Skip to content

Czy Big Mom jest gigantem w One Piece? (i jaka jest jej rasa?)

26 de luty de 2023
BigMomG

Big Mom, pełne imię Charlotte Linlin, była jednym z Czterech Cesarzy z mangi Jeden kawałek. Jest kapitanem Piratów Big Mom i jednym z Czterech Imperatorów rządzących Nowym Światem, jako ich jedyna członkini. Jest także matką bardzo dużej Rodziny Charlotte, której liczne dzieci tworzą infrastrukturę jej załogi. W tym artykule dowiesz się, do jakiej rasy należy Big Mom, czyli czy jest Olbrzymem ze względu na swój wzrost.

Chociaż ma 880 cm (28’10½”) wzrostu i wygląda jak olbrzym, Big Mom tak naprawdę nie jest olbrzymem, jak definiuje się rasę w świecie Jeden kawałek. Mianowicie w rozdziale 866 Jeden kawałek manga, potwierdzono, że Charlotte Linlin, wówczas pięcioletnia, była zwykłym człowiekiem; jest za duża jak na człowieka, dużo wyższa niż jej rodzice, ale nie jest olbrzymem.

Reszta tego artykułu skupi się na postaci Big Mom i jej rasie. Znamy odpowiedź na to pytanie, więc powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat, a także przedstawimy rasę Olbrzymów, tak jak została ukazana w świecie Eiichiro Ody Jeden kawałek. Niektóre spoilery mogą być obecne.

Czy Big Mom jest gigantem? Jeden kawałek?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy wyjaśnić, kim są Giganci w świecie Jeden kawałek. Giganci to rasa istot, która znacznie przyćmiewa inne znane rasy Jeden kawałek świat w rozmiarze. Najbardziej znane są te z wyspy Elbaf. Ich oczekiwana długość życia wynosi 300 lat, więc są również najdłużej żyjącą rasą. Istnieją również plemiona starożytnych gigantów i nieznane plemię Yeti Cool Brothers.

Będąc gigantami, z wyglądu są dosłownie gigantycznymi istotami ludzkimi. Są tak duże, że kiedy płaczą, ich łzy mogą pokryć nimi duże obszary ziemi. Są one w większości oparte na projektowaniu i wierzeniach Wikingów, ale nie wszystkie z nich wydają się być związane z Wikingami, co jest typowe dla gigantów z Elbaf. Jaguar D. Saul powiedział Nico Robinowi, aby nie mylił go z barbarzyńcami z Elbaf.

Nie należy ich mylić z dużymi ludźmi, takimi jak Niszczyciele Kairiki z rodziny Franky czy Bartholomew Kuma. Dla olbrzyma ci ludzie są niczym więcej niż „przerośniętymi mrówkami”. Wielcy ludzie na najwyższym poziomie osiągają wysokość olbrzyma, normalny człowiek osiąga tylko taką wysokość do kostek w porównaniu. Edward Newgate, duży człowiek, pokazał, że całe jego ciało jest niewiele wyższe niż głowa giganta Lonza. Zwykłe olbrzymy mają co najmniej 12 metrów wzrostu, podczas gdy najwyższy znany człowiek, Charlotte Linlin, ma „tylko” 8,8 metra wzrostu.

Niektóre olbrzymy, takie jak Oars i jego potomek Oars Jr., są około cztery razy większe od przeciętnego olbrzyma i wyrastają im rogi z głowy, a także mogą mieć unikalne kolory skóry (takie jak różowy lub żółty). Jednak Sanjuan Wolf jest nawet większy od nich, jest cztery razy wyższy od Oarsa i tak duży jak budynek siedziby Marineford. Jest uważany za wyjątkowego wśród gigantów ze względu na jego ogromne rozmiary, chociaż przypisywano to mocy nadanej przez Diabelski Owoc, która pozwala mu być większym niż zwykle.

Giganci mają znacznie dłuższą oczekiwaną długość życia niż wszystkie inne rasy i mogą żyć co najmniej trzy razy dłużej niż ludzie. Hajrudin przypominał starszego chłopca w wieku 18 lat; jako gigant po osiemdziesiątce nie wygląda dużo młodziej niż Dorry i Brogy, którzy są prawie dwa razy starsi. Jorl i Jarl są najstarszymi znanymi gigantami, mają prawie trzy i pół wieku i wyglądają jak starcy. Są też kruche, gdyż Jorl zmarł po rzuceniu na ziemię, ponieważ jego ciało nie wytrzymało takich obrażeń.

