Skip to content

One Piece: All 7 of Luffy’s Bounties, od odcinka 43 do rozdziału 1053

25 de marzec de 2023
LuffyBount

Tak, wszyscy wiecie, że pirat jest plagą siedmiu mórz, serduszko? Tak, oczywiście, że tak! I dlatego władze wyznaczyły nagrody za głowy piratów. Tak potoczyły się sprawy w prawdziwym życiu i świecie One Piece. W świecie One Piece nagroda to suma pieniędzy wyznaczona za osobę za schwytanie, którą piechota morska i rząd światowy płacą za schwytanie i ekstradycję poszukiwanej osoby. Nagrody są zwykle ustalane przez marines i mogą się zmieniać w czasie w zależności od tego, jak znany staje się dany pirat w pewnym momencie swojej kariery.

Ten artykuł nie będzie ogólnym przeglądem nagród w grze Jeden kawałek ale raczej skupi się na nagrodach jednej konkretnej postaci, a mianowicie Monkey D. Luffy. Do tej pory Monkey D. Luffy wyznaczył siedem następujących nagród:

Hojność Od – Do Suma (Jagody)
Pierwsza nagroda Rozdział 94 – Rozdział 213
Odcinek 43 – Odcinek 128
30 000 000
Druga nagroda Rozdział 213 – Rozdział 435
Odcinek 128 – Odcinek 320
100 000 000
Trzecia nagroda Rozdział 435 – Rozdział 601
Odcinek 320 – Odcinek 521
300 000 000
Czwarta nagroda Rozdział 601 – Rozdział 801
Odcinek 521 – Odcinek 746
400 000 000
Piąta nagroda Rozdział 801 – Rozdział 903
Odcinek 746 – Odcinek 879
500 000 000
Szósta nagroda Rozdział 903 – Rozdział 1053
Odcinek 879 – Odcinek do ustalenia
1 500 000 000
Siódma nagroda Rozdział 1053 – aktualny
Odcinek do ustalenia – aktualny
3 000 000 000

Teraz powiemy ci trochę o każdym z nagród.

Pierwsza nagroda Luffy’ego

Suma: 30 000 000

Po ogólnym zamieszaniu w Arlong Park, Luffy wraz z innymi rannymi został wysłany do doktora Nako, aby wyleczył jego rany. Gdy Nami przeszła przez wieśniaków i wskoczyła na pokład statku, Luffy i reszta natychmiast zdali sobie sprawę, że ukradła portfele wieśniaków podczas przechodzenia. Po tym zabawnym incydencie na końcu, Luffy i jego załoga wypłynęli później z Nami. Gdy Piraci Słomianego Kapelusza płynęli w kierunku Grand Line, byli zaskoczeni, widząc plakat nagrody, który spadł z gazety, którą kupiła Nami, plakat był za Luffy’ego, który wyznaczył nagrodę w wysokości 30 000 000 Jagód.

Luffy stał się najbardziej poszukiwanym piratem w całym East Blue, a także najpotężniejszym. Gdy załoga Luffy’ego płynie, patrzy na mapę i widzi wyspę, na której znajdowało się miasto Loguetown, miejsce narodzin i śmierci Króla Piratów. Chcąc zobaczyć miejsce, w którym urodził się i stracony Gold Roger, a także kupić przydatne rzeczy i zapasy w mieście, Luffy i załoga postanowili zacumować w tym miejscu. Po przybyciu na miejsce Luffy postanowił odwiedzić platformę egzekucyjną, na której stracono Gol D. Rogera.

POWIĄZANY:

Czy Luffy zostanie królem piratów? (& Gdy?)

Druga nagroda za Luffy’ego

Suma: 100 000 000

Podczas swojej ostatniej walki z nim, Luffy zaatakował Crocodile’a z taką siłą, że przebił warstwę litej skały, a Crocodile został wysłany w powietrze, ostatecznie pokonując Shichibukai. Spadając z powrotem do ruin, Luffy podziękował Nefertari Cobra za pomoc, której udzielił. Po otrzymaniu fiolki z antidotum na truciznę Krokodyla od Miss All-Sunday, Luffy zebrał resztki sił, by wyprowadzić króla i agenta Baroque Works z ruin. Wykorzystując ostatnie siły, Luffy zostaje zabrany z powrotem do swojej załogi, a król go niesie.

