Skip to content
TV

Objaśnienie drzewa genealogicznego Marvel’s Bloodstone

9 de październik de 2022
l intro 1665351524

Elsa Bloodstone słucha przemowy swojej macochy

Czwarta faza Marvel Cinematic Universe jest szeroko rozumiana jako faza eksploracji gatunku. Weźmy pod uwagę „Eternals”, który był zasadniczo trzygodzinnym, powolnym spalaniem o skutkach traumy religijnej, oraz „She-Hulk: Attorney at Law”, jedynej serii Disney +, która naprawdę oddaje istotę epizodycznej przygody. Teraz jest też „Wilkołak nocą”, pierwszy Halloweenowy program Marvela. Ogólnie rzecz biorąc, historia opowiada o Jacku Russelu (Gael García Bernal) i Elsie Bloodstone (Laura Donnely), gdy walczą o przetrwanie śmiertelnej próby, która stoi między nimi a ich celami. Poza tym Man-Thing tam jest!

Według Rotten Tomatoes, zmiana regularnej formuły Marvela była porywającym sukcesem, a zarówno krytycy, jak i publiczność uwielbiali godzinny upiorny, sąsiadujący projekt. Być może jednym z powodów, dla których widzowie wybrali „Wilkołaka nocą” jest to, że nie chciał on zostać w swojej ekspozycji. Założenie stawia złowieszczy narrator, a widzowie zostają niemal natychmiast wrzuceni w fabułę. W związku z tym jest miejsce na małe rozwinięcie. Przyjrzyjmy się bliżej drzewu genealogicznemu Bloodstone.

Drzewo genealogiczne Bloodstone jest szersze niż wysokie

W „Werewolf by Night” (tytuł jest pseudonimem używanym przez Jacka Russela dla jego bardziej rozmytej strony) szybko ustalono, że Elsa Bloodstone jest oddzieloną córką zmarłego Ulyssesa Bloodstone’a (głos Richarda Dixona), niegdyś potężnego przywódcy tajnej grupy łowców potworów. Wdowa po Ulissesie, Verussa Bloodstone (Harriet Sansom Harris), jest zarządczynią zakonu, dopóki podczas polowania nie zostanie wybrany nowy przywódca. Niewiele więcej zapewnia oferta specjalna, ale wystarczy, aby odwołanie się do materiału źródłowego było… trudne. Oto oferta: Ulisses ma być nieśmiertelny.

Komiksowa wiedza zmienia się z biegu na bieg, ale zgodnie z jego oficjalną biografią Marvela, w komiksach Ulisses może prześledzić swoje życie od 8250 pne lub, ujmując to inaczej, Ulisses istnieje od ponad 10 000 lat. Początkowo nie był nieśmiertelny – kiedyś Ulisses był zwykłym kolesiem, co na zawsze zmieniło się, gdy próbował ukraść magiczny klejnot, ponieważ dosłownie wybuchł mu w twarz. Na szczęście dla niego kawałek klejnotu, zwany Krwawym Klejnotem, utkwił w jego wnętrzu iz jakiegoś powodu zapewnił mu nieśmiertelność.

Teraz, z tą informacją, chociaż prawdopodobnie rozumie się, że Marvel Cinematic Universe robi swoje z tą postacią (tj. natychmiast zabija go i wyrywa klejnot z jego zwłok), zmiana sprawia, że ​​śledzenie drzewa genealogicznego jest trochę bardziej trudny. Ulysses spłodził wiele dzieci na przestrzeni lat, a jego oficjalna biografia Marvela sugeruje, że prawdziwy zakres jego linii krwi jest nieznany, jest TAK zajęty. Mama Elsy, archeolog o imieniu Elise, jest tylko jedną z wielu kobiet w długim, długim życiu Ulissesa. To biały Czyngis-chan.

Czy ten post był pomocny?