Skip to content

One-Punch Man: Czy Saitama ma nieskończoną moc?

15 de luty de 2023
Saitama1

Gdyby nie główny bohater, Saitama, Człowiek z jednym uderzeniem prawdopodobnie nie byłby tak popularny. I chociaż Saitama może, obiektywnie, być postacią gagową, wciąż jest wystarczająco wyjątkowy, abyśmy mogli poważnie omówić jego moce i umiejętności. Znany jako One-Punch Man, Saitama – w pewnym momencie swojego życia – postanowił zostać najsilniejszą osobą na planecie i obecnie wydaje się, że jest dokładnie tym. Saitama wydaje się niezwyciężony i istnieje bardzo solidna teoria, że ​​nie można go pokonać. Ale jaki jest tego powód? Czy to możliwe, że Saitama ma nieskończoną moc? W tym artykule przeanalizujemy tę możliwość i powiemy ci, czy to możliwe, że Saitama ma nieskończoną moc.

Pytanie, czy Saitama ma nieskończoną moc w Człowiek z jednym uderzeniem jest jednym z najbardziej złożonych w serii i z tego, co mogliśmy wywnioskować z wielu wskazówek rozsianych po całej serii, a także niektórych (nie)oficjalnych informacji i zestawień faktów, Saitama rzeczywiście ma nieskończoną moc i chociaż ma, zgodnie z dla autora, który rozpoczął się na jego widok, stale rośnie i wydaje się, że jego możliwości nie mają granic.

W dalszej części tego artykułu omówimy wyżej udzieloną odpowiedź, ponieważ powiemy ci bardziej szczegółowo o mocach i zdolnościach Saitamy. Damy ci pełną listę wszystkich mocy Saitamy, a także omówimy trochę, czy jego moce i umiejętności mają jakieś ograniczenia, czy nie. Jeśli nie wiesz wszystkiego nt Człowiek z jednym uderzeniemten artykuł może zawierać spoilery.

Jakie są moce i zdolności Saitamy?

Saitama to nieaktywny młody człowiek, który stracił zainteresowanie życiem i który często walczy z tajemniczymi istotami, aby stać się potężnym bohaterem. Jego głównym atakiem jest słynny „One Punch”, prosty cios, który może pokonać bardzo potężnych wrogów, takich jak King of the Seas, Ashura Rhino, King of the Underworld, gigantyczny meteoryt i wielu innych.

Saitama jest obdarzony spektakularną szybkością. Podobny do ninja Thundering Sonic wygląda wolno obok niego. Potrafi natychmiast ukończyć 1500-metrowy kurs; nawet skomputeryzowane systemy celownicze Genosa mają trudności ze śledzeniem go. Może wykorzystać swoją prędkość, aby biec pionowo wzdłuż budynku, aby uratować kawałek łososia, który zamierzał zjeść na lunch.

Nawet Boros w Meteoric Boost jest od niego wolniejszy. Jego podstawowa prędkość jest już wystarczająca, aby uniknąć ataków szablą słynnego ninja Flashy Flash. Saitama może przyjmować wszelkiego rodzaju uderzenia lub płomienie bez ani jednego siniaka. Kiedy Genos stworzył ogromną eksplozję poprzez Spalenie, aby zabić komary Mousmétique, Saitama stał obok niego całkowicie bez szwanku i niewzruszony pomimo żaru płomieni.

Aby zmusić go do ruchu, gdy tylko zdecyduje się pozostać w bezruchu, nawet człowiek tak potężny jak Suiryû ma trudności z zmuszeniem go do cofnięcia się o kilka metrów swoją Mglistą Pięścią Wściekłego Tygrysa. Saitama był twardy jak zwykły człowiek, kiedy był jeszcze słabym człowiekiem. Jako dorosły był w stanie wstać z ugryzieniem Krabotaura, potwora na poziomie Tygrysa, a następnie go zaatakować.

Saitama nie celuje lepiej niż zwykły człowiek. W szczególności mylił się w swoich szacunkach, na przykład gdy nieumyślnie uderzył Sonica w genitalia, zamiast tylko go zastraszyć. Saitama wkłada trochę więcej wysiłku w swoje techniki podczas korzystania z Serii Uwielbienia. Według Borosa, mimo to pokazuje tylko niewielką część swojej mocy. Jednak moc na tym etapie wystarczy, by bardzo łatwo przechytrzyć plagę na poziomie smoka, a nawet Boga.

Czy Saitama ma nieskończoną moc?

Teraz, kiedy omówiliśmy moce i zdolności Saitamy, musimy zobaczyć, czy są jakieś ograniczenia dla tych mocy i zdolności. Mianowicie Saitama jest absolutnie najsilniejszą postacią we własnym wszechświecie i nie było przeciwnika, który mógłby go pokonać w jego obecnym stanie. Ale niezależnie od tych mocy i zdolności, nie jest jasne, czy Saitama jest po prostu obezwładniony, czy też ma nieograniczony czynnik wzrostu, który czyni jego moce nieskończonymi.

Autor podał sprzeczne stwierdzenia co do tego faktu. Początkowo stwierdził, że Saitama był u szczytu swoich mocy na samym początku, twierdząc, że chciał stworzyć mangę, w której bohater nie dorastał do swojego szczytu, ale raczej zaczynał od szczytu. Oznacza to, że Saitama nie może rosnąć pod względem swoich mocy i umiejętności. Jednak w mandze było kilka scen, w których potwierdzono, że moce Saitamy faktycznie ewoluowały i że stał się silniejszy podczas samej walki. Może to oznaczać dwie rzeczy. Po pierwsze, autor nie bardzo radzi sobie z utrzymaniem własnej ciągłości, co nie byłoby wcale takie zaskakujące i tłumaczyłoby błędy ciągłości. Po drugie, autor mógł mieć rację i oznaczałoby to, że Saitama rzeczywiście wystartował u szczytu, ale nie musiał użyć maksimum swoich mocy, co pozwoliłoby na „przestrzeń wzrostu”, ale tylko w ramach już ustalonych ram .

POWIĄZANY:

Czy Saitama może latać i czy będzie mógł to robić w przyszłości?

Teraz jest to podstawowa kwestia i powód, dla którego tak wiele osób zastanawiało się, czy Saitama ma nieskończoną moc, czy nie. Mianowicie, jeśli pierwsza teoria jest prawdziwa, to Saitama nie ma nieskończonej mocy; jest obezwładniony, ale władza ma swoje granice. Jeśli druga teoria jest prawdziwa, to naprawdę może być tak, że moce Saitamy nie mają granic i że może on rosnąć w nieskończoność, a tym samym pokonać każdego przeciwnika. Więc, co to jest?

Cóż, w oparciu o teorię biegania i dowody przedstawione w mandze, Saitama, znany również jako One-Punch Man, naprawdę ma nieskończoną moc. Potwierdzają to liczne przykłady w mandze, ale także niektóre komentarze spoza wszechświata, które wydają się potwierdzać, że w rzeczywistości nie ma ograniczeń co do mocy i zdolności Saitamy. I dlatego wierzymy, że Saitama jest właściwie nieograniczony i że ma nieskończoną moc.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?