Za jego mężne bohaterstwo w ratowaniu Alabasty, Luffy i jego załoga byli potajemnie traktowani jako VIP-y przez członków rodziny królewskiej przez trzy dni. Po całkowitym wyleczeniu obrażeń spowodowanych walką z Krokodylem, Luffy i jego załoga postanowili opuścić pałac, zanim dopadną ich podejrzliwi marines. Dopiero gdy wracali na statek, który był zabezpieczony przez Pana 2, zanim marines mogli go znaleźć, Luffy i pozostali zaoferowali Vivi opcję dołączenia do załogi. Crocodile został ostatecznie aresztowany i zawstydzony, co spowodowało jego usunięcie z Warlords of the Sea i zwiększenie nagrody za Luffy’ego do 100 000 000 Jagód.

Trzecia nagroda za Luffy’ego

Suma: 300 000 000

Trzecia nagroda została zwiększona po serii wydarzeń, które miały miejsce. Wydarzenia, które zapewniły Luffy’emu nową nagrodę, obejmują atak na Enies Lobby, który osobiście przewodził, a także zwycięstwo nad licznymi agentami rządowymi, w tym niesławnym Robem Luccim i Blueno z CP9, potężnej organizacji, podczas uratuj swojego przyjaciela Nico Robina przed przejściem przez Bramy Sprawiedliwości i egzekucją.

Z pomocą rodziny Franky, Luffy pokazuje załodze swoją nową nagrodę, teraz 300 000 000 Jagód, ponieważ Franky również miał jedną. Rodzina Franky poprosiła Luffy’ego, aby zabrał Franky’ego ze sobą zgodnie z planem, kradnąc jego stringi. Po tym, jak Iceburg wprowadza Słomkowych na swój nowy statek, Thousand Sunny, Sanji biegnie z Zoro, aby powiedzieć Luffy’emu, że wiceadmirał Garp popłynął na przeciwległy brzeg w pozycji do ataku. Następnie Luffy odrzuca rzemyki Franky’ego i każe mu od teraz żeglować z nimi. Franky następnie mówi, że chce zobaczyć swój wymarzony statek. Następnie Franky dołącza do załogi.

Czwarta nagroda za Luffy’ego

Suma: 400 000 000

Artykuł przeczytany przez Rayleigha ujawnił, że Luffy rzeczywiście zinfiltrował Marineford po raz drugi w towarzystwie Jinbe i Rayleigha. Kilka dni wcześniej okazuje się, że po obrabowaniu statku marynarki wojennej otoczyli raz Marineford, co według komandora porucznika okrążanie wyspy jest nabożeństwem żałobnym dla poległych. Następnie Luffy wszedł na plac i zadzwonił dzwonkiem Ox Bell 16 razy, rzucając bukiet kwiatów w gruzy, po czym skłonił głowę w cichej modlitwie i natychmiast opuścił Marineford.

Podczas gdy wielu innych piratów, takich jak Supernovas, spekulowało, co to może oznaczać, Piraci Słomianego Kapelusza rozumieją ukryte znaczenie działań Luffy’ego. Zoro był jedynym, który powoli to rozgryzł, wierząc, że Luffy nie zrobiłby czegoś takiego. Po krótkim czasie Zoro rozszyfrowuje wiadomość i przekazuje Peronie jej znaczenie, pokazując jej, że na prawym ramieniu Luffy’ego znajduje się tatuaż, który mówi:3D2Y” z przekreślonym „3D”, co oznacza, że ​​ich spotkanie odbędzie się dopiero za trzy dni. tak jak planowali, jeśli nie to za 2 lata. Ze względu na jego wysiłki w Marineford i jego wcześniejszy atak na Światowego Szlachcica, Luffy był teraz uważany za wyjątkowo niebezpieczną osobę, zwiększając nagrodę jeszcze bardziej do 400 000 000 Jagód.

POWIĄZANY:

One Piece: Czy Luffy i Rayleigh są spokrewnieni?

