Skip to content

Oden kontra Kaido: Kto wygrał walkę (i czy jest naprawdę silniejszy?)

25 de wrzesień de 2022
OvK

Jeden kawałek to anime, które z pewnością ma sporo silnych i potężnych postaci. Kaido of the Beasts jest jedną z tych postaci, ponieważ jest uważany za jedną z najsilniejszych postaci w całej serii. Chociaż jego rola jest mniejsza od porażki z Luffy’m w Wano Country, nadal jest budzącą grozę postacią i świetnie nadaje się do porównań. W tym artykule wrócimy do walki, którą stoczył z Kozuki Oden, aby powiedzieć, kto wygrał tę walkę i czy zwycięzca walki jest naprawdę silniejszym zawodnikiem.

I chociaż Kaido wygrał walkę z Odenem, było to spowodowane sztuczką, ponieważ Oden był bliski pokonania Imperatora. Mimo to wydaje się, że był to celowy element fabuły, ponieważ wszystko, co wiemy o Kaido z jego walk z Luffym, wskazuje na to, że Imperator jest silniejszy niż Kozuki Oden, więc nadal mamy Kaido jako silniejszego, mimo że Oden prawie go pokonał.

W dalszej części tego artykułu postaramy się omówić powyższą odpowiedź, ponieważ będziemy bardziej szczegółowo porównywać Kozuki Oden i Kaido. W kilku kategoriach zobaczysz, kto jest silniejszy z tych dwóch i dlaczego nasza odpowiedź jest taka, jaka jest, tj. dlaczego Kaido, zgodnie z naszą analizą, byłby w stanie pokonać Kozuki Odena.

Moce fizyczne

Oden był bardzo potężny nawet od najmłodszych lat, ucząc się polować, gdy był jeszcze dzieckiem, a nawet pokonując swoich wrogów od najmłodszych lat. Jego zdolności fizyczne były takie, że sam pobyt w kwaterze Shimotsuki Yasuie spowodował, że zniszczył swój pokój w taki sposób, że wydawał się być przyczyną klęski żywiołowej według słów daimyo, który go wspierał.

Oden miał wystarczająco dużo siły, aby przez trzy pełne dni utrzymać Moby Dicka sam na łańcuchu, pomimo kilku jednoczesnych ataków gigantycznych zwierząt wodnych i zderzeń z górami lodowymi, nawet gdy spał. Ponownie pokazał swoją wielką siłę, będąc w stanie utrzymać dużą deskę przez godzinę, w której jego dziewięciu wasali zostało umieszczonych, aby uchronić ich przed egzekucją, a następnie wypchnął ich z garnka, aby uciekli, a wszystko to podczas gotowania w oleju. przy siedmiuset stopniach.

Jego siła dała mu również ogromne możliwości ruchowe, możliwość skakania na niewiarygodne odległości i biegania z dużą prędkością. Niesamowicie wysoki był też opór Odena, który potrafił bez większych problemów wytrzymać warunki, w jakich znalazł się przywiązany do Moby Dicka, by dzień później zostać z tego wyleczony, co jego przyszła żona zakwalifikowała jako „coś nadludzkiego”.

Jego wytrzymałość była taka, że ​​był w stanie przetrwać ponad godzinę we wrzącym oleju w takiej temperaturze, że mógł zabić człowieka w kilka sekund. Jego opór pozwolił mu również walczyć z dziesiątkami przeciwników jednocześnie, będąc w stanie wytrzymać walkę przez całą noc. Jego odporność jest również widoczna, gdy był w stanie wytrzymać wybuch granatu, jakby był niczym.

Ze względu na masę mięśniową Kaido ma ogromną siłę fizyczną. Udało mu się wywrócić dziewięć gigantycznych statków więziennych. Kaido jest na tyle potężny, że jego pojedynczy krzyk spowodował widoczne uszkodzenia otaczającego go obszaru. Jedną z głównych mocnych stron Kaido jest jego niezdolność do śmierci; rzeczywiście, poniósł siedem porażek, osiemnaście razy dostał się do niewoli marynarki wojennej lub wrogów, był torturowany ponad tysiąc razy i wreszcie czterdzieści razy został skazany na śmierć. Jednak żadna egzekucja, cokolwiek to była, nie zadziałała.

Kaido również skoczył 10 000 metrów z nieba na ziemię, tworząc potężną falę uderzeniową wystarczająco silną, by zatopić pobliski statek, i wynurzył się tylko z bólem głowy; samobójstwo stało się dla niego hobby. Kaido jest tak potężny jak Charlotte Linlin, będąc w stanie walczyć na równych prawach podczas ich walki; podobnie jak Shanks i Edward Newgate, Kaido i Big Mom byli w stanie podzielić niebo na pół już po jednym trafieniu. Jak dotąd nikt nie był w stanie przeciwstawić się Big Mom, co bardzo wskazuje na moc Kaido.

