄZANE Z:

15 najsilniejszych Spartan w rankingu Halo (w tym Master Chief)

Spartan-IV nadal musi przejść augmentację, ale augmentacje nie są tak poważne, jak te, które przeszły ich odpowiedniki Spartan-III i Spartan-II. Ale fakt, że Spartan-IV są sprawdzonymi żołnierzami, którzy pokazali swoją wartość UNSC, sprawia, że ​​nie są tak bezużyteczni jak Spartan-III.

Ale problem z programem Spartan IV polega na tym, że nadal nie jest doskonały. To dlatego, że ci, którzy przeszli tę procedurę, nie zostali wybrani na podstawie ich zdolności genetycznych, ale byli ochotnikami. W związku z tym program Spartan-IV nadal ma porażki, ponieważ niektórzy ochotnicy po prostu nie spełnili wymagań genetycznych.

Silne strony

Spartan-IV są obiektywnie słabsze w porównaniu do Spartan-II i Spartan-III, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że nie zostały poddane tym samym ulepszeniom. Jednak pomimo braku ulepszeń, z nawiązką nadrabiają swoje słabości doświadczeniem.

Superżołnierze Spartan-IV składają się z najlepszych z różnych gałęzi armii UNSC, a to oznacza, że ​​mówisz o najlepszym personelu, jaki może wyprodukować wojsko. Przeszli tak samo rygorystyczne szkolenie jak każdy inny żołnierz i udowodnili, że są świetnymi wojownikami na polu podczas wojny przeciwko Przymierzu.

W związku z tym żołnierze Spartan-IV są wystarczająco silni, aby stawić czoła Spartan-II i Spartan-III na podstawie samych doświadczeń wojskowych. Właśnie dlatego Fireteam Osiris Jamesona Locke’a, oddział złożony z żołnierzy Spartan IV, był tym, który został wysłany po Blue Team Master Chiefa podczas wydarzeń Halo 5: Guardians. Choć ludzie Locke’a mogą obiektywnie nie być tak silni jak poszczególni członkowie Blue Team, mają przewagę pod względem doświadczenia i pracy zespołowej.

Która generacja Spartan Super Soldier jest najsilniejsza?

Jak widać, każde pokolenie Spartan Super Soldier ma swoje mocne strony i przewagi nad sobą. Obiektywnie możemy powiedzieć, że żołnierze Oriona są najsłabsi, ponieważ ten program był porażką.

Kiedy jednak mówimy o pozostałych trzech pokoleniach, trudno jest zdecydować, które jest silniejsze. Obiektywnie rzecz biorąc, Spartanie II mają być silniejsi, ponieważ są genetycznie lepsi, przeszli doskonały trening od szóstego roku życia i zostali poddani większej liczbie eksperymentów i ulepszeń.

Mimo to Spartan-III i Spartan-IV mają przewagę nad Spartan-II. Dlatego tak naprawdę nie możemy powiedzieć, że żołnierze Spartan-II są po prostu najsilniejszym pokoleniem Spartan pod każdym względem. Niemniej jednak z obiektywnego punktu widzenia superżołnierze Spartan-II są lepsi.

Autor

  • Orion vs. Spartan II vs. III vs. IV: Który superżołnierz jest najsilniejszy?

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?