Piąta nagroda za Luffy’ego

Suma: 500 000 000

Po upadku Doflamingo, Luffy i jego grupa udali się do pałacu, a później zatrzymali się w starym domu Kyrosa, aby odpocząć i odzyskać siły. To był właściwie główny powód, dla którego jego nagroda została zwiększona. Powiązania Doflamingo ze Światową Szlachtą były dobrze znane, a pokonanie go, który był tak potężnym złoczyńcą, sprawiło, że Luffy stał się jeszcze bardziej znany. Luffy chciał również nowego zdjęcia do swojego plakatu, gigantycznej wersji, którą Boa Hancock umieściłaby w swoim zamku.

Luffy wciąż leczył się z Doflamingo trzy dni po jego stracie, kiedy poznał prawdę o ojcu Rebeki. Nawet po tym, jak Kyros przyznał, że wymyślił tę plotkę, nie był z niej zadowolony. Marines przygotowywali się do znalezienia Słomkowych, kiedy Bartolomeo wszedł do domu po tym. Ujawnił również, że on i inni gladiatorzy opracowali strategię ucieczki. Luffy uciekł z domu z innymi, ale potem zmienił zdanie i powiedział, że musi coś zrobić.

Szósta nagroda za Luffy’ego

1679775831 95 One Piece All 7 of Luffys Bounties od odcinka 43.webp

Suma: 1 500 000 000

Po pokonaniu Charlotte Cracker, Luffy zmierzył się ze swoim bratem, Charlotte Katakuri, który był znacznie bardziej niebezpiecznym przeciwnikiem. Mimo to, w walce dwóch tytanów, Luffy’emu udało się wyjść na prowadzenie, choć początkowo na to nie wyglądało. Mianowicie Luffy upadł, ale udało mu się wstać. Następnie Katakuri pyta go, czy planuje kiedykolwiek wrócić, by pokonać Big Mom, na co Luffy odpowiada, że ​​oczywiście tak, ponieważ chce zostać Królem Piratów. Katakuri mówi mu, że widzi daleko w przyszłość, zanim upada ze wszystkich sił, co oznacza zwycięstwo Luffy’ego. Luffy następnie zakrywa usta Katakuri kapeluszem, jako znak szacunku dla przeciwnika.

Po wydarzeniach na Whole Cake Island i zwycięstwie nad braćmi Charlotte, Crackerem i Katakuri, nagroda za Luffy’ego wzrosła do 1 500 000 000, co czyni go jednym z najniebezpieczniejszych i najbardziej znanych piratów na całym świecie. To był niesamowity wyczyn, ale przyszłe wydarzenia miały pokazać, że to nie koniec przygód i wysiłków Luffy’ego, ponieważ ta niesamowicie wysoka nagroda również wkrótce zostanie zwiększona.

Siódma nagroda za Luffy’ego

Siódmy list gończy Monkey D. Luffy27 1

Suma: 3 000 000 000

Kraj Wano był jednym z najlepszych wątków w całej serii. W końcu udowodnił, że Luffy jest warty, ponieważ pokonał Kaido, podczas gdy jego sojusznicy pokonali także Big Mom. Ale nie tylko to, osobiście poprowadził najazd na Onigashimę, który ostatecznie doprowadził do klęski Kaido. Po tych wydarzeniach był w stanie uczynić Kraj Wano swoim własnym terytorium. Światowy Rząd zauważył również, że aktywował prawdziwe moce swojego Diabelskiego Owocu, Hito Hito no Mi, Model: Nika.

POWIĄZANY:

Jak Luffy i Kaido zdołali podzielić niebo? (i kto jeszcze to zrobił?)

Klęska Kaido i Big Mom również doprowadziła do wielu zmian w pirackim świecie, ponieważ dwóch byłych cesarzy zostało zastąpionych odpowiednio przez Luffy’ego i Buggy’ego, co również ustąpiło miejsca zwiększeniu nagrody za Luffy’ego. Ze względu na wszystko, o czym właśnie rozmawialiśmy, jego nagroda została zwiększona do 3 000 000 000, co stanowi obecną nagrodę za Luffy’ego w serii.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?