Nie jest jasne, gdzie stoi Oden w porównaniu z Kaido, głównie dlatego, że Oden okazał się być przeciwnikiem dla Imperatora, kiedy walczyli. Mimo to, jeśli porównamy umiejętności Kaido z jego walk z Luffym, uważamy, że jest nieco silniejszy niż Oden.

Punkty: Oden 0, Kaido 1

diabelski owoc

Kozuki oden to bardzo silna postać. Jest znany jako jedna z najpotężniejszych postaci w serii i jeden z najlepszych szermierzy serii; jest bez wątpienia jednym z najlepszych, obok Shanksa i Mihawka. Teraz moce i wyczyny Odena zdecydowanie zasługują na stwierdzenie, że zjadł Diabelski Owoc, ale czy to naprawdę prawda? Nie jest – mianowicie Kozuki Oden nigdy nie jadł Diabelskiego Owocu.

To sprawia, że ​​Oden jest jedną z bardzo małej liczby postaci (najbardziej godnymi uwagi są Shanks i Zoro), które są niezwykle potężne, ale tak naprawdę nie spożyły Diabelskiego Owocu; większość innych potężnych postaci musi podziękować swoim Diabelskim Owocom za ich indywidualną reputację.

Oden kontra Kaido: Kto wygrał walkę (i czy jest naprawdę silniejszy?)

Kaido zjadł Uo Uo no Mi, Model: Seiryu, Mityczny Owoc Zoan, który pozwala mu przekształcić się w orientalnego smoka, w taki sam sposób jak Momonosuke, główną różnicą jest to, że Kaido ma gigantyczne rozmiary w formie smoka i wydaje się być pod kontrolą swoich przemian.

Nie może jednak utrzymać tego wyglądu, jeśli otrzyma zbyt wiele potężnych ciosów, aby nadążyć za tymi, które zadał mu Luffy. Jest również w stanie wywołać błyskawice, rycząc wystarczająco głośno. Wykazano również, że Kaido jest w stanie podnieść całą wyspę Onigashima i wydaje się, że jest w stanie przenieść ją aż do Stolicy Kwiatów.

Ostatecznie Kaido po prostu musiał wygrać w tej kategorii. Cesarz ma nie tylko Diabelski Owoc, ale także jeden z potężniejszych, podczas gdy Oden nigdy go nie jadł. Ważne jest, aby powiedzieć, że mimo to Oden nadal był meczem dla Kaido, ale Kaido musi zdobyć punkt w tej kategorii.

Punkty: Oden 0, Kaido 2

Haki

Oden był w stanie wykorzystać wszystkie trzy rodzaje Haki. Oden mógłby użyć Kenbunshoku Haki, ale poziom jego użycia jest nieznany. W wieku osiemnastu lat był już mistrzem w posługiwaniu się Busoshoku Haki, znanym w Kraju Wano jako Ryuo, ponieważ potrafił nasycić nim swoje dwa miecze (Ame no Habakiri i Enma), utwardzając je i czysto rozcinając potwora jednym skaleczenie.

Był jedynym zdolnym do opanowania miecza Enma, który znany jest ze zdolności do wysysania Ryuo z jego posiadacza. Dwudziestodziewięcioletni Oden był w stanie zderzyć się z Murakumogiri, jednym z dwunastu Saijo O Wazamono. Według Ashury Doji, Oden był w stanie użyć Haoshoku Haki. Podczas jego pierwszego spotkania z Edwardem Newgate trzydzieści lat temu, ich nagłe starcie stworzyło piorun i silny wiatr, które charakteryzują starcie dwóch użytkowników Haki.

ZWIĄZANE Z:

20 najsilniejszych użytkowników Haki w jednym kawałku (RANKING)

Kaido jest biegły w Haki Obserwacji i Haki Uzbrojenia. Opanuje także Royal Haki, co pokazał podczas walki z Charlotte Linlin, inną użytkowniczką tego Haki.

Nie mamy tu wiele do powiedzenia, ponieważ obaj mogą używać wszystkich trzech rodzajów Haki i są w nich dość biegli. Nie mogliśmy określić bardziej wykwalifikowanego użytkownika, więc po prostu postanowiliśmy podzielić punkty tutaj.

Punkty: Oden 1, Kaido 3

Bronie

Oden był niezwykle potężnym samurajem, który dzierżył legendarne miecze Enma i Ame no Habakiri i używał stylu znanego jako daito nitoryu lub stylu dwóch mieczy Odena. W wieku dziewięciu lat był w stanie stanąć samotnie przeciwko grupie yakuzy ze stolicy. A w wieku osiemnastu lat jednym atakiem pokonał legendarną bestię znaną jako Bóg Gór. Według Kin’emona jego umiejętności były takie, że w ciągu jednej nocy pokonał Ashura Doji, najgroźniejszego przestępcę tamtych czasów, wraz ze wszystkimi podwładnymi Kuri.

