Skip to content
TV

Obowiązki jury: co oznacza JORF? Wyjaśnienie dowcipu na koszulce

28 de kwiecień de 2023
l intro 1682704641

Telewizja

Ronadl gladden uśmiecha się na trybunie

Serial rzeczywistości Amazon Freevee „Jury Duty” szturmem podbił internet po tym, jak klipy z żartobliwego show stały się popularne na TikTok – klipy, które od tego czasu zgromadziły ponad 400 milionów wyświetleń pod hashtagiem „Jury Duty”. Sam serial koncentruje się wokół Ronalda Gladdena, wykonawcy instalacji fotowoltaicznych, który zostaje wezwany na fałszywy proces wraz z 11 innymi ławnikami, z których wszyscy są w rzeczywistości aktorami (w tym gwiazdą „X-Men” Jamesem Marsdenem, który gra arogancką fabularyzowaną wersję samego siebie).

Duża część komedii serialu pochodzi z reakcji Ronalda na wyreżyserowane wydarzenia, które mają miejsce, gdy kręci się wokół reszty „jury”. Obejmuje to jedną szczególnie bolesną scenę, w której niezręczny społecznie juror imieniem Todd (David Brown) nosi koszulkę z napisem „jorf” podczas wizyty w restauracji z resztą jury. Kilku innych klientów wpada we wściekłość na widok tej koszulki, twierdząc, że „jorf” to tajny kod używany przez zwolenników białej supremacji do publicznej identyfikacji – chociaż dosłowne znaczenie tego rzekomo nienawistnego sloganu pozostaje niewyjaśnione.

Tak się składa, że ​​termin „jorf” jest zupełnie bez znaczenia i został wymyślony wyłącznie na pokaz, pomimo zapewnień klientów, że tak naprawdę jest to tajny kod białej supremacji. Chociaż grupa jest zaczepiana w restauracji w związku z rzekomym znaczeniem koszulki, fani powinni wiedzieć, że to zdanie to nic innego jak żart ze względu na „Jury Duty” — taki, który jest tak popularny, że fani już zaczęli kupować i sprzedawać swoje własne koszulki „jorf” online.

Koszulki Jorf już krążą po internecie

Pomimo faktu, że „jorf” to fikcyjne słowo stworzone wyłącznie dla rozrywki, wielu fanów już zaczęło czerpać zyski z popularności tego konkretnego gagu, tworząc i sprzedając własne ubrania „jorf” online.

W tej chwili fani „Jury Duty” kupują i sprzedają koszulki „jorf” na stronach takich jak Etsy, Redbubble, a nawet eBay. Chociaż żadna z tych ofert nie jest oficjalnie licencjonowanym produktem Amazon Freevee, jak dotąd wydają się one niezwykle popularne, a w szczególności jedna oferta Etsy uzyskała ocenę 4,8/5 gwiazdek na podstawie ponad 700 recenzji. Podczas gdy większość tych ofert jest repliką zwykłego białego t-shirtu z oryginalnego klipu, sprzedawcy tacy jak Vanityfeel oferują również szeroką gamę koszul „jorf” w różnych kolorach.

Pomijając fakt, że żaden z tych produktów nie jest oficjalnym towarem z serialu, trochę dziwne wydaje się też kupowanie koszuli, o której żartobliwie mówi się, że jest „kodem białej supremacji”. Mimo że koszula ostatecznie nic nie znaczy (i jest niezwykle zabawnym fragmentem jednego z najgorętszych programów), wciąż trzeba się zastanawiać, jak będzie wyglądać rozmowa, gdy ktoś zostanie zapytany, co oznacza jego koszulka „jorf”.

Czy ten post był pomocny?