Podczas przygody Słomkowych na wyspie Punk Hazard natknęli się na gigantyczne kości zwłok, które przypominały olbrzymów z Oars i Oars Jr. Przypadkowo, frontowe drzwi miały logo przedstawiające wizerunek tej samej gigantycznej czaszki z rogami. Wyspa była domem dla wielu eksperymentów mających na celu stworzenie sztucznych gigantów na użytek Światowego Rządu; praktyka, która była przekazywana przez setki lat, często z katastrofalnymi skutkami. Kiedy Trafalgar Law mówi o eksperymentach, pokazana jest gigantyczna postać przypominająca Oarsa.

POWIĄZANY:

Czy Luffy pokona Big Mom? (Jak kiedy)

Procedura rozszerzenia przez wiele stuleci była nieskuteczna ze względu na swoją złożoność. Nawet Vegapunk, czołowy naukowiec piechoty morskiej, poniósł porażkę. Jego rywal, Caesar Clown, odniósł większy sukces, ale jego nieetyczne procedury wymagają rozpoczęcia procesu od niemowlęctwa, a skutki uboczne kontynuacji eksperymentów narażają ich życie na śmiertelne niebezpieczeństwo, a oni by umarli, gdyby nie byli. uratowany. W świetle tego jest mało prawdopodobne, aby udane rozszerzenie zapewniło długą żywotność, jaką cieszą się prawdziwi giganci.

Jaki jest związek między Big Mom a Giants?

Giganci żywią zaciekłą nienawiść do Big Mom, która jest jednym z Czterech Cesarzy. Przede wszystkim ten silny pirat był odpowiedzialny za śmierć jednej z bohaterek ludu gigantów, Yorle, gdy miała zaledwie 5 lat, a także za zniszczenie części wioski Elbaf. Potem, kiedy Big Mom obchodziła swoje szóste urodziny, a Caramel i inne sieroty z Owczarni zniknęły, olbrzym był świadkiem sceny, która go przeraziła.

Giganci na całym świecie w końcu usłyszeli tę wiadomość i od tego czasu ich nienawiść i wstręt do Charlotte Linlin były takie, że nie odważyli się już wymówić jej imienia. Znacznie później miało miejsce inne wydarzenie między rodziną pirata a Gigantami z Elbaf: nieudane małżeństwo Charlotte Laury i księcia Lokiego. To małżeństwo zakończy się ucieczką Laury i nieudaną próbą zastąpienia jej przez Big Mom jej siostrą bliźniaczką: Chiffon.

To właśnie po tym wydarzeniu Big Mom zrezygnowała z prób uczynienia Giants swoimi sojusznikami. Co więcej, chociaż Linlin szczyci się swoim marzeniem o stworzeniu utopii, w której wszelkiego rodzaju gatunki mogą żyć w harmonii i bez dyskryminacji, w tym miejscu nie mieszka ani jeden olbrzym, a kiedy Vinsmoke Jajji wspomniał o tej pozornej nieobecności, Linlin nagle się wściekł.

Dlaczego Big Mom jest taka duża?

Teraz, gdy ustaliliśmy, że Big Mom nie jest gigantem w One Piece, kwestia jej rozmiaru wciąż pozostaje. Przyczyna wzrostu i wagi Big Mom nigdy nie została szczegółowo zbadana w One Piece; możemy jednak założyć, że Big Mom jest duża z powodu jej zaburzeń odżywiania, które spowodowały, że urosła do nienaturalnych rozmiarów, przypominających rozmiar Giant.

W jakim wyścigu jest Big Mom Jeden kawałek?

Teraz, gdy ustaliliśmy, że Big Mom nie jest gigantem w Jeden kawałek, niezależnie od jej rozmiarów, możemy potwierdzić, że jest zwykłym człowiekiem. Zostało to potwierdzone w rozdziale 866 Jeden kawałek manga, w której widzimy młodą Charlotte Linlin z rodzicami:

Czy Big Mom jest gigantem w One Piece i jaka

POWIĄZANY:

Czy Big Mom naprawdę nie żyje w One Piece? (& Co się z nią stało?)

Ten panel potwierdza dwie rzeczy. Po pierwsze, że Charlotte Linlin jest człowiekiem, jak sam Oda napisał na stronie. Widzimy również, że jej rodzice są zwykłymi ludźmi, co dodatkowo potwierdza to twierdzenie. Po drugie, Charlotte Linlin była za duża od dzieciństwa i że w wieku pięciu lat była znacznie większa niż jej rodzice. Nie podano powodu, ale teraz wiemy, że nie dlatego, że jest gigantem.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?