A Tenguyama Hitetsu podkreślił, że był jedynym zdolnym do zdominowania Enmy. Jego szermierka była na tak wysokim poziomie, że zdołał nawet zranić Kaidou, powodując jego charakterystyczną bliznę i był bliski pokonania go, gdyby nie interwencja Kurozumi Higurashi, wyczyn, który zadziwił nawet własnych podwładnych Kaidou i miał zaledwie dwadzieścia lat. później ten wyczyn mógł zostać powtórzony, dokonany przez jego własnych wasali.

ZWIĄZANE Z:

20 najsilniejszych szermierzy w jednym kawałku (ranking)

Kaido posiada Kanabō, który odpowiada jego wzrostowi; w połączeniu z jego ogromną siłą, był w stanie użyć jej do wysłania jednego ze swoich podwładnych z jego legowiska na Luffy’ego.

Jest to kategoria, w której Oden wyraźnie przejmuje punkty i nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że samuraj jest lepszym szermierzem niż Kaido. Te umiejętności pomogły Odenowi prawie pokonać Kaido.

Punkty: Oden 2, Kaido 3

Kozuki Oden kontra Kaido: Kto wygrywa?

Punkty faktycznie pokazują niewielką różnicę na korzyść Kaido i musimy się z tym zgodzić. Kaido jest silniejszy, ale niewiele. Jasne, Oden prawie go pokonał, ale prawdziwe moce Kaido były widoczne tylko podczas jego walk z Luffym, a ta walka pokazała, że ​​Kaido miał znacznie więcej mocy niż pokazał w walce z Odenem. Dlatego w końcu Kaido wygrał ten pojedynek. Zanim jednak zakończymy tę, podsumujmy walkę między nimi, jedną z najbardziej epickich walk w całej serii.

Dwadzieścia lat temu Orochi odwiedził Kuri, żądając, aby Oden pozwolił mu budować fabryki w regionie. Słysząc to i o masakrze rodziny Hyogoro, Oden nie mógł już tego znieść i płakał. Przed swoimi wasalami i rodziną Oden postanowił definitywnie zaatakować Kaidou dla ich szczęścia. Po tym Oden wyruszył ze swoimi dziewięcioma najważniejszymi wasalami, aby pokonać najeźdźcę pirata.

Przed wyjazdem Oden napisał list do swojej żony, w którym poprosił ją, aby użyła swoich mocy, aby w przyszłości pomóc pokonać Kaidou na wypadek, gdyby zginął próbując. Obie frakcje spotkały się w Udon i zaczęły walczyć. Po rozpoznaniu Shinobu (która zaczęła im pomagać) i odparciu dziesiątek podwładnych Kaidou Odena, udało mu się zrobić świetne cięcie dla pirata.

Zaraz po tym Oden usłyszał fałszywego Momonosuke proszącego go o pomoc, co wykorzystał Kaidou, by pokonać go jednym ciosem swoim kanabo. Po udobruchaniu wszystkich jego wrogów, Piraci Bestii uwięzili Odena i jego podwładnych, skazując ich na śmierć przez gotowanie w ciągu trzech dni. W tym czasie Oden po raz ostatni zobaczył Tokiego, któremu powierzył od niego miecze.

Trzy dni później Oden i jego wasale mieli zostać publicznie straceni, więc Oden poprosił o zwolnienie. Po przedyskutowaniu tego z Kaidou, zgodził się wytrzymać godzinę gotowania, aby zostać uwolnionym. Po rozmowie Oden szybko wszedł do garnka i zaczął trzymać swoich podwładnych deską, żeby się nie palili.

Gdy wszyscy widzieli jego determinację, Oden zaczął znosić wspomnianą egzekucję minuta po minucie. Krótko po tym i ku zaskoczeniu wszystkich obecnych, Oden był w stanie oprzeć się uzgodnionemu czasowi w oleju. Jednak Orochi nie był z tego zadowolony i postanowił w ostatniej chwili zmienić metodę egzekucji z gotowania żywcem na pluton egzekucyjny.

Świadom zagrożenia, Oden resztką sił wyrzucił Dziewięć Czerwonych Pochew z kotła, mówiąc im, aby zrobili wszystko, co w ich mocy, aby w końcu otworzyć Krainę Wano na świat zewnętrzny. Po wymianie kilku słów z Kaidou, oddał wycieńczonemu i bardzo wychudzonemu Odenowi strzał w głowę, aby zakończyć jego cierpienie. W końcu ciało Odena wpadło do oleju, a samuraj zmarł pokazując szeroki uśmiech.

  • Oden kontra Kaido: Kto wygrał walkę (i czy jest naprawdę silniejszy?)

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?