Skip to content

One Piece: Dlaczego Yamato nazywa się Oden?

29 de styczeń de 2023
Yamato

Yamato, znana również jako Księżniczka Oni, jest córką byłego cesarza Kaidou w Oda’s Jeden kawałek. Szkolony od najmłodszych lat, by być spadkobiercą Kaidou, Yamato zamiast tego rozwinął głęboki podziw dla samuraja Kozuki Odena. Po jego śmierci Yamato postanowił „stać się” Odenem, udając go i przyjmując jego maniery. Po spotkaniu z Monkey D. Luffym dołączyła do Sojuszu, aby pokonać Piratów Bestii i wydostać się z Onigashimy. Yamato jest pod każdym względem jedną z bardziej intrygujących postaci w serii, aw tym artykule wyjaśnimy, dlaczego ona (lub on) nazywa siebie Oden w Jeden kawałek.

Yamato, mimo że jest biologiczną kobietą, uważa się za mężczyznę i nazywa siebie chłopcem. Opierając się na tym, należy wziąć pod uwagę jej podziw dla nieżyjącego już Kouzuki Odena, w związku z czym Yamato postanowiła „zostać” kolejnym Odenem i zaczęła odnosić się do siebie (lub do siebie) jako Oden na znak szacunku dla wielki samuraj.

Reszta tego artykułu skupi się na Yamato i jej tożsamości. Powiemy Ci wszystkie znane szczegóły dotyczące tego problemu, który nadal pozostaje jednym z ciekawszych punktów bieżącego Jeden kawałek narracja. Musisz jednak mieć świadomość, że w tym artykule będzie kilka spoilerów, więc uważaj, jak do niego podejdziesz.

Dlaczego Yamato nazywa się Oden?

– Oden był mężczyzną, prawda? Więc ja też wybrałem bycie mężczyzną!”

Kwestia tożsamości Yamato jest jedną z najbardziej złożonych kwestii w historii Jeden kawałek, niezależnie od tego, że nie jest to wielka zagadka fabularna i że Yamato ma prawo być kim chce. Mimo to jest to uporczywa zagadka, a jej rozwiązanie ma pewne implikacje dla tego artykułu, dlatego też musimy to omówić tutaj. Mianowicie nie da się odpowiedzieć na to pytanie o Yamato bez omówienia kwestii jej tożsamości.

Jak powiedzieliśmy we wstępie, Yamato jest biologiczną kobietą. Urodziła się jako córka Kaidou, wygląda jak dziewczyna i wszystko w niej jest bardzo kobiece, jeśli chodzi o jej wygląd fizyczny. Mimo to obecnie nazywa siebie mężczyzną, chociaż manga niekonsekwentnie określa ją zarówno jako postać żeńską, jak i męską, w zależności od rozdziału i sytuacji. Ale niezależnie od faktu, że kwestia jej płci jest nadal tajemnicą, dopóki Oda nie zdecyduje się jej rozwiązać (lub nie), istnieje bardzo ważny powód, dla którego Yamato wciąż mówi o sobie jako o mężczyźnie i powód ten jest powiązany Kozuki Odenowi, legendzie Kraju Wano i postaci, która wywarła niezatarte wrażenie na tej części świata Ody.

Mianowicie, Yamato bardzo podziwia legendarnego samuraja Kozuki Odena ponad wszystko, do tego stopnia, że ​​naśladuje każdy jego aspekt. Wielokrotnie nazywała siebie Oden, a nawet naśladowała swoją płeć, nazywając siebie „synem Kaidou”, ponieważ Oden był mężczyzną. Chociaż początkowo wahała się przed przedstawianiem się jako Oden, Yamato z biegiem czasu wyrażała bezpośredni stosunek do tej tożsamości, nawet ogłaszając się jako taka Momonosuke, synowi Odena, ku przerażeniu chłopca.

Yamato pragnie również spełnić cele Odena, a mianowicie otworzyć granice Wano, wbrew życzeniom jej ojca dla kraju. Yamato okazał się mieć silną wolę, stawiając znaczny opór uwięzieniu Kaidou, mimo że nie został w pełni uwolniony. Chociaż początkowo wydawała się mu bardziej podporządkowana, jej walka ze swoim Asem doprowadziła ją do zniszczenia posągu smoka Kaidou w akcie buntu, który od tego czasu doprowadził do bardziej otwartego buntu.

Chociaż w pełni zaakceptowała tę tożsamość, Yamato nie porzuciła swojej pierwotnej osobowości, odnosząc się do Yamato jako do „innego jej imienia”. Yamato nie lubi, gdy ktoś myli jej imię, ponieważ szybko poprawiła Luffy’ego, kiedy zwracał się do niej przez przezwisko. Po przeczytaniu wielkich czynów udokumentowanych przez Odena w jego dzienniku, który uważa za swoją „biblię”, Yamato marzy o opuszczeniu granic Kraju Wano i wypłynięciu w rejs z Piratami Słomianego Kapelusza, tak jak Oden z Piratami Białobrodego i Piratami Rogera dekady temu.

POWIĄZANY:

Kaido vs. Yamato: Kto wygrywa w walce między ojcem a synem?

