Skip to content

One Piece: Czy młot Usoppa jest jego najsilniejszą bronią?

12 de kwiecień de 2023
UsoppHammer

Spośród wszystkich członków załogi Słomianego Kapelusza Jeden kawałek, Usopp jest znany jako komiczna ulga i zdecydowanie najbardziej tchórzliwy członek. Teraz, podczas gdy tchórzostwo Usoppa mogło nie odzwierciedlać jego prawdziwych mocy, z pewnością nie widzieliśmy zbyt wiele tego ostatniego z powodu tego pierwszego. Dlatego wybraliśmy się w podróż, aby odkryć, jak silny jest Usopp w naszych wcześniejszych artykułach, a ten właściwie będzie spin-offem tych artykułów. Mianowicie Usopp znany jest jako genialny strzelec, ale ma też do dyspozycji cały arsenał innych rodzajów broni. W tym artykule dowiesz się, czy jego młot jest jego najsilniejszą bronią.

Usopp ma w sumie cztery młoty, które widzieliśmy – zwykły młot roboczy, „5-tonowy młot”, „10-tonowy młot” i „100-tonowy młot” – ale żadnego z nich nie można było sklasyfikować jako jego najsilniejsza broń. Ponieważ jest strzelcem wyborowym, ma sens, że jego proce są jego najsilniejszą bronią, w szczególności Kabuto i Kuro Kabuto.

W dalszej części tego artykułu dowiesz się wszystkiego o umiejętnościach strzeleckich i broni Usoppa, skupiając się na młotach i procach. Mogą pojawić się spoilery, ale Usopp jest dość intrygującą postacią i chcemy przekazać wam jak najwięcej informacji; dlatego ostrzegamy cię, jeśli nie jesteś w pełni na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami z serii.

Usopp ma cztery młoty, ale nie są one jego najsilniejszą bronią

Usopp jest strzelcem wyborowym i snajperem, skupiającym się przede wszystkim na używaniu broni dalekiego zasięgu (chociaż nigdy nie używa broni palnej, o czym pisaliśmy tutaj na Fiction Horizon). Ale poza tym Usopp ma do dyspozycji wiele innych broni, które tworzą stosunkowo potężny arsenał… no dobra, kłamiemy. Mimo to wszystko jest w zgodzie z Usoppem, ponieważ jego najpotężniejszą bronią jest umiejętność kłamania. Jednak nie jest to „broń”, o której będziemy tutaj mówić. Usopp rzeczywiście ma do dyspozycji cztery młoty, które przedstawimy wam tutaj:

  • The Młot Usoppa to broń stworzona przez Usoppa. Zasadniczo jest to tylko młot, którego użył do naprawy Going Merry, ale użyje go w walce, jeśli zajdzie taka potrzeba. Po podpaleniu Chew za pomocą Hissatsu Kaen Boshi, powalił go tym młotem. Potem uderzył go jeszcze kilka razy. W walce z agentami Baroque Works użył również tego młota do Hissatsu Usotcho Hammer Suisei, wspólnego ataku Usoppa i Tony’ego Tony’ego Choppera, w którym biorą jeden z młotów Usoppa i rzucają nim w przeciwnika z przyczepioną gumką do rogów Choppera.
  • The Funt Usoppa jest jedną z broni Usoppa, a raczej manekinem rzekomo ważącym pięć ton (kłamstwo), którego używa w bitwach z Mr.4 i Miss Merry Christmas, pozornie kończąc nim Mr.4. Broń jest zbudowana z dwóch patelni przymocowanych do długiej laski. Na dodatek młotek otrzymał czarną nakładkę i fałszywe napisy, aby stworzyć idealną iluzję. W rzeczywistości młot waży zaledwie dwa kilogramy. Przeciwko Peronie wykorzystuje dalszy rozwój zwany Złotym Funtem Usopp.
  • The Złoty funt Usopp, podobnie jak Funt Usoppa, to tylko atrapa młotka. Ma zwodniczą wagę 10 ton, ale w zasadzie jest to tylko balon, który ma przestraszyć przeciwników Usoppa. Dokładnie to działa również przeciwko Peronie, która mdleje tym atakiem w połączeniu z Hissatsu Gokiburi Boshi.
  • The Uso 100-tonowy młot po raz pierwszy widziano w Film jednoczęściowy: Z. Usopp używa odmiany swojego ataku Pound, który rzekomo uderza przeciwnika z siłą równą 100 tonom wagi (kłamstwo). Chociaż idealna waga jest dwudziestokrotnie większa od „5-tonowego młota”, ma mniej więcej te same wymiary i jest również podstępem, a nie potężną bronią. Ten młot był również widziany po jego walce z Sugarem i Trebolem.

Jak widać, młoty są przydatne, a Usopp używał ich w różnych trudnych sytuacjach. Mimo to są w zasadzie tylko przedłużeniem jego innej potężnej „broni”, jego zdolności do kłamstwa. Jedynym naprawdę skutecznym młotem jest Młot Usoppa, zwykły młot; wszystkie inne to iluzje. Więc nie, młoty Usoppa nie są jego najpotężniejszą bronią, a większość z nich jest „przydatna”, ponieważ Usopp wie, jak sprzedać kłamstwo.

POWIĄZANY:

One Piece: Oto dlaczego Usopp jest nazywany „Bogiem”!

Najpotężniejszą bronią Usoppa są jego proce

Z drugiej strony, naprawdę istnieje grupa broni, którą Usopp potrafi skutecznie używać – jego proce. Było kilka wariantów, ale najsilniejszymi jak dotąd – a tym samym najsilniejszą bronią Usoppa – są Kabuto i Kuro Kabuto.

Kabuto to proca, której Usopp po raz pierwszy używa w swoim przebraniu Sogekinga w lobby Enie. Po tym, jak Usopp ponownie dołącza do gangu piratów Mugiwara, ostatecznie używa broni nawet bez maski. W przeciwieństwie do starej procy Usoppa, Kabuto ma długi pręt trzymający, zwiększający stabilność broni. Widelec ma teraz okrągły kształt, który jest otwarty u góry i do którego przymocowanych jest pięć pasków.

Tarcza Oddechu zwiększa zarówno siłę strzału, jak i celność broni. Ponadto do każdej rozpórki przymocowana jest tarcza, taka jak tarcza płomienia, tarcza błysku lub tarcza uderzenia. To pozwala mu zmieniać uderzenia i zaskakiwać przeciwnika każdym strzałem.

Dojrzały Czarny Kabuto

Usopp używa Kuro Kaburo jako procy po przeskoku czasowym. Usopp pracował nad jego rozwojem przez dwa lata. Kiedy Usopp walczy ze strażnikami Pałacu Ryugu, najpierw zostaje odpowiednio przedstawiony i otrzymuje swoje imię. Jest identycznie zaprojektowany i ma taką samą funkcjonalność jak poprzedni Kabuto i jest tylko trochę większy niż jego poprzednia proca, Ginga Pachinko, przynajmniej jeśli chodzi o jej podstawową formę.

POWIĄZANY:

One Piece: Czy Usopp zjada diabelski owoc?

Jest również bardziej przenośny niż poprzedni Kabuto. Może używać ataków ze swojej poprzedniej zbrojowni, chociaż używa ich głównie ze swoimi Pop Greens i innymi nowymi technikami. Usopp mógł go zręcznie używać w walce w zwarciu ze zwykłymi przeciwnikami w sercu Złota, chociaż nie było to tam kanonicznie widoczne. Przypominało to drewniany kij.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?