Jak widać, jest to dość złożony problem. Przede wszystkim Kozuki Oden był wrogiem jej ojca, Kaidou, który był bezwzględnym władcą Wano, aż do porażki z rąk Monkey D. Luffy’ego. Kaidou był bezwzględnym władcą, ale był też gównianym ojcem i było to oczywiste przy kilku okazjach; chociaż chciał, aby Yamato był potężnym wojownikiem i jego następcą, tak naprawdę nie troszczył się o nią zbytnio i nie było między nimi miłości, gdy była mała. Jak można się domyślić, Kaidou nie był najłagodniejszym i najmilszym z ojców. Jest też jednym z powodów, dla których ma bardzo męską postawę i walczy jak chłopak, mimo że jest dziewczyną.

Drugą rzeczą godną uwagi jest to, że Yamato jest właściwie dziewczyną, ale tylko z powodu Odena wyraźnie zdecydowała się nazywać siebie chłopcem. Mianowicie nie dość, że podziwia jednego z największych rywali swojego ojca, to jeszcze przez niego zmieniła całą swoją tożsamość. I to jest właściwie odpowiedź na pytanie, które postawiliśmy tutaj w tym artykule. Yamato nazywa siebie Oden, ponieważ tak bardzo podziwia zmarłego samuraja. Nie wystarczyło walczyć jak Oden i nie wystarczyło go po prostu podziwiać, Yamato musiała całkowicie stać się Odenem, aby pokazać, jak bardzo szanuje samurajów.

I dlatego postanowiła „stać się” Odenem, a jak powiedziała w przytoczonym zdaniu Oden był mężczyzną, więc aby „stać się” Odenem, musiała też stać się mężczyzną. I dlatego Yamato wciąż nazywa siebie Oden. W następnej sekcji postanowiliśmy opowiedzieć wam trochę o spuściźnie Odena, abyście lepiej zrozumieli znaczenie jego spuścizny w tradycji Jeden kawałek.

Dlaczego Kozuki Oden jest tak ważny?

Pomimo tego, że Kozuki Oden nigdy nie był widziany w głównej narracji – tylko poprzez retrospekcje – ma niezwykle ważną spuściznę Jeden kawałek, zwłaszcza w Kraju Wano. Jego imię i jego działania coś symbolizują, a wiele postaci później albo zostało zainspirowanych Odenem, albo kontynuowało budowanie na jego dziedzictwie. To dziedzictwo zaczęło się dwadzieścia lat przed rozpoczęciem głównego wątku, kiedy Orochi odwiedził Kuri, żądając, aby Oden pozwolił mu budować fabryki w regionie. Słysząc to io masakrze rodziny Hyogoro, Oden nie mógł już tego znieść i rozpłakał się. Zanim jego wasale i rodzina Oden zdecydował się definitywnie zaatakować Kaidou dla ich szczęścia. Następnie Oden wyrusza ze swoimi dziewięcioma najważniejszymi wasalami, aby pokonać najeźdźcę pirata.

Przed wyjazdem Oden napisał list do swojej żony, w którym poprosił ją, by użyła swoich mocy, aby pomóc pokonać Kaidou w przyszłości, na wypadek gdyby zginął próbując. Obie frakcje spotkały się w Udon i rozpoczęły walkę. Po rozpoznaniu Shinobu (który zaczął im pomagać) i odparciu dziesiątek podwładnych Kaidou Odena, udało mu się zrobić świetne cięcie na pirat.

POWIĄZANY:

Czy Kozuki Oden żyje w One Piece? Jak to jest możliwe?

Zaraz potem Oden usłyszał fałszywego Momonosuke proszącego o pomoc, co Kaidou wykorzystał, by pokonać go jednym ciosem swoim kanabo. Po udobruchaniu wszystkich wrogów, Piraci Bestii uwięzili Odena i jego podwładnych, skazując ich na śmierć przez ugotowanie w ciągu trzech dni. W tym czasie Oden po raz ostatni widział Tokiego, któremu powierzył od niego miecze.

Trzy dni później Oden i jego wasale mieli zostać publicznie straceni, więc Oden poprosił o uwolnienie. Po przedyskutowaniu tego z Kaidou, zgodził się wytrzymać gotowanie przez godzinę, aby zostać uwolnionym. Po rozmowie Oden szybko wszedł do wrzącego garnka i zaczął przytrzymywać swoich podwładnych deską, żeby się nie spalili. Gdy wszyscy widzieli jego determinację, Oden zaczął znosić wspomnianą egzekucję minuta po minucie.

1675001171 561 One Piece Dlaczego Yamato nazywa sie Oden.webp

Wkrótce po tym, ku zaskoczeniu wszystkich obecnych, Oden był w stanie oprzeć się uzgodnionemu czasowi w oleju. Jednak Orochi nie był z tego zadowolony i postanowił w ostatniej chwili zmienić metodę egzekucji z gotowania żywcem na pluton egzekucyjny. Zdając sobie sprawę z zagrożenia, Oden ostatkiem sił wyrzucił Dziewięć Czerwonych Pochew z kotła, mówiąc im, aby zrobili wszystko, co w ich mocy, aby w końcu otworzyć Kraj Wano na świat zewnętrzny. Po wymianie kilku słów z Kaidou, strzelił wyczerpanemu i bardzo wychudzonemu Odenowi w głowę, aby zakończyć jego cierpienie. W końcu ciało Odena wpadło do oleju, a samuraj zmarł z szerokim uśmiechem.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?